12 квітня 2016, 11:44

11 квітня 2016 року відбулось засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС

11 квітня 2016 року відбулось чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням Першого заступника голови облдержадміністрації Пушко-Цибуляк Є.М. На засіданні було розглянуто питання про попередження  виникнення надзвичайних ситуацій через відключення від електропостачання об’єктів комунальної, бюджетної та соціальної сфери на території Луганської області.

В області склалась критична ситуація, що може викликати соціальний вибух серед населення області, з розрахунками за спожиту електричну енергію бюджетними та комунальними установами, а також перерахування субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій.

Державна казначейська служба України заборонила проведення розрахунків бюджетних установ за спожиту електроенергію з ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» (далі ТОВ «ЛЕО»), через те, що підприємство не перереєструвалось на підконтрольній території відповідно до Тимчасового порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємств і організаціям Донецької та Луганської областей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 595.

ТОВ «ЛЕО» має зареєстровану юридичну адресу в місті Луганську, на території, непідконтрольній українській владі. Однак, фактично дирекція цього підприємства знаходиться на підконтрольній території в місті Старобільську. Обслуговування рахунків підприємства здійснює ПАТ «Державний ощадний банк України» і воно є великим платником податків – протягом 2015 року до державного і місцевих бюджетів сплачено 115,3 млн грн податків.

За інформацією ТОВ «ЛЕО», його перереєстрація на підконтрольну територію в умовах надання електропостачання в цілому на території Луганської області та невизначеності правового режиму майна товариства на непідконтрольній частині є неможливою.

Неодноразові звернення облдержадміністрації до центральних органів виконавчої влади не дали позитивного результату у вирішенні зазначеної проблеми.

На сьогодні відключеними від енергопостачання є об’єкти органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, соціальної сфери, охорони здоров’я, водопостачання та водовідведення. Всього понад 100 об’єктів.

Також, внаслідок відключення від енергопостачання підприємства ДП «Укршахтгідрозахист» (водовідливний комплекс – шахта «Кремінна») може скластися ситуація, що приведе до техногенної катастрофи та підтоплення прилеглих територій м. Кремінна.

Крім того, відключення від енергопостачання КП «Попаснянський районний водоканал» може привести до зриву Мінських угод, у зв’язку з тим, що підприємство здійснює водопостачання до територій, де Українська влада не здійснює своїх повноважень.

Ситуація що виникла, може привести до різкого загострення військово-політичної обстановки, соціального вибуху населення області, а також різкого погіршення санітарно-епідеміологічної обстановки на підконтрольній території.

   З метою недопущення зазначених наслідків комісія прийняла необхідні рішення.