28 лютого 2014, 12:53

Державною службою України з надзвичайних ситуацій погоджено План першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру

     На виконання пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 № 980-р  управлінням з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації розроблено План першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру у Луганській області на 2014 рік.

     Аналіз стану та причин травматизму невиробничого характеру, соціально-економічні наслідки, причини виникнення факторів середовища життєдіяльності, небезпечних для життя і здоров'я людини, їх властивості, джерело походження щоквартально розглядаються на засіданнях рад з питань безпечної життєдіяльності населення міст і районів та  щорічно - на засіданнях  обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

    У 2013 році  проведено значну роботу з профілактики невиробничого травматизму.

     З метою попередження виникнення нещасних випадків під час відпочинку людей,  спільно з представниками ЗМІ та наглядових органів спеціалістами Державної служби України з надзвичайних ситуацій  було проведено 79 рейдових перевірок місць масового відпочинку, об’єктів з масовим перебуванням людей щодо дотримання правил безпеки життєдіяльності, вимог пожежної та техногенної безпеки з висвітленням результатів перевірок у ЗМІ.

     Особлива увага приділялася попередженню загибелі від нещасних випадків дітей та   підлітків.

    У  школах та учбових закладах проводились навчання за такими  дисциплінами як “Цивільний захист” і “Безпека життєдіяльності”. Практичне закріплення знань, отриманих учнями у процесі вивчення питань з безпеки життєдіяльності, відпрацьовано в ході Днів цивільного захисту в 691 загальноосвітньому і 67 професійно-технічних навчальних закладах, в яких відповідно взяли участь понад 170 тис. учнів і 27 тис учнів.

    Також  в області  проведено обстеження 2070 дитячих і 1007  спортивних майданчиків, розташованих на прибудинкових територіях. Робітниками житлово-комунальних підприємств проведено обстеження кожного з них. За результатами перевірок вжито заходів щодо їх безпечної експлуатації, усунення виявлених недоліків, створення умов, що відповідають правилам безпеки життєдіяльності та санітарії, або прийнято рішення про  невідкладне закриття майданчиків при дошкільних, шкільних, позашкільних та оздоровчих закладах.

     Для забезпечення безпеки дорожнього руху посилено профілактичні дії щодо зниження аварійності на вулично-дорожній мережі поряд зі школами: за кожним навчальним закладом  закріплено співробітника ДАІ, складено графіки планового відвідування та обстеження шкіл на 2013-2014 навчальний рік.

     Аналізуючи ситуацію, що склалася в області з невиробничим травматизмом,  до Плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру у Луганській області на 2014 рік включено життєвонеобхідні заходи щодо попередження:

    травматизму на транспорті;

     загибелі людей від випадкових отруєнь алкоголем та іншими отруйними речовинами;

     загибелі людей від електричного струму;

    убивств, самогубств та самоушкоджень;

    травмування і загибелі людей внаслідок випадкових падінь;

    дитячого травматизму.