11 червня 2008, 15:56

ГОЛОВА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАРАДІ ЩОДО ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ПРО ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ

Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов взяв участь у засіданні Координаційної ради з підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору, яке відбулося в Кіровограді під головуванням Президента України Віктора Ющенка. Олександр Антіпов розповів про роботу, яка ведеться на Луганщині з вшанування пам’яті про Голодомор 1932-1933 років. Тоді переважно  постраждали північні, сільські райони – тобто південно-східна Слобожанщина.
 
«Достовірні дані про точну кількість жертв Голодомору на території нинішньої Луганської області встановити неможливо через відсутність документів, але Луганщина не залишилась осторонь від пошуку правди про Голодомор та вшанування пам’яті його жертв», − зазначив Олександр Антіпов.
 
Історичну правду про Голодомор на Луганщині сьогодні досліджують більше 400 місцевих експедиційних дослідницьких груп. Станом на 1 червня 2008 року кількість встановлених ними жертв Голодомору перевищила 30 тисяч осіб.
 
Завдяки праці дослідників – краєзнавців, істориків, школярів та студентів – в області зібрано та задокументовано майже чотири тисячі свідчень очевидців Голодомору. Протягом 2007-2008 років у навчальних закладах Луганщини проведено більше 20 тисяч уроків і лекцій за тематикою Голодомору, відбулись тисячі концертів-реквіємів, вечорів пам’яті тощо. До просвітницьких заходів за останні півтора роки залучено більше 300 тисяч мешканців Луганської області.
 
Протягом останнього року в обласних засобах масової інформації опубліковано більше 500 матеріалів, у електронних ЗМІ вийшло близько 300 теле- і радіопередач, сюжетів, репортажів, присвячених подіям Голодомору.
 
На Луганщині вже встановлено 117 пам’ятних знаків жертвам Голодомору, 93 з них – протягом останнього року. В листопаді 2008 року, до Дня пам’яті жертв голодоморів, в центрі Луганська на місці пам’ятного знаку, відкритого в березні минулого року Президентом України Віктором Ющенком, буде встановлено гранітний пам’ятник жертвам Голодомору.
 
«Ми поставили перед собою завдання, аби до кінця року в кожному населеному пункті, що постраждав від Голодомору, в кожному місті та райцентрі з’явилося місце, до якого усі небайдужі люди зможуть покласти квіти на вшанування пам’яті жертв Голодомору”, − зазначив голова Луганської облдержадміністрації.
 
За словами Олександра Антіпова, у сучасних умовах найбільш конструктивною формою взаємодії обласної держадміністрації з громадськістю регіону є спільна робота, спрямована на реалізацію соціальних та гуманітарних ініціатив Президента України, у першу чергу – вшанування пам’яті жертв Голодомору.
 
Співробітництво з обласною філією Асоціації дослідників голодоморів в Україні – найкращий приклад плідної та ефективної взаємодії влади й громадськості. Так, за сприяння облдержадміністрації систематично організовуються дослідницькі експедиції для членів Асоціації. В лютому цього року на виконання президентського доручення видані дві книги голови Асоціації Ірини Магрицької.
 
Загалом на Луганщині видано вже шість книг, присвячених трагедії Голодомору, п’ять з яких – протягом останнього року. Зараз закінчується робота зі створення обласного тому Національної Книги Пам’яті. За кошти обласного бюджету у вересні 2008 року буде завершено роботу над документальним фільмом про події часів  Голодомору на Луганщині «Скривджена пам’ять».