30 листопада 2016, 10:42

Через портал DATA.GOV.UA громадяни зможуть отримати інформацію про діяльність органів влади

Впорядкування роботи Єдиного державного порталу відкритих даних DATA.GOV.UA — ще один крок до відкритості та прозорості органів влади, до європейських принципів поширення публічної інформації. Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко прокоментував прийняття урядової Постанови «Деякі питання оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних».

За його словами, документом затверджено порядок ведення Єдиного державного порталу відкритих даних, визначено функціональні обов’язки держателя, адміністратора порталу та розпорядників інформації.

«На порталі розміщено понад 8 тис наборів даних та зареєстровано більше 900 розпорядників інформації. Ми упорядкували його діяльність і підвищили відповідальність державних органів за оприлюднення там відповідної інформації. Через портал DATA.GOV.UA органи влади мають максимально відкрити для громадян доступ до інформації про свою діяльність. Відтак, ми створюємо ефективний і прозорий канал комунікації, наближуємось до європейської практики поширення відкритих даних», — зазначив Геннадій Зубко

Довідково:

Портал DATA.GOV.UA призначений для забезпечення надання доступу до публічної інформації у формі відкритих даних та передбачає доступ до інформації органів влади з можливістю її наступного використання. Відповідно до Закону України від 9 квітня 2015 р. № 319 «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних» розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах. Державним агентством з питань електронного урядування створено та забезпечується функціонування Єдиного державного порталу відкритих даних.

                                                                                     Прес-служба Мінрегіону