03 січня 2013, 10:38

Небезпека зимових доріг!

     Узимку кількість ДТП на дорогах різко зростає. Як свідчить статистика, щороку цієї пори реєструється на 50 відсотків аварій більше, ніж восени, в кожному третьому випадку жертвами стають пішоходи. За спостереженням автоінспекторів, здебільшого до ДТП призводять перевищення водіями швидкості руху, особливо на трасі, а також недбалість самих пішоходів. Але незалежно від причини ДТП, у такі моменти потерпілому не завадив би свідок аварії, який не просто з жалем спостерігає за пригодою, а той, який знає як допомогти постраждалому. Для цього кожен громадянин має знати способи надання долікарської допомоги.
Що робити до появи лікаря?
    Зберігати спокій.
Викликати «швидку допомогу».
Евакуювати постраждалого, як що це необхідно, із середовища, що загрожує його життю.
Перенести постраждалого, якщо це йому не нашкодить, у безпечне місце. Оглянути потерпілого: позу, в якій знаходиться постраждалий, голову, кінцівки, грудну клітку, наявність можливих опіків, ознак зовнішнього чи внутрішнього крововиливу,  симптомів  травматичного шоку (холодний піт, швидкий або слабковідчутний пульс).
Вимірювання пульсу на зовнішній артерії шиї.
Вимірювання пульсу на артерії руки.
Найнебезпечніша поза: на твердому місці, з дещо піднятою головою. Це одна з найкращих позицій у випадку перелому хребців поясниці або грудної клітки.
Накрити постраждалого ковдрою. Щоб полегшити дихання, потерпілому потрібно розстібнути комір, пасок, одразу ж приступити до надання невідкладної медичної допомоги. При підозрі на переломи кінцівок, треба зафіксувати їх за допомогою підручних матеріалів (шматок дошки, гілки). Кровотечу зупиняють накладанням тугої пов'язки або перетисканням джгутом чи паском місця вище рани.
     Якщо людина втратила свідомість чи відсутнє дихання, серцебиття, необхідно негайно приступити до штучного дихання чи непрямого масажу серця і робити їх до прибуття «швидкої допомоги». Також слід записати прізвища та адреси очевидців, повідомити органи міліції, при необхідності викликати рятувальників і залишитися до їх прибуття.
     Пам’ятайте, життя багатьох учасників  ДТП  залежить  від вашого вміння надавати першу невідкладну допомогу!