2008 рік оголошений президентом України В.А.Ющенко роком влаштування пам'яті жертв голодомору 32-33 р. Це одна з найстрашніших сторінок нашої держави. Але яка б не була історія, ми повинні знати її. Тому в нашій школах Троїцького району створені пошукові групи очевидців голодомору, людей, які змогли б розповісти молоді про ті жахливі роки, - розповідає районна комунальна газета «Сельская новь».
Дослідженням цієї теми займаються і члени творчої групи "Мій край - моя історія жива". Члени групи дали звіт про свої досягнення. Звіт розпочався віршем про голодомор на Україні в виконанні Н.Бойко, який задав початок розповіді К.Таволжанського про ті страшні події для наших предків.
Іде дослідження причин голодомору: чому аграрна держава, яка повністю забезпечувала себе зерном, опинилася в такому становищі. Ці причини розкривають члени творчої групи в своїх розповідях про хлібозаготівлі (нова продрозверстка) - В.Васільева, колективізацію - В.Папенко, розкуркулення - О.Ногіна, репресії - С.Дриженко.
Розповіді дітей супроводжуються фактами очевидців, почерпнуті з літератури та згадками жителів нашої сільської ради Варвари Романівни Стародєдової та Михайла Антиповича Тихонова. Окремо було виділено питання становища дітей в часи голодомору, факту канібалізму, про які розповідав І.Гурінов.
Далі учні школи познайомили з виставкою видань про голодомор, матеріалами про ці часи на території сільської ради та прокоментували фотографії посадки калини в сквері президентом В.А.Ющенко та державними діячами, як акт вшанування пам'яті жертв голодомору і проведену акцію "запали свічку" в листопаді 2007 року. Їх ніхто не судив, ніхто не реабілітує, крім нас із вами, їхніх нащадків.
За інформацією троїцької районної
комунальної газети «Сельская новь»
|