Обласний комітет доступності
|
На виконання Указу Президента України від 18 грудня 2007 № 1228 «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями» щодо забезпечення створення безперешкодного життєвого середовища для людей з обмеженими фізичними можливостями, з метою забезпечення вирішення питань щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями Луганською обласною державною адміністрацією була проведена низка організаційних заходів, спрямованих на виконання вищезазначеного Указу Президента України.
Координатором роботи з питань безбар¢єрного доступу до об’єктів житлово-громадського призначення виступає обласний комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, який створено розпорядженням голови обласної держадміністрації від 27.12.2006 №1356. Новий склад обласного комітету доступності затверджено розпорядженнями голови облдержадміністрації від 10.04.2012 № 379 та від 30.08.2012 № 1198.
20 грудня 2012 року відбулося засідання оновленого обласного комітету доступності, за результатами якого визначені напрямки роботи та надані відповідні протокольні доручення.
Особлива увага обласного та місцевих комітетів доступності, органів містобудування та архітектури області приділяється дотриманню положень ДБН В.2.2-17:2006 «Доступність будинків та споруд для маломобільних груп населення» при проектуванні об’єктів будівництва та забезпеченні існуючих адміністративних будівель і приміщень засобами доступності, а також перебудови ненормативних пандусів відповідно до нормативних вимог.
Як приклад, адміністративна будівля Луганського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства обладнана нормативним пандусом та кнопкою виклику персоналу, а в приміщеннях будівлі розміщені таблички з інформацією надрукованою шрифтом Брайля для потреб осіб з вадами зору.
Органами архітектури та містобудування міст та районів області при видачі містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок обов’язково враховуються вимоги ДБН В.2.2-17:2006 «Доступність будинків та споруд для маломобільних груп населення» та інших нормативних документів по доступності.
Філією ДП «Укрдержбудекспертиза» у Луганській області за 1 квартал 2013 року проведена експертиза 3-х проектів будівництва, в яких потрібно враховувати потреби осіб з обмеженими фізичними можливостями.
За результатами проведеного моніторингу в населених пунктах області обладнані засобами доступності 5041 існуючих адміністративних та інших будівель житлово-громадського призначення, у тому числі 1441 об¢єкт нормативними пандусами.
У 688 середніх загальноосвітніх школах області навчається 2959 учнів - інвалідів, 709 учнів, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку.
В загальноосвітніх навчальних закладах області функціонують 34 спеціальні класи, в яких навчається 487 учнів. Із них : 6 класів для дітей зі зниженим зором (80 учнів), 13 класів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (251 учнів), 15 класів для дітей із затримкою психічного розвитку (156 учнів).
В освітньому процесі впроваджується використання нових перспективних технологій (дистанційна, інклюзивна освіта тощо). В області відкрито 4 класи з інклюзивним навчанням.
На індивідуальному навчанні у школах області знаходиться 1955 дітей з обмеженими можливостями розвитку, які не мають можливості навчання у спеціальних закладах системи освіти.
Створені умови для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до будинків і приміщень райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування, об’єктів соціальної інфраструктури місцевих органів соціального захисту населення та пенсійного фонду України.
В аеропорту м. Луганська створені необхідні умови для громадян з обмеженими фізичними можливостями, включаючи обладнання засобами доступності. Процедури по оформленню документів, митному і прикордонному контролю проводяться на першому поверсі, де функціонує квиткова каса пристосована для потреб інвалідів, які пересуваються на візках. Оперативна група, яка створена для обслуговування інвалідів, при їх зверненні здійснює зустріч і постійний супровід до пасажирського крісла в літаку або до виїзду з території аеропорту.
На стоянках, в зонах паркування населених пунктів області облаштовані 178 місць для паркування транспортних засобів інвалідів з позначенням цих місць відповідними дорожніми знаками та розміткою. На 58 платних паркувальних майданчиках із 1410 місць виділено 127 спеціальних місць для паркування автомобілів інвалідів та інших транспортних засобів, які забезпечують перевезення людей з інвалідністю.
Вирішення зазначених питань знаходиться на постійному контролі обласної державної адміністрації.
Попередня сторінка || Наступна сторінка
Сторінки:
Sub_Class with id 0 does not exist
|