«Пам'ять прийдешніх поколінь про Голодомор 1932-1933 років є найкращою гарантією того, що подібна трагедія в житті нашої країни ніколи не зможе повторитися». – відзначив заступник Глави Секретаріату Президента України Андрій Кислинський в Луганську, де цієї неділі проходила Міжнародна акція «Незгасима свічка» та було відкрито пам’ятний знак жертвам Голодомору.
«Від імені Президента України, від себе особисто я хочу передати низький уклін і подяку тим людям, які дожили до цього дня, тим людям, які допомогли зафіксувати їх свідчення, які ходили від хати до хати, збирали ці свідчення і потім зводили їх в Книгу пам’яті», – заявив Андрій Кислинський.
Також він висловив подяку луганським творцям Книги пам’яті, а також творцям пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років. «Книги і монументи потрібні не нашим дідам – вони все це пам’ятають і будуть пам’ятати, поки будуть живі, напевне вони потрібні не нашим батькам, бо вони все добре знають з розповідей своїх батьків, напевне і нам ще це не так потрібно, тому що дякуючи Богу свідки ще живі. Це потрібно нашим дітям для того, щоб вони прийшли свого часу із своїми дітьми і теж розповідали те, що відчували їх батьки», – підкреслив заступник Глави Секретаріату Президента.
Андрій Кислинський також відзначив, що сьогодні вже нікому не треба доводити, що Голодомор мав штучне походження. Про це свідчить кількість учасників, що приймають участь у заходах, присвячених вшануванню пам’яті жертв Голодомору, а також об’єм роботи з дослідження цієї віхи в історії нашої держави.
Звертаючись до молоді, заступник Глави Секретаріату Президента закликав не сприймати подібні заходи як офіціоз: «Просто прийдіть в ці дні до своїх дідусів-бабусь, просто вклоніться їм і подякуйте за те, що вони вижили. Саме це буде найліпшою гарантією того, що подібної трагедії в житті нашої країни ніколи не зможе повторитися».
|