23 грудня 2016, 07:33

ДАБІ передала функції держархбудконтролю Сєвєродонецьку

22 грудня Сєвєродонецьк, який на даний момент є адміністративним центром Луганської області, отримав містобудівні повноваження.

Сєвєродонецьк першим у регіоні долучився до процесу децентралізації системи держархбудконтролю. Тож на міську владу покладено подвійну відповідальність: перед громадою за ефективне використання нових функцій та перед іншими населеними пунктами Луганщини, для яких досвід Сєвєродонецька має стати позитивним прикладом.

Новоутворений орган держархбудконтролю матиме змогу перевіряти об’єкти будівництва, зупиняти самочинні роботи, штрафувати порушників містобудівного законодавства, а також на місці реєструвати дозвільні документи.

Очікуваним результатом є зменшення кількості незаконних будівництв, створення додаткових зручностей для громадян у процесі отримання адміністративних послуг та модернізація житлової, соціальної і господарської інфраструктури міста.

З усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю, жителі Сєвєродонецька можуть звертатися до місцевої Інспекції, яка знаходиться за адресою: м. Сєвєродонецьк, б-р. Дружби Народів, 32.

Станом на сьогодні повноваження держархбудконтролю отримали 15 обласних міст:  Київ, Одеса, Дніпро, Ужгород, Луцьк, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці, Харків, Суми,  Херсон, Маріуполь, Житомир, Черкаси.

 

Прес-служба ДАБІ України