Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняУправління містобудування та архітектури Новини06 січня 2016, 10:23Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко розповів про перспективи вирішення квартирного питання в Україні
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

ОпитуванняОпитування
Дитяча гаряча лінія

Сьогодні: п'ятниця, 22 листопада 2024
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняУправління містобудування та архітектури 06 січня 2016, 10:23

Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко розповів про перспективи вирішення квартирного питання в Україні

 
06 січня 2016, 10:23

Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко розповів про перспективи вирішення квартирного питання в Україні

Кожна родина, яка ще не має власного куточка, мріє про нього. Та придбати помешкання вдається далеко не всім, адже, як підрахували фахівці ще кілька років тому, середньостатистичній українській родині, щоб зібрати на купівлю квартири, потрібно щонайменше 22 роки. А тим часом потреба в житлі, згідно з пірамідою потреб Маслоу, — на другому знизу шаблі, тобто належить до першочергових. У Мінрегіоні пропонують вихід із ситуації, який грунтується на світовому досвіді. Про перспективи вирішення «квартирного питання» розповів «Урядовому кур’єру» Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій ЗУБКО.

— Геннадію Григоровичу, багато фахівців зазначають, що на найближчі роки прогнозують затишшя у галузі житлового будівництва, тому що в людей немає коштів на придбання житла. Яка ваша думка з цього приводу?

— Вкрай складна економічна ситуація в країні вплинула на обсяги будівництва і купівельну спроможність громадян. Не хочу давати світлі політичні обіцянки, що вже завтра ситуація зміниться на краще. Я технократ, який звик не говорити, а робити системні кроки задля досягнення мети. Тому хочу наголосити, що активізація будівельної галузі — це давній рецепт виходу з економічної кризи для країни. Будівництво має найбільший мультиплікатор як на рівні залучення суміжних професій, цілих кластерів економіки, так і на рівні податкових зборів. Умовно кажучи, будівництво — це зарплата не лише виконроба чи маляра, а й прибуток банку, який видає кредити, успішність підприємств із виробництва будівельних матеріалів, новий об’єкт для працівників комунальних підприємств. Результати очевидні: створення нових робочих місць, додаткові надходження до бюджету.

Тому один з основних напрямів державної політики — створення умов, за яких будівельні компанії зможуть прозоро працювати, а громадяни — купувати житло.

Крім законотворчості та регулятивної функції, держава також опікується реалізацією програм із залученням бюджетних коштів. Це продовження програми здешевлення іпотеки, будівництва або придбання доступного житла 30/70. Також продовження пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників — програма «Власний дім».

— Чи виправдали себе державні програми підтримки житлового будівництва, і яку долю їм прогнозуєте?

— Ці програми діють не перший рік, і бачимо їхню ефективність. Однак розвиток житлового будівництва можливий лише тоді, коли держава виконує дві основні функції. По-перше, стимулює ринок на законодавчому рівні й створює умови для залучення інвестицій. По-друге, вона так званий санітар лісу, тобто стежить за тим, щоб усі гравці ринку дотримувалися правил, усуває перешкоди для їхньої роботи.

Мінрегіон виконує всі ці функції, і наступного року моя команда створюватиме законодавчу базу для нормальної роботи будівельного ринку. На цьому грунті ефективність програм підтримки житлового будівництва збільшуватиметься. Але результат є вже зараз. Завдяки державній підтримці власні домівки отримали 19 тисяч громадян. За програмою «Власний дім» понад 17 тисяч жителів сіл мають змогу збудувати житло чи приєднати свої оселі до інженерних мереж.

Упровадження цих програм дає змогу ліквідувати довгобуди. У добудові законсервованих об’єктів зацікавлені не тільки забудовники та інвестори, а й територіальні громади.

Звісно, основна проблема на шляху реалізації житлових програм — їх недостатнє фінансування з державного й місцевих бюджетів. Розуміємо, що це важливе соціальне питання. Тому Мінрегіон як головний розпорядник коштів за державними житловими програмами звернувся до Мінфіну із запитом передбачити на них у держбюджеті на 2016 рік кошти обсягом мільярд гривень.

— Альтернатива придбанню житла — оренда. Мінрегіон розробив проект закону «Про орендне житло». Коли пропонує його розглядати?

— В Україні не розроблено бізнес-модель оренди житла. У нас такий собі Шанхай зразка ХІХ століття. І це наш недогляд. Адже орендна модель — це популярний прибутковий інструмент, який вже багато років ефективно працює у розвинених країнах. Він дає змогу підняти ринок будівництва на новий рівень і залучити інвестиції.

Питання створення інструментарію для започаткування ринку орендного житла давнє. Ми вже розробили проект закону «Про орендне житло». Триває його обговорення й погодження із центральними органами виконавчої влади. Після цього законопроект буде винесено на розгляд уряду. Сподіваємося, що невдовзі його буде ухвалено, і 2016 рік стане роком початку роботи програми орендного житла в Україні.

— Чи прораховували, наскільки вигідно буде вкладати кошти у будівництво орендного житла і хто погодиться за нього взятися? Адже тут ідеться про так звані довгі кошти.

— «Довгі кошти» цікаві «довгим компаніям», тобто банкам та інвестиційним фондам, які працюють уже десятки років. Але щоб залучити ці великі переважно закордонні компанії, потрібно створити чіткі правила гри на ринку. Щойно майданчик для їхньої роботи стане зрозумілим, найбільші фонди потягнуться в Україну і принесуть із собою ці «довгі кошти». Вони стануть прикладом для вітчизняних компаній, показавши ефективність таких інвестицій.

Законопроект про орендне житло, який розробила команда Мінрегіону, передбачає певні заохочення для інвестування. Він встановлює державні пільги під час будівництва й експлуатації орендного житла. Наприклад, землю для будівництва і подальшої експлуатації будинку надаватимуть безоплатно. Замовника будівництва звільнятимуть від перерахування коштів на розвиток інфраструктури. Безоплатним буде і приєднання до інженерних мереж. Тобто вигод дуже багато. Інвестори мають зацікавитися ринком, адже це неоране поле, яке згодом дасть сходи.

— Багато експертів із нерухомості кажуть, що у приватному секторі помешкань для найму вистачає. Інша річ — ціна оренди. Як враховуватимуть соціальну складову?

— Що бачимо на ринку орендного житла? Високі ціни. Не кожна молода родина здатна орендувати навіть однокімнатну хрущовку у спальному районі. Чому так? Бо на ринку бракує пропозиції. Це звичайні ринкові закони: що менша пропозиція, то вища ціна. Будуючи орендне житло, держава підвищуватиме обсяг пропозиції й так знижуватиме ціни.

Створюючи сприятливі умови для будівництва, позбавляючи забудовників додаткових витрат, ми знижуємо вартість оренди вже готових квартир.

Мета закону — вивести орендне житло з тіні, створити прозорі взаємини між орендарем та орендодавцем, сприятливі умови для інвестицій в орендне житло, можливості наповнення цього ринку якіснішою пропозицією, знижуючи вартість такого житла. У нових умовах пропонуємо, щоб орендним житлом могли користуватися не тільки фізичні особи, а й підприємства мали змогу наймати житло для своїх працівників.

— Чи буде це житло певним аналогом колишнього радянського надавання квартир за чергою, тільки з орендною платою, чи житло надаватимуть за іншою схемою?

— Жодних аналогів із радянським житлом не буде. Тоді квартири надавали безплатно. Усі розуміємо, що нині така модель неможлива. Ми повинні будувати комерційне житло: залучаємо в нього інвестиції з розрахунком на те, що компанії потім повернуть собі ці кошти із прибутком. Але паралельно вони наповнюватимуть держбюджет. Працюватиме нормальна комерційна модель, де буде дві сторони: той, хто надає послуги, і той, хто їх отримує.

— Хто визначатиме, де виділятимуть землю для будівництва орендного житла?

— Рішення щодо виділення землі під будівництво ухвалюватимуть місцеві ради. Вони вже отримали відповідні повноваження. Тепер у їхніх руках залучення інвестицій на розв’язання житлових проблем свого регіону і забезпечення соціальної стабільності. І вони у цьому зацікавлені як ніхто.

Реформа децентралізації, яку ми проводимо у країні, передбачає передання повноважень із розпорядження землею на місця. Держава залишить за собою лише функції контролю за стратегічно важливими землями.

— У законопроекті зазначено, що «вимоги до мінімальних розмірів орендного житла в орендних будинках визначаються державними будівельними нормами і можуть передбачати менші показники, ніж вимоги, передбачені для приміщень у багатоквартирних будинках». Чи означає це, що проживання у таких квартирах може бути далеким від комфортного? Чому з’явилася така норма?

— Наше завдання — будувати не найбільшу кількість квадратних метрів, а якомога більше якісних квартир. Орендне житло не є власністю, і тому вимоги до нього не в кількості метрів, а у якісності його функцій для проживання та економії коштів на оплату за житло і комунальні послуги.

Молоді родини потребують більше кімнат у квартирі, а не більшу кількість метрів.

При цьому ми піднімемо планку якості квартир для найму. Хрущовки чи панельки, правду кажучи, малокомфортні. Подивіться на квартири, які винаймають, наприклад, нью-йоркці, шанхайці чи токійці. Помешкання невеликі, але ергономічні й продумані. Це найкращий вихід для мегаполіса з високими цінами на землю, яким є й Київ.

Розвинені країни вже давно прийшли до орендної моделі забезпечення громадян житлом. Вона довела свою ефективність, і ринок державного орендного житла у світі щороку збільшується. Зокрема у Німеччині частка державного орендного житла сягає 60% загального житлового фонду. У США та Великобританії — приблизно 30%, у Франції та Швейцарії — 40% і 70% відповідно.

— На вашу думку, коли в Україні може з’явитися перше орендне житло?

— Повний цикл будівництва триває 2—4 роки. Але спершу потрібно ухвалити відповідний закон. Це стане такою собі зеленою сигнальною ракетою для початку будівництва. Не думаю, що будівельні компанії баритимуться з цим. Адже вже зараз вони розуміють економічну привабливість проектів із будівництва житла для найму.

ДОСЬЄ «УК»

Геннадій ЗУБКО. Народився 1967 р. в м. Миколаєві. У 1991 р. закінчив Київський політехнічний інститут, спеціальність «Автоматизовані системи управління». У 2006-му. — Північно-Західний університет, Іллінойс, Чикаго. Курс «Інноваційний менеджмент». Магістр бізнес-адміністрування, також має фах менеджера-економіста. Кандидат технічних наук.

Працював на керівних посадах промислових підприємств України.

Із грудня 2012 р. — народний депутат України, перший заступник голови парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування і ЖКГ та регіональної політики. Із червня 2014 р. — перший заступник Глави Адміністрації Президента України. Із грудня 2014 р. — Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Нагороджений орденом Данила Галицького.

                                                                                                                                                                                               За матеріалами видання  «Урядовий кур’єр»

 




07 березня 2017, 09:43
Житловим питанням українців треба займатись негайно
Україні потрібне запровадження житлових програм, які дозволять широкому колу українців придбавати власне житло, для мінімізації небезпек, що можуть бути викликані масовою еміграцією українців за кордон. Про це заявив перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний.

докладніше »



02 березня 2017, 10:38
Уряд схвалив план заходів з реалізації Закону щодо удосконалення містобудівної діяльності
 Уряд схвалив план  заходів з реалізації Закону 1817–VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності». Так, до червня 2017 року мають бути прийняті всі необхідні для реалізації закону підзаконні акти. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

докладніше »



02 березня 2017, 10:12
Уряд вдвічі скоротив процедури розроблення, погодження та затвердження будівельних норм
Черговий крок до спрощення ведення будівельного бізнесу в Україні. Ми оптимізували та вдвічі скоротили процедури розроблення, погодження та затвердженні будівельних норм або змін до них. Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко прокоментував прийняту на засіданні Уряду відповідну постанову.

докладніше »



27 лютого 2017, 16:05
Співпраця Держмолодьжитла з органами місцевого самоврядування поглиблюється
Черговим етапом поглиблення співпраці Держмолодьжитла з органами місцевого самоврядування стало засідання 23 лютого Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування (АМУ) в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку.

докладніше »



23 лютого 2017, 12:16
Громадські організації учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб виступають за прийняття Закону щодо удосконалення діючих житлових програм
Громадські організації, які опікуються інтересами сімей учасників АТО та внутрішньо переміщеними особами, виступають за якнайшвидше прийняття Верховною Радою України в цілому Законопроекту «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо реалізації державних житлових програм)» від 04.05.2016 р. № 4550.

докладніше »



08 лютого 2017, 10:23
Мінрегіон спільно з «Разом проти корупції» працює над впровадженням антикорупційних заходів
У Мінрегіоні відбулася робоча зустрів фахівців Міністерства із експертами Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції».

докладніше »



31 січня 2017, 12:28
ДАБІ визначила пріоритети діяльності на 2017 рік
26 січня за участю керівництва Держархбудінспекції та керівників територіальних органів відбулася виробнича нарада, на якій було підбито підсумки діяльності ДАБІ у 2016 році за основними напрямками роботи та визначено пріоритети діяльності на 2017 рік.

докладніше »



26 січня 2017, 12:21
ДФРР – це мотивація для місцевого самоврядування інвестувати в інфраструктурні проекти
Фінансові ресурси Державного фонду регіонального розвитку — мотиваційний інструмент, яким держава, формуючи політику, підтримує створення ЦНАПів, енергоефективність, розбудову інфраструктури та місцевих доріг тощо. У 2017 році запланований обсяг фінансування з ДФРР у розмірі — 3,5 млрд грн.

докладніше »



24 січня 2017, 11:42
Засідання архітектурно-містобудівної ради при управлянні містобудування та архітектури облдержадміністрації
24 січня 2017 року в адміністративній будівлі облдержадміністрації  проведено засідання архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації, на якому  розглянуто проект містобудівної документації «План зонування міста Лисичанськ». В засіданні прийняли участь заступник голови облдержадміністрації Гуц В.В., члени архітектурно-містобудівної ради, представники Лисичанської міської ради, автори проекту ТОВ «Інститут Харківпроект» та архітектори міст та районів області. 

докладніше »



19 січня 2017, 12:40
У будівництві запроваджуються європейські дозвільні процедури
Парламент прийняв закон,  яким вводиться європейський підхід до  дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві. Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко прокоментував прийняття Верховною Радою Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності» (4733-1), одним із ініціаторів якого є Мінрегіон.

докладніше »



13 січня 2017, 10:46
Основне завдання децентралізації в 2017-му — секторальне просування реформи
Реформа децентралізації була і залишається пріоритетною у 2017 році. Основне завдання в цьому році — секторальне просування реформи – в освіті, медицині, системі надання адмінпослуг, земельних відносинах, дорожній інфраструктурі, сфері планування територій. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на нараді з питань децентралізації під головуванням Президента України Петра Порошенка в Одесі участю представників ОТГ, голів ОДА всіх південних областей .

докладніше »



06 січня 2017, 08:03
Держмолодьжитло запроваджує «Скриньку довіри» та «Телефон довіри»
Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву з 1 січня 2017 року відкрив у рамках заходів щодо забезпечення прозорості та унеможливлення корупційної складової в роботі Держмолодьжитла запроваджує роботу електронної поштової скриньки «Скринька довіри» та телефонної лінії «Телефон довіри».

докладніше »



04 січня 2017, 10:59
Відтепер для перепланування житла не потрібно отримувати дозволи
Урядовою постановою  спростили Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків

докладніше »



30 грудня 2016, 07:38
Введення інституту орендного житла дозволить вирішити житлове питання та залучить інвестиції у будівництво
Введення інституту орендного житла та створення державного фонду орендного житла вирішить питання забезпечення житлом держслужбовців та молодих спеціалістів і зацікавить інвесторів. На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе під час прес-конференції 21 грудня.

докладніше »



26 грудня 2016, 08:07
Кабмін схвалив законопроект Мінрегіону щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності
Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності».

докладніше »



23 грудня 2016, 07:33
ДАБІ передала функції держархбудконтролю Сєвєродонецьку
22 грудня Сєвєродонецьк, який на даний момент є адміністративним центром Луганської області, отримав містобудівні повноваження.

докладніше »



22 грудня 2016, 07:28
Мінрегіон планує створити єдиний містобудівний кодекс
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства планує створити єдиний містобудівний кодекс. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку. будівництва та ЖКГ з питань будівництва Лев Парцхаладзе на прес-конференції 21 грудня.

докладніше »



21 грудня 2016, 12:21
Геннадій Зубко розповів регіональним журналістам про підсумки роботи у 2016 році
Журналістська робота й активність долучила сьогодні людей до можливості впливати на рішення місцевої влади та визначати пріоритети  розвитку громади. Без  регіональних ЗМІ це було б не можливо. Про це заявив на зустрічі з регіональними журналістами Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

докладніше »



12 грудня 2016, 11:54
Про стан забезпечення містобудівною документацією територій та населених пунктів
На виконання доручень Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубка Г.Г. від 16.01.2016 № 24352/159/1-13 щодо продовження роботи з розроблення та оновлення містобудівної документації та від 04.05.2016 № 48804/3/1-15 щодо забезпечення планами зонування території міст – обласних центрів та інших населених пунктів Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у першому півріччі 2016 року проведено відповідні моніторинги.

докладніше »



09 грудня 2016, 11:23
У Мінрегіоні відбудеться погоджувальна нарада з обговорення пропозицій до законопроекту щодо вимог до будівель, споруд та будівельних виробів
12 грудня відбудеться публічне обговорення пропозицій до розробленого Міністерством регіонального розвитку проекту Закону України «Про основні вимоги до будівель та споруд, а також умови розміщення на ринку будівельних виробів, гармонізовані з нормами законодавства Європейського Союзу» за участю заступника міністра Лева Парцхаладзе.

докладніше »



02 грудня 2016, 09:44
02 грудня 2016 року відбулось засідання колегії облдержадміністрації
З питання  необхідності розроблення та затвердження Регіональної комплексної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі  та покращання умов життєзабезпечення сільського населення «Власний дім» на 2017- 2022 роки  на засіданні колегії облдержадміністрації виступив заступник начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Михайло Івасішин.

докладніше »



30 листопада 2016, 11:18
Уряд затвердив план дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»
Уряд затвердив план дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016 – 2018 роках і зобов’язався забезпечити належну її реалізацію.

докладніше »



30 листопада 2016, 10:42
Через портал DATA.GOV.UA громадяни зможуть отримати інформацію про діяльність органів влади
Впорядкування роботи Єдиного державного порталу відкритих даних DATA.GOV.UA — ще один крок до відкритості та прозорості органів влади, до європейських принципів поширення публічної інформації. Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко прокоментував прийняття урядової Постанови «Деякі питання оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних».

докладніше »



25 листопада 2016, 07:56
2016-11-16 Міжнародна спілка архітекторів: Салоніки (Греція). Мітинг Президентів країн ІІ Регіону МСА
4-5 листопада в Салоніках (Греція) відбувся мітинг Президентів країн ІІ Регіону МСА. Україну представляли Віце-Президенти НСАУ Вадим Жежерін, Олена Олійник, Олександр Чижевський. 

докладніше »



17 листопада 2016, 07:43
Погодження проектів землеустрою онлайн на e.land.gov.ua
16 листопада Держгеокадастр та Державне агентство з питань електронного урядування презентували черговий електронний сервіс у сфері земельних відносин – онлайн замовлення та автоматичний розподіл проектів землеустрою на експертів.

докладніше »



16 листопада 2016, 07:04
За рахунок 23 млн євро від ЄС будуть реалізовані проекти регіонального розвитку
Запровадили ще один механізм фінансування проектів регіонального розвитку — за рахунок першого траншу допомоги Євросоюзу у розмірі  23 млн євро для секторальної бюджетної підтримки. Так прокоментував Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ прийняття сьогодні Урядом відповідної постанови

докладніше »



01 листопада 2016, 07:00
Інформація щодо саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляє, що згідно з наказом Мінрегіону від 18.10.2016 № 280 саморегулівній організації у сфері архітектурної діяльності 

докладніше »



27 жовтня 2016, 06:56
27 жовтня 2016 року відбулось засідання колегії управління містобудування та архітектури Луганської облдержадміністрації.
27 жовтня 2016 року відбулось засідання  колегії управління містобудування та архітектури  Луганської облдержадміністрації.

докладніше »



21 жовтня 2016, 06:54
27 жовтня 2016 року відбудеться засідання колегії управління містобудування та архітектури Луганської облдержадміністрації.
27 жовтня 2016 року відбудеться засідання  колегії управління містобудування та архітектури  Луганської облдержадміністрації.         

докладніше »



03 жовтня 2016, 09:36
Всесвітній День архітектора
У архітекторів сьогодні професійне свято. У перший понеділок жовтня архітектори всього світу відзначають своє професійне свято.

докладніше »




|| Наступна сторінка
Сторінки:
1234567

Архів по роках:

2011201220132014201520162017
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist

© 2006-2013 Луганська обласна державна адміністрація
91016, Україна, м. Сєвєродонецьк, пр-т.Центральний, 59
Тел. (+38 0645) 70-50-85 , Тел./Факс (+38 0645) 70-50-86
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера