Церемонія нагородження переможців Другого конкурсу плакатів з тематики Голодомору та Другого конкурсу для журналістів на краще висвітлення тематики Голодомору 1932-1933 років у засобах масової інформації відбулася в приміщенні Українського центру народної культури «Музей Івана Гончара».
Виступаючи перед присутніми, Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко розповіла про діяльність Фонду «Україна 3000» у напрямі дослідження Голодомору 1932-1933 років та поширення правди про цю трагедію в Україні та за кордоном. Вона нагадала, що програма «Уроки історії: Голодомор 1932-1933 років» є однією з перших, що їх ініціював та реалізує Фонд, та розповіла про досягнення програми за роки її існування.
Конкурс для журналістів на краще висвітлення тематики Голодомору у ЗМІ був започаткований у 2003 році. Головним завданням, яке ставиться перед учасниками конкурсу, є донесення правдивої інформації про трагедію Голодомору до народу України, оптимальне висвітлення цієї тематики в ЗМІ та залучення широких верств населення до вшанування пам’яті жертв Голодомору у всіх регіонах України.
Другий конкурс для журналістів тривав з травня по грудень 2007 року. На конкурс надійшло 170 газетних публікацій від 40 регіональних газетних видань, 18 документальних фільмів від дев’яти районних та обласних телестудій, 18 радіопередач від шести телерадіокомпаній і сім публікацій, розміщених в мережі Інтернет.
Оцінювала роботи комісія у складі режисера Віктора Дерюгіна, сценариста Андрія Данильченка, професора, доктора історичних наук Валентини Борисенко, журналістів Марини Фіалко та Ярослави Музиченко і експерта департаменту культурологічних програм Фонду «Україна 3000» Олесі Стасюк.
Серед переможців є представники Луганщини.
У номінації «Публікації в періодичній пресі» третє місце поділили Олександр Крамаренко (кореспондент газети «Гривна плюс», м. Луганськ), автор статей «Геноцид-33 у сучасному українському вимірі» та «Наріжний камінь нашої євроінтеграції» та Олександр Грінка (м. Суми)
.
У номінації «Публікації в інтернеті» переможцем стала Ірина Магрицька, голова Луганської обласної філії Асоціації дослідників Голодоморів в Україні, зі статтями «Політична нація та пам’ять» і «Доля сільської дівчинки з Луганщини як звинувачення більшовизму».
Також були відзначені редакції газет, які протягом року систематично висвітлювали тематику Голодомору у своїх публікаціях. Серед них – районна газета «Життя Білокуракінщини» (редактор – Микола Коваль).
Пані Катерина Ющенко зазначила, що проведення конкурсів з тематики Голодомору викликало неабиякий резонанс в українському суспільстві. «Я дуже рада, що близько 200 визнаних художників, початківців та вихованців художніх шкіл надіслали свої роботи на наш конкурс плакатів з тематики Голодомору «Свіча у вікні». Я вдячна 60-ти журналістам, які у своїх роботах підняли цю тему і показали нові аспекти цієї проблеми», – сказала Катерина Ющенко, звертаючись до переможців конкурсів.
Окрім того, Катерина Ющенко повідомила, що Фонд «Україна 3000» оголошує початок Третього Всеукраїнського конкурсу плакатів з тематики Голодомору «Свіча у вікні» та Третього Всеукраїнського конкурсу для журналістів на краще висвітлення тематики Голодомору у засобах масової інформації. Конкурс триватиме до листопада 2008 року, і підсумки його будуть підбиті до 75-х роковин трагедії Голодомору.
Більше інформації про діяльність Фонду та умови конкурсів з тематики Голодомору можна знайти на сайті ukraine3000.org.ua.
|