Луганська облдержадміністрація організувала активну роботу щодо виконання Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні”. Сьогодні в Луганській області вживаються чисельні заходи щодо виконання пунктів зазначеного документа.
У квітні 2007 року розпорядженням голови облдержадміністрації Олександра Антипова було створено Координаційну раду з підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні, затверджено склад Координаційної ради з підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні. Очолює Координаційну раду голова облдержадміністрації Олександр Антіпов. До складу Координаційної ради увійшли заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, активісти Луганської обласної філії Асоціації дослідників Голодоморів в Україні, співробітники обласного краєзнавчого музею, викладачі Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Члени Координаційної ради обговорили проект плану заходів на 2007-2008 роки щодо відзначення в області 75-х роковин Голодомору, який затверджено відповідним розпорядженням губернатора Луганщини. В ньому передбачено проведення в області заходів просвітницького та науково-дослідницького характеру, опрацювання питання щодо видання збірок документальних свідчень та спогадів очевидців Голодомору на Луганщині, створення документального фільму про події 1932-1933 років “Скривджена пам’ять” матеріали для цієї роботи напрацьовані Державним архівом Луганської області, обласним краєзнавчим музеєм, вищими навчальними закладами області, Луганською обласною філією Асоціації дослідників голодоморів, представниками громадських організацій.
Наприкінці березня поточного року під час візиту на Луганщину Президента України Віктора Ющенка та його участь відбулася церемонія відкриття Пам’ятного знаку, на місці якого планується спорудження пам’ятника жертвам Голодомору. На цей час виготовлений макет цього пам’ятника, який був спроектований скульптором, заслуженим художником України М. Можаєвим. Пам’ятник жертвам Голодомору буде встановлено в центрі міста Луганська в сквері Пам’яті.
Управлінням внутрішньої політики облдержадміністрації здійснюється постійний контроль за виконанням Указу Президента України, налагоджена конструктивна співпраця у цьому напрямку з міськвиконкоми, райдержадміністраціями та структурними підрозділами облдержадміністрації.
Організовано роботу із створення до кінця 2007 року списків мешканців регіонів, які постраждали від Голодомору 1932-1933 років в Україні. До 15 листопада планується зібрати такі списки по всіх регіонах області. У грудні поточного року обласною державною адміністрацією планується завершити узагальнення інформації, зібраної у містах та районах області.
На сьогодні майже в усіх містах та районах області створені та діють місцеві експедиційні дослідницькі групи для виявлення жертв та постраждалих від Голодомору 1932-1933 років в Україні. Існує динаміка зростання таких груп, а також зростання кількості осіб цих категорій. За 9 місяців 2007 року створено 156 дослідницьких груп з виявлення жертв Голодомору, до складу яких входять 712 дослідників. Станом на 1 жовтня 2007 року кількість встановлених жертв Голодомору 1932-1933 років в області складає 18 тис. 748 осіб. Також за участю науковців, дослідників Голодомору в Україні та представників громадських організацій додатково створено 169 дослідницьких груп для збору свідчень очевидців подій 1932-1933 років. Станом на 20 жовтня 2007 року ними у 82 населених пунктах області зібрано 895 свідчень.
За даними Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, з 1 січня 2007 року 4 357 громадянам, які постраждали від Голодомору 1932-1933 років, було надано різнопланову допомогу. Зокрема, медичне обслуговування отримали 263 особи, соціально-побутове обслуговування – 985, матеріальну допомогу – 315, натуральну допомогу – 4 тис.922, інші види допомоги отримали 3 тис. 560 постраждалих. Значна робота проведена у Рубіжному, Свердловську, Антрациті, Лисичанську, Краснодоні, Білокуракінському та Міловському районах.
В області продовжується робота щодо створення архівних фондів та виявлення документів і матеріалів, пов’язаних з Голодомором.
|