31 січня 2017, 12:28

ДАБІ визначила пріоритети діяльності на 2017 рік

26 січня за участю керівництва Держархбудінспекції та керівників територіальних органів відбулася виробнича нарада, на якій було підбито підсумки діяльності ДАБІ у 2016 році за основними напрямками роботи та визначено пріоритети діяльності на 2017 рік.

Зокрема, за результатами роботи з питань ліцензування господарської діяльності у будівництві в 2016 році було проведено 2863 перевірки ліцензіатів, найбільшу кількість порушень виявлено у Львівській, Київській, Сумській областях.

Під час обговорення статистичних показників інспекційної роботи ДАБІ у 2016 році було відзначено, що ситуація із порушеннями містобудівного законодавства викликає стурбованість, свідченням чого є збільшення в 2,5 рази розмірів накладених штрафів у порівнянні з минулим роком (із 120 млн грн. до 305 млн грн.). Найбільше штрафних санкцій накладено на порушників містобудівного законодавства у Київській та Одеській областях – 56,1 млн грн. та 48,3 млн грн. відповідно, а також у м. Києві – 36 млн грн.

Також відзначено, що у 2016 році збільшились обсяги оформлення дозвільних документів у будівництві порівняно з 2015 роком. При цьому вдалося знизити показники повернень документів на доопрацювання  до 19%.

Крім того, учасників наради було поінформовано про основні норми Закону 4733-1, після набуття чинності якого ДАБІ почне працювати у новому правовому полі.

Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев звернув увагу керівників територіальних органів на те, що зміни до законодавства дають ефективні інструменти для протидії незаконним будівництвам і в результаті суттєво вплинуть на ситуацію у містобудівній сфері.

Прес-служба ДАБІ України