Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Військово-цивільна адміністрація Обласний комітет доступності
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: п'ятниця, 13 грудня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністрація
Обласний комітет доступності

Щодо запровадження перевірок об`єктів фізичного оточення

на предмет їх доступності

 В умовах  неоголошеної війни громадська активність привела суспільство до нового розуміння і ставлення до людей з інвалідністю. Доступність до об`єктів фізичного оточення має дати можливість  особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення користуватися своїми правами та брати активну участь у житті суспільства. Це дає змогу сприяти зміні ставлення громадськості до соціальної ролі інвалідів, є дієвим стимулом для усунення перешкод на шляху до їх повноправної участі в усіх сферах життя.

В області проводиться робота щодо забезпечення осіб з обмеженими фізичними  можливостями та  інших маломобільних груп населення засобами  доступності під час розроблення та реалізації нових проектів будівництва громадських об’єктів та споруд, проведення реконструкції та капітальних ремонтів існуючих будівель та приміщень різного призначення, дорожньо-тротуарної мережі та прийнятті об’єктів  в експлуатацію.

В Луганській області з 2008 року запроваджений  моніторинг архітектурної доступності, який полягає у визначенні стану забезпечення  засобами безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єктів соціального, житлово-громадського призначення та інших.                  

На цей час перевірки об`єктів фізичного оточення проведені на території 12 районів  та 3-х міст обласного значення, підконтрольних українській владі   та торкнулися більше 5000 об'єктів.

Із загальної кількості, а саме - 4466 будівель та споруд населених пунктів області, які підлягають створенню умов щодо безперешкодного доступу для цієї категорії громадян доступні 3211 будівель, або 72%.

До категорії доступні об`єкти входять:

  • будівлі, які облаштовані нормативними пандусами, а саме - 985, або 31 % від загальної кількості доступних об`єктів;
  • будівлі, вхід до яких розташований на рівні тротуару,  що забезпечує безперешкодний доступ,  а саме - 853, або 26,6 %;
  • будівлі, які обладнані кнопками виклику персоналу, у зв`язку з тим, що обладнання їх нормативними пандусами неможливе за технічних умов, а саме – 1306, або 40,7 %;
  • приміщення, які обладнані засобами доступності, а саме – 67, або 2,1 %.

          Із 985 будівель, які обладнані нормативними пандусами,  38 адміністративних будівель органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, 13 об’єктів пенсійного фонду, 44 об’єкти охорони здоров’я,   92 аптеки, 62 освітніх заклади, 28 об’єктів культури, 4 залізничних вокзалів, 10 автовокзалів, 557 об’єктів торгівлі та обслуговування та інші.

          Із 117 об’єктів соціального призначення, що розміщені у будівлях соціального захисту населення області (управління соціального захисту населення, територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), будинки-інтернати, центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центр професійної реабілітації інвалідів): 68 об’єктів є повністю доступними для осіб з інвалідністю (58,1 %), 41 – є частково доступними (35 %), 7 – є недоступними враховуючи  нормативні вимоги (6 %).

          Нормативні вимоги щодо доступності враховуються при будівництві нових об`єктів в області. Так у м. Старобільську  при будівництві поліклініки на 240 відвідувань  у зміну вжито заходів щодо облаштування цього об`єкту пандусом та іншими технічними засобами для безперешкодного доступу зазначеної категорії громадян.

Пристосовані для потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями існуючі об’єкти дорожньо-тротуарної мережі, а саме обладнано: 105 ділянок пішохідних переходів пониженими бордюрами, 3 пішохідних переходи спеціальними звуковими світлофорами для осіб з вадами зору, 100 ділянок тротуарної мережі – напрямними огородженнями.

В наступні роки належить обладнати пандусами не менше 1255 об`єктів різного призначення та перебудувати 262 ненормативних пандусів  з урахуванням нормативних вимог.

Попередня сторінка || Наступна сторінка
Сторінки:
12345678910111213

Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера