26 січня 2016, 14:31

Аграрії України готуються до весняно-польових робіт

26 січня відбулася селекторна нарада Міністерства аграрної політики та продовольства України з актуальних питань в галузі агропромислового комплексу.

     Перший заступник Міністра Ярослав Краснопольський повідомив, що у 2015 році аграрії країни зібрали 60 млн. тонн зерна. Найкращих показників досягли господарі у Черкаській, Полтавській, Сумській, Хмельницькій та Чернігівській областях. У 2015-2016 маркетинговому році експорт зернових може скласти понад 36 млн. тонн.

     Через несприятливі погодні умови, які склалися під час посіву озимих культур під урожай 2016 року недосіяно близько 1,3 млн. га із запланованих, які планують засіяти яриною.

     Директор департаменту землеробства та технічної політики в АПКВолодимир Топчій інформував, що під урожай цього року посіяно зернових озимих культур на площі 7,2 млн. га, з них озимою пшеницею засіяно 6 млн. га. На площі 800 тис. га сходів не отримано.

     Озимий ріпак аграрії країни посіяли на площі 655 тис. га. Сходи отримано на площі 580 тис. га, з них у хорошому стані – 393 тис. га. Як зазначив Володимир Топчій, стан озимини залежить від погодних умов. Наразі на окремих територіях спостерігається промерзання грунту від 10 до 45 см.

     Загалом прогнозована площа посіву ярих зернових культур у 2016 році становить 18,7 мнл. га. Володимир Топчій наголосив на необхідності збільшення площ посіву гречки та цукрових буряків.

     Зі слів посадовця, насінням, добривами та засобами захисту рослин сільгоспвиробники забезпечені повністю. У 2016 році для проведення весняно-польових робіт буде задіяно 309 тис. тракторів та 340 тис. одиниць грунтообробної техніки.

     Перший заступник голови Державної інспекції сільського господарства України Юрій Заставний повідомив, що для посівної кампанії аграріям необхідно насіння пшениці у кількості 23 тис. тонн (з яких уже перевірено 18 тис. тонн), 237 тис. тонн насіння ячменю (перевірено 121 тис. тонн), 21 тис. тонн насіння вівса (перевірено 13 тис. тонн) 49 тис. тонн насіння зернобобових (перевірено 38 тис. тонн), 94 тис. тонн насіння кукурудзи (перевірено 52 тис. тонн) 19 тис. тонн насіння соняшнику (перевірено 8 тис. тонн) та 189 тис. тонн насіння сої (перевірено 71 тис. тонн насіння).

     Директор департаменту фінансово-кредитної політики Баграт Ахіджанов доповів, що у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України, у поточному році аграріями буде перераховано 27 млрд. грн до державної казни, 9 млрд. грн при цьому акумулюються на спецрахунки. Згідно попередніх розрахунків, це призведе до падіння валового виробництва на 4 відсотки. Для програм підтримки АПК у 2016 році передбачено 350 млн. грн (300 млн. грн. – на здешевлення відсоткової ставки за кредитами та 50 млн. – для підтримки програм галузі тваринництва). Наразі Мінагрополітики готує пропозиції на додаткову потребу коштів в розмірі: 1,2 млрд. грн. на програми здешевлення відсоткової ставки за залученими кредитами, 200 млн. грн для програм підтримки тваринництва та 147 млн. грн. на ідентифікацію та реєстрацію сільськогосподарських тварин.