У нараді взяли участь: голова Луганської обласної державної адміністрації Володимир Пристюк, Директор Департаменту цивільного захисту Василь Стоєцький, голова обласної ради Валерій Голенко, начальник Головного територіального управління МНС у Луганській області Ігор Гундар, виконуючий обов’язки начальника управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Сергій Токаренко, перший заступник прокурора області Анатолій Рева, начальник Головного управління Держтехногенбезпеки у Луганській області Сергій Журба, голови міст і районів області, представники комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Губернатор заслухав голів міст Стаханова і Луганська та голову Перевальської райдержадміністрації. Далі з доповідями виступили представники облавтодору та обленерго.
Наостанок узяв слово Директор Департаменту цивільного захисту Василь Стоєцький. Від імені голови державної служби з надзвичайних ситуацій він привітав усіх з успіхами в роботі, наголосивши при цьому, що на Луганщині надзвичайних ситуацій виникає менше, ніж в середньому по Україні - протягом минулого року кількість НС в Луганській області зменшилась.
Він також зауважив, що у рейтингу регіонів України Луганщина займає 1-е місце по рівню медико-біологічного захисту, у складі кращих за станом техногенної безпеки, радіохімічного захисту, має показники вище середнього по швидкості реагування сил МНС на виникнення НС.
Разом з тим він вказав на ряд недоліків, серед яких низький рівень проведеної інвентаризації захисних споруд та недостатнє фінансування місцевими бюджетами програм цивільного захисту населення.
Під час наради Василь Стоєцький розповів про реорганізацію структур МНС і цивільного захисту в Державну службу цивільного захисту населення України та відмітив, що це дає можливість більш оперативно реагувати на виникнення НС і ефективно працювати по їх попередженню.
В Україні активно ведеться робота по удосконаленню законодавчої бази работи сил цивільного захисту. Прийнято кодекс цивільного захисту України, який вступиь в силу в червні 2013 року. Також прийнято Програму розвитку цивільного захисту населення України до 2017 року. На її реалізацію планується виділити 12 млрд. грн з Держбюджету і 600 млн. грн з місцевих бюджетів.
Підсумки відеоселекторної наради підбив губернатор Володимир Пристюк. Він подякував Василю Федоровичу Стоєцькому за увагу до Луганської області та відзначив, що питання № 1 – це можливе виникнення паводку, а також технічне переоснащення рятувальників. Особливу увагу приділив питанням профілактичної роботи з населенням. Після підбиття підсумків були поставлені задачі на наступний рік.
|