Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Календар подій Голодомор 1932-33. До 75-х роковин Голодомору в Україні Новини 05 грудня 2007, 15:12ПРОМОВА ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ НА МИХАЙЛІВСЬКІЙ ПЛОЩІ
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: понеділок, 06 травня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Календар подійГолодомор 1932-33. До 75-х роковин Голодомору в Україні05 грудня 2007, 15:12

ПРОМОВА ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ НА МИХАЙЛІВСЬКІЙ ПЛОЩІ

05 грудня 2007, 15:12

ПРОМОВА ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ НА МИХАЙЛІВСЬКІЙ ПЛОЩІ

Вони вже тут. Вони довго йшли. Мільйони. Мільйони наших дідів, батьків, братів і сестер. Рушили з неба їхні вози. Певно хвилюються мами, щоб не забути ані найменшого – того рідного, найдорожчого, який знайшов свій спокій і тихо заснув на руках у Господа. 75 років іде за цим небом їхній Чумацький шлях – три, п’ять, сім, вісім чи то десять мільйонів невинних людей, сотні тисяч родів, вимерлих сіл, невідспіваних душ, закатованих, замордованих, непохованих доль. Вони хочуть додому. Вони бачать ці вогники. Вони вірять нам. Бо ми – це їхнє непрожите життя.

 

Дорогий Український народе! Браття і сестри!

 

Ми – разом. Сьогодні Україна і світове українство розпочинають вшанування 75-тих роковин найстрашнішої катастрофи – Голодомору 1932-1933 років.

 

Поминаємо кожну душу, кожну жертву, кожного мученика.

 

Досі не знаємо всього масштабу цієї трагедії.

 

Поволі – з пам’яті людей, з тих таємних архівів, з тих диявольських «окремих папок» – з’являється її смертельний лик.

 

«Я це все пам’ятаю… Я опухла від голоду, братик ще більше… Він вмирав, з його опухлого тіла точилася рідина. Я сиділа поруч, він скрипів зубами і просив огірочок… Він помер. Його завернули в ковдру, колір цієї ковдри досі у моїй пам’яті». Це – спогад Ганни Неласої, народженої в Луганській області. Ця жінка переборола страх і залишила своє свідчення.

 

«Конфіскаторів ніщо не зупинило – ні біль дітей, ні їхня кількість… Приходили ще і ще, все забирали. Гірше фашистів». Це – Нонна Червева з Горлівки.

 

З листа Реви Миколи Антоновича з Хилівки Полтавської області до Йосифа Сталіна – «сотни тысяч людей умерло из голода и все на глазах коммунистов, которые ездили через наши трупы и нагло хваля жизнь». Миколу Реву засудили до 6 років ув’язнення за цей лист.

З листа Кагановича до Сталіна: «я целиком и полностью согласен с вашей оценкой положения дел на Украине… Теория, что мы, украинцы, невинно пострадавшие, создает солидарность и гнилую круговую поруку… Я считаю, что… наступил момент… призвать организацию к решительному перелому…»

 

Переламати хотіли всіх.

 

Проти нас ішло зло. Його ймення – геноцид. Свідома, спланована і втілена спроба упокорення нації.

 

Його організатор і виконавець – тоталітарний комуністичний режим. Це – головний убивця. Звиродніла зграя не мала жалю до жодного народу, кожну поневолену націю залили криваві ріки.

 

На нашій землі Сталін – за добре продуманим планом – обрав жертвою українське селянство як ядро, як основу, як опору народу.

 

«Без крестьянской армии не бывает и не может быть мощного национального движения. Национальный вопрос есть по сути дела вопрос крестьянский». У цій фразі Сталіна – відповідь на те, чому померли мільйони українців.

 

Терор був розгорнутий планомірно і послідовно. У 1932-33 роках у Кремлі відбулося 69 засідань Політбюро ЦК, на яких тільки по прямій постановці розглянуто 270 питань про Україну.

 

Вони працювали, не покладаючи рук. У пік Голодомору в Україні щодоби помирало 25 тисяч людей.

 

Ми маємо знати кожен факт, кожен наказ, кожне ім’я – від жертви до вбивць. Пошук правди не спинити, він не зупиниться.

 

Спочатку конфіскували продовольство. Потім військами оточили територію України і Кубані. Третину наших сіл занесли на «чорні дошки», їх перетворили на гетто голоду – задовго до Гітлера. Увесь урожай масово йшов за кордон, зерно, яке могло врятувати мільйони, переробляли на горілку.

 

Шансу не було. Люди почали їсти трупи.

 

Голодомор – не просто біль і рана. Це – чорна діра нашої історії, яка могла безповоротно поглинути не тільки Україну, але й будь-яку найменшу надію на життя.

 

Це – пік трагедії, втім він не єдиний.

 

Я прошу, щоб сьогодні ми згадали всіх.

 

Словом і молитвою прошу згадати наш державний провід, який 90 років тому проголосив і утвердив незалежність. Вони стали першою жертвою. З 800 членів Центральної Ради ліквідовані майже всі.

 

Я згадую розтерзаних, покалічених, принижених Твоїх поетів, мій народе. Тут, на цих майданах вони чули золотий гомін волі. Їм вирвали серце.

 

Я згадую Твою національну творчу, наукову, медичну і технічну інтелігенцію, яка опинилася в центрі масових арештів і систематичного терору. Їм щедро відвели квоту для смерті.

 

Я згадую наші знищені церкви і духовенство. Їх руйнували безжально, щоб добратися до самої душі і її віри.

 

Я згадую колосальні і немислимі жертви воєн. Цей смерч був здатен покласти нам край.

 

Тоталітаризм і більшовизм перервав в Україні історичний зв’язок – історичний зв'язок поколінь, духу, пам’яті, нашої ментальності, культури і нашої мови.

 

Посеред пошматованого і, по суті, підміненого народу був посіяний страх, чиє жниво збираємо і досі.

 

Звідси, від цього безконечного страху походять наші нинішні політичні і суспільні хвороби, боязнь повернутися до національного кореня, бо причетність до нього була причиною смерті мільйонів людей. Звідси походить наш важкий і складний шлях один до одного, до порозуміння і власне кажучи до єднання.

 

Злочини більшовизму і сталінізму тотожні злочинам нацизму і гітлеризму. Їхня природа – одна: людиноненависництво.

 

Настав час озвучити вимогу для світового засудження комуністичного терору, який вбивав нас і всі невинні народи на цьому просторі – росіян, кримських татар, білорусів, євреїв, поляків, болгар і сотні інших націй.

 

Усім нинішнім апологетам сталінізму я кажу прямо і твердо – ваші спроби приречені, виправдання не має і не буде, покайтеся за свій гріх. Це ваша моральна відповідальність перед країною і нацією.

 

Наш біль і гнів не одинокий.

 

Звідси, з Михайлівської площі у Києві Україна звертається до всього світу, щоб об’єднати кожне зусилля проти тоталітаризму і нетерпимості до життя.

 

Наша трагедія – це застереження для всіх націй світу.

 

Не вивищуємо і не принижуємо свого горя. Слово співпереживання і скорботи кажемо кожній нації і, насамперед, тим, з якими спільно пройшли через усе комуністичне пекло. Наше серце – щире, любляче, небайдуже до вас. Станьте сьогодні поруч з нами.

 

Ми закликаємо світ визнати Голодомор 1932-33 років актом геноциду проти Українського народу і віримо, що таке визнання неминуче здійсниться.

 

Я дякую всім парламентаріям та урядам, які вже підтримали нас. Це – вияв солідарності, який Україна ніколи не забуде.

 

Історична справедливість, безумовно, настане.

 

Моє сьогоднішнє слово – не реквієм.

 

Моє слово – це гімн Українському народові, чия сила незнищенна. Він переміг смерть.

 

Супроти загрози тотального знищення - ми вистояли. Український народ переміг, бо перемогла його державність, постала його держава.

 

Ми вистояли завдяки мільйонам чесних людей, які не лише воювали за Україну, але й будували її своєю великою і щоденною працею.

 

Ми вистояли, бо воля, правда і життя творилися всіма – Донецьком і Львовом, Луганськом і Ужгородом, Севастополем і Одесою, Харковом і Тернополем, Полтавою і Луцьком, Дніпропетровськом та Івано-Франківськом, Сімферополем і Черніговом, Києвом і всією Україною.

 

Ми перемогли у вирішальній битві зі злом.

 

Сьогодні ми повинні перемогти у вирішальній справі – повернути Україні саму себе.

 

Наша найвища місія – відродження нації як єдиного, здорового і життєствердного організму, який охоплює весь Український народ без різниці поглядів, регіонального походження чи віри.

 

Наступний рік проголошений Роком пам’яті жертв Голодомору.

 

Це – не поминальна хода.

 

Це – воскресіння нашої пам’яті, очищення від лжі і скверни. Це – чиста і чесна праця, тільки вона допоможе навести справедливий національний і життєвий лад в Україні.

 

Ми повинні одягнути Україну у чисту сорочку і прибрати з її тіла символи тоталітарного режиму – можливо, нехай не за рік.

 

Ми мусимо ретельно віднайти і зберегти знання про кожну жертву Великого Голоду і встановити національні меморіали.

 

Ми маємо утвердити великий суспільний діалог пам’яті і, водночас, діалог перспективи – бо треба йти вперед, жити повноцінним життям великої сучасної європейської держави, діяти і прагнути до справжнього порозуміння.

 

Так ми утвердимо своє майбутнє, свій новий демократичний Основний Закон, свою свободу, своє право, свою любов один до одного, до рідної мови, рідної землі і нашої соборної долі.

 

Я прошу в Господа дати нам силу, щоб повернутися до самих себе.

 

Вони вже тут.

 

Вони дуже довго йшли.

 

Мільйони, мільйони, мільйони нас.

 

Це – не сльози.

 

Це посміхається маленький хлопчик на руках у Всевишнього.

Вічна пам'ять і слава Україні.

Офіційне інтернет-представництво Президента України




28 листопада 2009, 18:44
ГОЛОДОМОР – ОДНА З НАЙТРАГІЧНІШИХ СТОРІНОК В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
28 листопада 2009 року на Луганщині пройшла низка заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв голодоморів. За участю голови облдержадміністрації Олександра Антіпова, першого заступника голови облдержадміністрації Юрія Ареф’єва, заступника голови облдержадміністрації Володимира Заблоцького, представників громадськості в Луганську відбулося покладання квітів до пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932-1933 років на Луганщині та пам’ятного знака «Жертвам сталінських репресій». Цього ж дня у Луганську на площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченку пройшов скорботний мітинг з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів за участю керівництва облдержадміністрації, директора Державного архіву Луганської області, духовенства Луганської єпархії Української православної церкви, курсантів Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О.Дідоренка, студентської молоді, представників громадськості. «Голодомор став однією з найтрагічніших сторінок в історії народу України і ми всі повинні про це пам’ятати», – зазначив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов під час обласного мітингу-реквієму, присвяченому Дню пам’яті жертв голодоморів в Україні.

докладніше »



28 листопада 2009, 12:51
СЬОГОДНІ УКРАЇНА ВШАНОВУЄ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ
День пам'яті жертв голодоморів — національний щорічний захід в Україні, що відбувається щочетвертої суботи листопада.

докладніше »



12 листопада 2009, 09:26
ОЛЕКСАНДР АНТІПОВ ЗАТВЕРДИВ ПЛАН ОБЛАСНИХ ЗАХОДІВ ІЗ ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ
Розпорядженням голови обласної держадміністрації від 23.10.2009 № 1220 затверджено План обласних заходів із вшанування пам'яті жертв голодоморів у 2009 році.

докладніше »



05 жовтня 2009, 15:19
ПРЕЗИДЕНТ ВИДАВ УКАЗ ПРО ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ У 2009 РОЦІ
Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів України забезпечити проведення 28 листопада 2009 року заходів до Дня пам'яті жертв голодоморів. Про це йдеться в Указі Глави держави від 2 жовтня цього року.  

докладніше »



30 липня 2009, 11:29
РОЗПОРЯДЖЕННЯМ ГОЛОВИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЗАТВЕРДЖЕНО ОБЛАСНИЙ ПЛАН ЗАХОДІВ НА 2009-2010 РОКИ ІЗ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ В УКРАЇНІ
8 липня голова облдержадміністрації Олександр Антіпов підписав розпорядження № 754 «Про затвердження Обласного плану заходів на 2009-2010 роки із вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні». Зокрема, цим розпорядженням рекомендовано виконкомам міських рад та зобов’язано голів райдержадміністрації організувати участь Луганської області у Всеукраїнській акції «Людяність у нелюдяний час».

докладніше »



18 червня 2009, 15:12
ОЛЕКСАНДР АНТІПОВ: «ПЕРЕКОНАНИЙ, СЬОГОДНІ НАМ ЯК НІКОЛИ ПОТРІБНА ПРАВДА ПРО СЕБЕ, ПРО СВОЮ ІСТОРІЮ».
Виступаючи під час презентації Національної Книги Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, голова облдержадміністрації О.М.Антіпов зазначив: «Не думаю, що слід когось переконувати, нав’язувати позицію про ставлення до Голодомору. Слід просто казати правду, яка збережена в архівних документах, жахливих фотоматеріалах, свідченнях людей. Ця правда – гірка, пекуча – не може не сколихнути серце будь-якої нормальної людини. І наш святий обов’язок – робити все, щоб душі зморених голодом нарешті знайшли спокій».

докладніше »



18 червня 2009, 12:18
ПРЕДСТАВНИКИ ГРОМАДСЬКОСТІ ВИСЛОВИЛИ ВДЯЧНІСТЬ ГОЛОВІ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЗА СТВОРЕННЯ ОБЛАСНОГО ТОМУ НАЦІОНАЛЬНОЇ КНИГИ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ
Під час презентації Національної Книги Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, що відбулася 17 червня 2009 року в облдержадміністрації, представники громадськості, зокрема голова обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка Володимир Семистяга, голова Луганського міського товариства української мови Володимир Литвин, висловили вдячність голові обласної адміністрації Олександру Антіпову, керівникам структурних підрозділів обласної держадміністрації за створення Книги Пам’яті. Також вони відзначили демократичний підхід керівництва обласної держадміністрації до цієї теми, завдяки якому і вдалося здійснити таку важливу для усього українського народу роботу.

докладніше »



18 червня 2009, 11:09
НАЦІОНАЛЬНА КНИГА ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ В УКРАЇНІ
Видання Національної Книги Пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні стало одним із найбільш вагомих результатів діяльності з дослідження Голодомору та вшанування пам'яті його жертв до 75-х роковин трагедії. Національна Книга Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні складається із загальнонаціонального тому та 18 регіональних томів (у 21 книзі), які підготовлені в регіонах, що постраждали від Голодомору 1932-1933 років в Україні: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях та в м. Києві. Підготовка томів здійснювалася обласними (Київською міською) державними адміністраціями під керівництвом Українського інституту національної пам'яті.

докладніше »



18 червня 2009, 11:07
ЛУГАНСЬКА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ПЕРШОЮ СЕРЕД ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ ПРОВЕЛА РЕГІОНАЛЬНУ ПРЕЗЕНТАЦІЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ КНИГИ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ
17 червня в Луганській облдержадміністрації відбулась перша в державі регіональна презентація Національної Книги Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Антіпов, його заступник Володимир Заблоцький, керівники силових відомств, архівних установ, музеїв, представники політичних партій та громадських організацій, духовенство, дослідники голодоморів. Для ознайомлення мешканцями Луганщини Національна Книга Пам'яті жертв Голодомору з липня п.р. буде виставлена в Державному архіві Луганської області та в бібліотеці Українсько-канадського центру «Відродження» (ЛНУ ім. Шевченка). Крім того, вона передана в усі міські та районні бібліотеки.

докладніше »



15 червня 2009, 18:31
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВИДАВ УКАЗ ПРО ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ ЩОДО ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ
12 червня 2009 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про додаткові заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні», текст якого розміщено на офіційному сайті Глави держави. Своїм Указом Віктор Ющенко зобов’язав Кабінет Міністрів підготувати у двомісячний строк план заходів на 2009-2010 роки із вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, подальшого дослідження теми голодоморів в Україні. У цьому плані мають бути включені додаткові кроки щодо поліпшення медичного та соціально-побутового обслуговування, осіб, які пережили Голодомор 1932-1933 років, сприяння у веденні ними присадибного господарства; продовження роботи з формування Національної книги пам’яті жертв цієї трагедії.

докладніше »



15 травня 2009, 18:51
ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «ЛЮДЯНІСТЬ У НЕЛЮДЯНИЙ ЧАС»
Український інститут національної пам’яті оголосив про проведення Всеукраїнської акції «Людяність у нелюдяний час». З умовами акції можна ознайомитися тут.

докладніше »



04 грудня 2008, 14:55
ЮНІ КРАЄЗНАВЦІ АЛЧЕВСЬКА ДОСЛІДЖУЮТЬ ПОДІЇ 30-Х РОКІВ В УКРАЇНІ
Група юних істориків і краєзнавців «Свічадо» під керівництвом директо­ра АССШ № 1 ім.X.Алчевської та учи­теля історії Н.В.Тарасової, учителя історії С.М.Коротун брали участь в конкурсах, присвячених 75-м рокови­нам Голодомору 1932-1933 років на Україні, - «Слідами історії» (Всеукраї­нський конкурс учнівських пошукових робіт на тему «Голодомор в Україні 1932-1933»), «Голодомор 1932-1933 рр. Україна пам'ятає» (Всеукраїнсь­кий конкурс науково-творчих учнівсь­ких робіт за дорученням Президента України В.А.Ющенка).  

докладніше »



01 грудня 2008, 15:11
НЕВИЧЕРПНА КНИГА ПАМ’ЯТІ
В міському краєзнавчому музеї Лисичанська діє експозиційна зала, присвячена голодомору 1932-1933 років. Багато сил для її створення доклали наукові співробітники музею.  Аби підібрати матеріали, вони опрацювали багато архівних документів.  Зібрані свідчення очевидців, які розповідають про страшні події початку 30-х років.

докладніше »



26 листопада 2008, 10:40
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВРУЧИВ ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ ЗА ВНЕСОК У ДОСЛІДЖЕННЯ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ В УКРАЇНІ
25 листопада Президент України Віктор Ющенко вручив державні нагороди дослідникам Голодомору 1932-1933 років, працівникам архівних установ, що зробили вагомий внесок у справу дослідження теми Голодомору, діячам культури та мистецтва – за донесення до суспільства правди про Голодомор художніми засобами. Зокрема, за вагомий особистий внесок у вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, подвижницьку діяльність, спрямовану на висвітлення правди про Голодомор орденом «За заслуги» III ступеня нагороджений Анатолій КЛИМОВ – завідувач кафедри історії України Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Його досягнення Президент України особисто відзначив у своєму виступі.

докладніше »



25 листопада 2008, 11:15
ПРЕЗИДЕНТ ВЗЯВ УЧАСТЬ У ПАМ'ЯТНИХ ЗАХОДАХ, ЩО ВІДБУЛИСЯ У РАМКАХ ВШАНУВАННЯ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ
Президент України Віктор Ющенко разом з дружиною Катериною Ющенко взяв участь у церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті», що відбулися у рамках вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років.  У пам'ятних заходах взяли участь Президент Латвії Валдіс Затлерс, Президент Литви Валдас Адамкус, керівники іноземних парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати тощо.

докладніше »



24 листопада 2008, 17:45
СЬОГОДНІ МИ МАЄМО ГАРАНТУВАТИ НАШИМ ДІТЯМ МАЙБУТНЄ БЕЗ ГОРЯ І СТРАЖДАНЬ. – ОЛЕКСАНДР АНТІПОВ
«Сьогодні ми – ті, хто пам’ятає Голодомор, ті, хто чув про нього від близьких, зібралися тут, не просто щоб оплакати минуле, а щоб гарантувати нашим дітям майбутнє – без горя і страждань. Нехай пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, додасть нам сил та волі, мудрості й наснаги для зміцнення власної держави на власній землі, розвитку демократії, вільного життя кожної людини!» – заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов під час скорботних заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів, що пройшли у Луганську цієї суботи, 22 листопада 2008 року.

докладніше »



24 листопада 2008, 17:44
В УКРАЇНІ ВПЕРШЕ ВИДАНО ЗІБРАННЯ ПРАЦЬ АМЕРИКАНСЬКОГО ДОСЛІДНИКА ГОЛОДОМОРУ ДЖЕЙМСА МЕЙСА
Зібрання праць відомого американського дослідника Голодомору 1932-33 років Джеймса Мейса "Ваші мертві вибрали мене..." вперше опубліковано в Україні. Презентація книги, виданої під загальною редакцією головного редактора газети "День" Лариси Івшиної, відбулася в Міжнародному Прес-центрі «Голодомор.75-ті роковини Пам’яті».

докладніше »



21 листопада 2008, 13:56
НА ЛУГАНЩИНІ ВЕДЕТЬСЯ МАСШТАБНА РОБОТА ІЗ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ВІД ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ
З початку вересня на Луганщині триває всеукраїнська акція «33 хвилини». Зокрема, 1 листопада акція пройшла у 90 населених пунктах, в ній лише цього дня взяли участь близько 15 тисяч молодих людей. Над встановленням імен жертв Голодомору на Луганщині працюють більше 400 місцевих експедиційних пошукових груп. На сьогодні кількість встановлених ними людей перевищила 38 тисяч.

докладніше »



21 листопада 2008, 11:59
ОБЛАСНА КОНФЕРЕНЦІЯ НА ТЕМУ: «ГОЛОДОМОР 1932-1933 РОКІВ В УКРАЇНІ: ПРИЧИНИ ТА НАСЛІДКИ» ПРОЙШЛА У ЛУГАНСЬКУ
До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні 20 листопада в Луганському національному університеті ім. Т.Шевченка пройшла обласна конференція на тему: «Голодомор 1932-1933 років в Україні: причини та наслідки». У конференції взяли участь представники облдержадміністрації, викладачі та студенти вузів міста, дослідники Голодомору.

докладніше »



21 листопада 2008, 11:58
ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ ПРОЙДУТЬ НА ЛУГАНЩИНІ В СУБОТУ
Обласні заходи до дня пам'яті жертв голодоморів розпочнуться о 14:45 в сквері Пам'яті обласного центру в суботу, 22 листопада 2008 року. У заходах візьме участь керівництво Луганської облдержадміністрації. Під час заходів заплановані траурний хід і панахида за загиблими в роки Голодомору 1932-1933 років в Україні.

докладніше »



20 листопада 2008, 14:49
ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ НА ЛУГАНЩИНІ БУВ ПРИСВЯЧЕНИЙ СЬОГОДНІШНІЙ ЄДИНИЙ ДЕНЬ ІНФОРМУВАННЯ
20 листопада в усіх містах та районах Луганської області пройшов Єдиний день інформування населення області за темою: «Голодомор 1932-1933 років на Луганщині: до 75-х роковин трагедії». Зазначено, що понад 70 років замовчувалися подробиці трагічних подій, пов’язаних з геноцидом українського народу.

докладніше »



20 листопада 2008, 13:53
ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ВИСВІТЛЮВАТИМЕ ВСІ ОФІЦІЙНІ ЗАХОДИ 22 ЛИСТОПАДА
22 листопада, в День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій, з ефіру Першого Національного телеканалу знято усі розважальні програми і рекламні блоки. Національна телекомпанія України навіть відмовилася від голосування і прямої трансляції пісенного конкурсу Дитяче Євробачення-2008, запланованих на 22 листопада. Конкурс транслюватимуть у запису у неділю. Перший Національний як головний телеканал країни висвітлюватиме всі заходи, які відбудуться у Києві 22-го листопада за участі перших осіб держави.

докладніше »



20 листопада 2008, 13:52
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ЗАКЛИКАВ КЕРІВНИКІВ ЦЕРКОВ ТА РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ВОЗНЕСТИ МОЛИТВИ ЗА НЕВИННО УБІЄННИХ ВІРУЮЧИХ РІЗНИХ ЦЕРКОВ І КОНФЕСІЙ, ЗА МІЛЬЙОНИ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ - Ю.БОГУЦЬКИЙ
Президент України Віктор Ющенко висловив вдячність главам Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, Української автокефальної православної церкви та учасникам Наради християнських Церков України, які в ході підготовки до відзначення 75-х роковин пам'яті Голодомору 1932-1933 років в Україні у своїх синодальних зверненнях та ухвалах з нагоди скорботної дати висловили одностайну думку щодо цієї страшної трагедії українського народу. Про це повідомив Заступник Глави Секретаріату Президента України Юрій Богуцький.

докладніше »



20 листопада 2008, 13:51
НА ХАРКІВЩИНІ ПРЕЗИДЕНТ ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ МЕМОРІАЛУ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ
Президент України Віктор Ющенко взяв участь у відкритті Меморіалу пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років у селі Черкаська Лозова Дергачівського району Харківщини. У своєму виступі Президент підкреслив: 75 років тому в Україні, яку називали «житницею Європи», сталінський режим організував штучний голод, метою якого було знищення насамперед селян. «Все, що робила комуністична партія у ті роки, було спрямоване на знищення нашої нації, насамперед українського селянства», - сказав він, додавши, що Харківщина належить до одного з найбільш постраждалих від Великого Голоду регіонів України.

докладніше »



20 листопада 2008, 13:49
ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДО СВІТОВОГО УКРАЇНСТВА ТА МІЖНАРОДНОЇ СПІЛЬНОТИ З НАГОДИ ВШАНУВАННЯ 75-Х РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ В УКРАЇНІ
«Звертаюсь до вас у зв'язку з 75-ю річницею найтрагічнішої події в історії українського народу - Голодомору 1932-1933 років.  Правда про злочин геноциду, свідомо скоєний сталінським режимом на благодатній українській землі, десятиліттями намагалася пробити собі дорогу. Хочу низько вклонитися всім, хто не мовчав у ті роки, коли страх скував підрадянську Україну, коли світ волів залишатися в благодушному невіданні про один із найстрашніших злочинів проти людства.

докладніше »



19 листопада 2008, 15:21
ПРЕДСТАВНИКИ ЛУГАНЩИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ КНИГИ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ
Вчора в Києві Президент України Віктор Ющенко презентував всі томи Національної книги пам'яті. У презентації взяли участь і члени луганської редколегії, до складу якої увійшли заступник голови Луганської облдержадміністрації Володимир Заблоцький, представники Луганської облдержадміністрації, а також дослідники й учені. Цей захід починає скорботний тиждень на згадку про 75-ті роковини Голодомору 1932-1933 років.

докладніше »



19 листопада 2008, 15:19
280 ПАМ’ЯТНИХ ЗНАКІВ ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ В УКРАЇНІ ВІДКРИТО НА ЛУГАНЩИНІ
За даними управління з питань внутрішньої політики Луганської облдержадміністрації, станом на 18 листопада 2008 року в Луганській області відкрито 280 пам’ятних знаків жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.

докладніше »



19 листопада 2008, 14:54
ОЛЕКСАНДР АНТІПОВ «НАШ ОБОВ’ЯЗОК – ЗРОБИТИ ВСЕ, ЩОБ ТРАГЕДІЯ ГОЛОДОМОРУ ЗАЛИШИЛАСЬ В ПАМ’ЯТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ»
«Наш обов’язок – зробити все, щоб трагедія Голодомору залишилась в пам’яті українського народу, щоб вона торкнулася серця кожного українця і щоб про неї пам’ятало все людство», – заявив голова Луганської обласної державної адміністрації Олександр Антіпов під час презентації фільму «Жива пам’ять». Презентація пройшла сьогодні під час засідання Координаційної ради з підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні.

докладніше »



19 листопада 2008, 13:54
ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ФІЛЬМУ "ЖИВА ПАМ’ЯТЬ"
«Наш обов’язок – зробити все, щоб трагедія Голодомору залишилась в пам’яті українського народу, щоб вона торкнулася серця кожного українця і щоб про неї пам’ятало все людство», – заявив голова Луганської обласної державної адміністрації Олександр Антіпов під час презентації фільму «Жива пам’ять». Презентація пройшла під час засідання Координаційної ради з підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні.

докладніше »



18 листопада 2008, 17:51
ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ОДНОСЕЛЬЦІВ
15 листопадау с. Климівка  Кремінського району  був відкритий пам’ятний знак селянам, загиблим під час Голодомору 1932 – 1933 років. Присутні – представники місцевої влади та жителі – вшанували пам’ять односельців і поклали квіти.  За словами сільського голови, у часи Голодомору у Климівці щоденно вмирало до 25 чоловік.

докладніше »




|| Наступна сторінка
Сторінки:
12345

Архів по роках:

2006200720082009
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера