13 квітня 2012, 08:00

Захист населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій - справа державна

     Технічна інвентаризація захисних споруд проводиться відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 № 1473-р ,,Про підготовку та проведення у 2009-2012 роках технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту)”.

     У березні 2009 року управлінням з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністраці на основі інформації органів місцевої влади, складено переліки захисних споруд за формами власності (державна, комунальна, приватна).

     Згідно з Методичними рекомендаціями щодо перевірки стану утримання, експлуатації та використання захисних споруд цивільної оборони у мирний час, затвердженими наказом МНС від 08.08.2005 № 125, загальна оцінка стану захисних споруд області ,,не готові”.

     Суттєвими недоліками, виявленими під час перевірки, є:

     безпідставне розукомплектування обладнання та майна споруд;

     несвоєчасне проведення капітальних і поточних ремонтів;

     несправність або відсутність інженерно-технічного обладнання систем життєзабезпечення;

     відсутність належного контролю керівників підприємств, організацій та установ за станом і утриманням захисних споруд;

    недостатній контроль за наявністю, станом та утриманням захисних споруд органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

     З одного боку це пояснюється скрутним матеріальним становищем підприємств – балансоутримувачив захисних споруд і зміною їх форм власності через припинення роботи підприємств установ та організацій. З іншого боку свідчить про невиконання керівниками підприємств вимог чинного законодавства щодо забезпечення робітників і службовців засобами колективного захисту, якими є захисні споруди.

     Керівництвом міст і районів області вживаються заходи, спрямовані на завершення технічної інвентаризації захисних споруд до 01.11.2012. Місцевими інвентаризаційними комісіями проводяться робочі наради за участю представників органів місцевої влади, бюро технічної інвентаризації, підрозділів Головного територіального управління МНС у Луганській області та підприємств, на балансі яких перебувають захисні споруди. На цих нарадах аналізується хід проведення технічної інвентаризації захисних споруд, виявляються та вирішуються проблемні питання, що заважають своєчасному її проведенню.

     Підприємствами–балансоутримувачами та представниками місцевих інвентаризаційних комісій проводиться робота з обстеження захисних споруд, що тривалий час залишаються безхазяйними, підтопленими ґрунтовими водами, є зруйнованими або перебувають у гірничих виробках.  За підсумками оглядів приймається рішення стосовно можливості подальшого використання захисної споруди або доцільності вилучення її з фонду захисних споруд та переведення до фонду інших укриттів.

    Незадовільний стан проведення технічної інвентаризації гостро обговорювався 9 лютого 2012 року на зборах керівного складу територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення та територій  з підбиття підсумків роботи в 2011 році й визначення основних завдань на 2012 рік. Як наслідок, у І кварталі поточного року робота значно активізувалася.

      Обласна державна адміністрація й надалі буде приділяти питанню проведення технічної інвентаризації захисних споруд належну увагу.