Виконання вимог Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» і Указу Президента України «Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» розглянули учасники апаратної наради у голови Луганської облдержадміністрації Олександра Антіпова.
Як відзначив начальник управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Руслан Фурсенко, в області ведеться масштабна робота з вивчення фактів Голодомору на Луганщині й увічнення пам'яті його жертв. Для реалізації поставлених цілей при облдержадміністрації створені Координаційна рада з підготовки заходів у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору, робоча група по складанню поіменного реєстру жертв Голодомору, редакційна колегія регіональної Книги Пам'яті жертв Голодомору. У містах і районах області створені і працюють 360 дослідницьких груп. На сьогодні до списку жертв внесено 25 тисяч 135 чоловік. Найбільш результативно організована робота в Кіровську, Краснодоні, Сєвєродонецку і Новопськовськом районі.
Облдержадміністрація постійно допомагає в дослідницькій роботі Луганській обласній філії Асоціації дослідників голодоморів в Україні під керівництвом Ірини Магрицької.
Із знайдених 89 місць масового поховання жертв Голодомору 69 упорядковані. У 72 населених пунктах встановлено 81 пам'ятний знак.
З початку 2007 року проведено 22 тисячі 754 культурних, наукових і просвітницьких заходів, присвячених Голодомору. Організовано 1138 виставок архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва і літератури, які відображають трагічні події 1932-1933 років. В учбових закладах проводяться тематичні лекції, бесіди, «круглі столи», виставки. Фонди центральних і регіональних музеїв систематично поповнюються матеріалами, які висвітлюють події Голодомору в Україні.
У лютому 2008 року видана збірка документів «Голодомор на Луганщині 1932-1933р.р.», підготовлена директором Державного архіву Луганської області Миколою Старовойтовим. Відбулася презентація двох книг Ірини Магрицької, виданих за підтримки облдержадміністрації, - «Врятована пам’ять. Голодомор 1932-1933 років на Луганщині: свідчення очевидців» і «Пам’ять, закарбована у слові. Письменники Луганщини про Голодомор».
За сприяння облдержадміністрації в комунальних друкованих ЗМІ реалізуються тематичні медіа-проекти, серед яких цикл матеріалів про діяльність місцевих пошуково-дослідницьких груп «Експедиція в роки Голодомору», публікації спогадів і свідчень очевидців «Дзвоні пам’яті», а також репортажі з тематичних акцій, публікації кращих дитячих творів і малюнків учасників всеукраїнського конкурсу.
На офіційному сайті Луганської облдержадміністрації постійно оновлюється розділ «Голодомор 1932-1933 років», який містить уже понад 150 матеріалів.
За результатами апаратної наради голова облдержадміністрації Олександр Антіпов доручив керівникам міст і районів області своєчасно і в повному обсязі надати до 15 квітня списки жертв Голодомору, свідоцтва, які підтверджують факти Голодомору в населених пунктах регіонів. До 1 листопада керівники територій повинні вирішити питання про установку в селах і містах пам'ятних знаків жертвам Голодомору, а до 25 квітня - організувати впорядкування вже встановлених. До 21 квітня має бути завершено складання поіменного реєстру жертв Голодомору, після чого реєстр буде переданий до редколегії обласної Книги Пам'яті.
|