Привільська школа мистецтв у Лисичанську – новонароджений, нещодавно відкритий осередок культури і мистецтва. Але, незважаючи на свій зовсім юний вік, завдяки досвідченим працівникам – викладачам музики, образотворчого мистецтва, танцю – вже повноцінно проводить навчально-виховну роботу серед учнів шахтарського міста.
В зручних, теплих, затишних класах долучаються до мистецтва 188 юних талантів. Адже виховання гармонійно розвиненої особистості – це не тільки набуття навичок добре грати на музичних інструментах, володіти пензлем чи танцювати. Це повсякденна кропітка виховна робота, спрямована на формування різнобічно розвиненої патріотичної, гуманної людини майбутнього, що любить і цінує культурне надбання та історію свого народу.
Саме з цією метою у школі було проведено концерт-реквієм, присвячений ушануванню пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років, та відбулося відкриття виставки дитячих малюнків «Пам'ять народна живе!»
У залі зібралися батьки та учні школи – діти молодшого та середнього шкільного віку. Для них події 75-річної давнини – це далека історія, яка малозрозуміла для юного віку. Але проникливі, емоційні слова, сказані їхніми ровесниками, поглиблені геніальною музикою Моцарта, Вівальді, Пяццоло, сприяли донесенню до їх сердець жахливих подій Голодомору та викликали співчуття й жалобу.
У підготовці виставки та концерту-реквієму взяли участь учні школи мистецтв та її викладачі. Діти не тільки намалювали ілюстрації до подій 1932-1933 років, але й, чудово володіючи художнім словом, змогли розкрити зміст заходу.
Музичні твори у майстерному виконанні викладачів музики М.М.Будника та Н.М.Бєлячкової не залишили байдужими жодної людини, присутньої в залі. На завершення концерту-реквієму з рук до рук передавалася свічка – вогник пам’яті.
У підготовці концерту активну участь брали учні художнього відділення Юлія Дерев’янко, Ольга Реука, Ольга Стєнкіна, Уляна Тарасенко, Дарина Власова та юна піаністка Ірина Мочанова.
О.ШАПАР, викладач художнього відділення
лисичанська міська комунальна
газета «Новый путь» №36-37
|