22 та 23 січня в приміщенні Сєвєродонецької міської публічної бібліотеки відбулось засідання обласного інтерактивного круглого столу «Чи ми, справді, українці!?» присвяченого Дню Соборності України. Проведений спільно Луганським обласним центром народної творчості та громадським проектом «Слово Жінки», м. Київ.
На засіданні круглого столу були присутні робітники клубних закладів, музеїв, бібліотек та майстри декоративно-ужиткового мистецтва зі всієї Луганської області.
З докладом на тему «Патріотичне виховання засобами культури і мистецтв», виступили методист ЛОЦНТ з розвитку культурно-дозвіллевої діяльності Анжела Филипська та методист ЛОЦНТ з соціокультурної діяльності Валентина Ткаченко. Протягом круглого столу також були обговорені питання : «Що означає бути українцем!?», «Наша українська ідентичність», «Голос історії і предків». В ході заходу учасники мали змогу обмінятись досвідом, думками та пропозиціями. Майже всі з учасників продемонстрували свої сімейні артефакти, світлини та речі давнини, які з повагою та любов’ю роками зберігаються в їх сім’ях.
В рамках засідання були проведені майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва:
- Майстер-клас з малювання на склі, який провела народний майстер декоративно-ужиткового мистецтва Світлана Рак. Мати пані Світлани теж була майстром з малювання на склі та її роботи були представлені в 2010 році на тижнях української культури у Франції, м. Париж. В другий день Світлана Рак провела майстер-клас з витинанки.
- Майстер-клас з вишивання оберегу стародавньою технікою занизування, який провела майстер Валентина Бондаренко. В давні часи переважно вишивали вузькі або широкі смуги геометричного орнаменту, нитками червоного кольору. На майстр-класі Валентина Бондаренко продемонструвала унікальні схеми вишивок самої Олени Пчілки.
- Майстер-клас з виготовлення нитяних оберегів–нерозлучників, який провела керівник громадського проекту «Слово Жінки» Ганна Земко. Майстер розповіла: «Народ вірив, що в мотанці знаходиться дух предків і що вона може передавати досвід з покоління в покоління. Українці вважали, що цей символ приносить їм багатство та успіх. Коли дівчина виходила заміж, мати дарувала їй ляльку-мотанку, як оберіг для нової родини». Свої обереги-нерозлучники майстер виконала в національних жовто-блакитних кольорах.
Наприкінці засідання виступили методист ЛОЦНТ з розвитку фольклорного мистецтва Дарина Попенко та методист ЛОЦНТ з розвитку вокального мистецтва Ганна Зубова, вони виконали дві автентичні пісні нашого краю «Розплітала мати коси» (слова народні, музика Дарини Попенко) та «Місяць на небі» (слова та музика народні).
|