Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняУправління культури, національностей та релігійОбласні заклади культуриКлубні закладиЛуганський обласний центр народної творчості
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

ОпитуванняОпитування
Дитяча гаряча лінія

Сьогодні: середа, 08 травня 2024
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняУправління культури, національностей та релігійОбласні заклади культуриКлубні заклади
 
Луганський обласний центр народної творчості
ІНФОРМАЦІЯ щодо діяльності Луганського обласного центру народної творчості у 2008 році
 
Луганський обласний центр народної творчості, створений 70 років тому, є комунальним об’єктом спільної власності територіальних громад Луганської області, управління яким здійснює обласна рада, або уповноважений нею орган(рішення обласної ради № 9/31 від 21.08 2003 р.)
Луганський обласний центр народної творчості є головною регіональною державною неприбутковою багатопрофільною установою, що має універсальну можливість позитивно сприяти розвитку культури Луганщини шляхом інформаційно-дослідницької, культурно-дозвіллєвої діяльності, подальшого розвитку усіх напрямків культурології, народної творчості, опанування досвіду в області культурно-дозвіллєвої діяльності та естетичного виховання, вдосконалення роботи клубних закладів – основні напрямки діяльності центру.
ЛОЦНТ є культурно-освітньою організаційно-методичною установою з відродження, збереження та розвитку народної творчості, аматорського мистецтва, координації діяльності осередків культури області, незалежно від форм власності.У своїй діяльності ЛОЦНТ керується Конституцією України, Законами України, рішенням обласної ради та розпорядженнями облдержадміністрації, наказами вищестоящих органів культури.
Згідно штатного розпису, затвердженого начальником управління культури і туризму Луганської обласної державної адміністрації, обласний центр народної творчості складається з 27 штатних одиниць і має таку структуру:
При ЛОЦНТ працюють 8 громадських та творчих об’єднань:
-       Будинок національних культур;
-       обласний народний клуб «Лівша»;
-       обласне творче об'єднання композиторів Луганщини;
-       осередок Національної спілки хореографів України;
-       Спілка керівників аматорських театральних колективів Луганщини;
-       обласний фотоклуб “Ракурс”;
-       рок-гурт «Нове покоління »;
-       народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Забавушка».
У 2008 році діяльність Луганського обласного центру народної творчості була спрямована на реалізацію основних напрямків державної політики в галузі культури, покращення умов для організації дозвілля і творчості різних категорій населення.
Одним з головних завдань ЛОЦНТ є робота, спрямована на виконання програм прийнятих обласною радою, а саме:
-       Програма реалізації молодіжної політики в Луганській області на 2007 – 20010 роки;
-       Регіональна програма соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2007 – 2011 роки;
-       Програма розвитку та функціонування української та російської мови в Луганській області на 2007-2010 роки;
-       обласна Програма «Луганська родина» на 2007-2012 роки;
-       обласна програма «Патріот Луганщини»;
-       обласна «Програма охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини Луганської області у 2006 – 2008 роки»;
-       Програма збереження, відродження і розвитку народних художніх промислів Луганської області на 2008-2010 роки;
-       Робочий план з реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин та розвитку культур національних меншин Луганської області на період до 2010 року.
ЛОЦНТ постійно здійснює пошук нових напрямків співпраці з міськими та районними відділами (управліннями) культури і туризму, районними будинками культури, міськими палацами культури та методичними центрами та вдосконалення культурно-дозвіллєвої діяльності.
Центр координує роботу та надає методичну і практичну допомогу 569 клубним установам (з них: 522 – державні; 47 – інших систем і відомств), 9 паркам культури і відпочинку (з них: 7 – комунальних; 1 – селищний (сел. Біловодськ); 1 – приватний (м. Лисичанськ), 1049 любительським об’єднанням та клубам за інтересами з кількістю більш 21000 чоловік, 2386 колективам художньої самодіяльності (з них дитячих – 1379) з кількістю учасників 275 535 (з низ дітей – 16 867).
На базі клубних установ створена 21 інноваційна структура, з них 14 центрів культури і дозвілля, 2 – народних будинку, 1 – фольклорний центр, 1 – центр культури і мистецтв, 2 – центра культурно-дозвіллєвої діяльності, 1 – методико-організаційний центр.
Одним з найважливіших напрямків роботи Луганського обласного центру народної творчості є підвищення кваліфікації клубних працівників різних категорій, для яких щорічно проводяться: ради директорів, школи клубної майстерності, майстер-класи, семінари за жанрами. Для проведення таких заходів залучаються викладачі профільних учбових закладів мм. Луганська, Донецька, Харкова, Києва та ін.
Так, у лютому 2008 року на базі Луганського обласного центру народної творчості відбулася інформаційно-консультаційна нарада паркових працівників на тему: «Організація сучасного відпочинку, розваг і дозвілля, експлуатація атракціонів та паркового обладнання, охорони праці та оподаткування».
У листопаді 2008 року була проведена обласна рада директорів районних будинків культури, ведучих міських палаців культури та парків культури і відпочинку за темою: «Організація діяльності клубних закладів по задоволенню соціокультурних потреб населення в умовах ринкової економіки». В роботі заходу прийняли участь: Н.М.Цимбалюк – професор національного університету ім. Т.Г.Шевченка, доктор педагогічних наук, завідуюча лабораторією Українського центру культурних досліджень м. Київ; Ж.Я.Тараненко – юрист ОК профспілок працівників культури; І.А. Колоусова – викладач Луганського державного інституту культури і мистецтв; В.М.Мітракова, Г.О.Косачова – викладачі Луганського обласного коледжу культури і мистецтв.
У 2008 року було проведено більш 50 групових та понад 300 індивідуальних консультацій з різних питань організації діяльності клубних закладів.
Важливим напрямком діяльності центру є робота з національно-культурними товариствами. При ЛОЦНТ у Будинку національних культур (вул. Поштова, 27) створені та діють такі національно-культурні об’єднання:
-       Луганське обласне культурно-просвітницьке товариство німців «Відродження»;
-       Луганське обласне товариство українців, депортованих з Польщі «Ватра»;
-       товариство українського козацтва;
-       Луганська обласна громадська організація «Союз Донских казаков».
-       обласна спілка поляків «Полонез»;
-       Луганське обласне товариство греків «Еллада»;
-       Всеукраїнське товариство колишніх політичних в’язнів та репресованих.
Відповідно до планів роботи управління культури і туризму Луганської обласної державної адміністрації та Луганського обласного центру народної творчості у 2008 році було проведено 7 обласних заходів, серед них:
-       обласне свято, присвячене Дню захисту дітей для дітей національно-культурних товариств;
-       обласний фестиваль національних культур “Сузір'я злагоди”;
-       відкритий обласний фестиваль козацької культури “Любо”;
-       відкритий обласний фестиваль Лемківської культури “Стежками Лемківщини”;
-       свято українського козацтва “Козацька слава”;
-       фестиваль «Польська осінь – 2008» в межах Днів польської культури в Луганській області;
-       новорічно-різдвяна ялинка для дітей національно-культурних товариств.
Одним з пріоритетним напрямком роботи Луганського обласного центру народної творчості є підтримка і всебічне сприяння діяльності різножанрових аматорських колективів, в тому числі тим, що мають звання “народний” та “зразковий”.
У 2008 році була здійснена переатестація 70 колективів зі званням “народний” “зразковий” аматорський колектив, в межах якої аматори продемонстрували високу майстерність і сценічну культуру та 11 колективів набули почесне звання “народний” та “зразковий” аматорський колектив.
Найбільш успішно в області розвивається вокально-хоровий та музичний жанри, які й складають найбільшу кількість колективів – 934, 109 з яких мають почесне звання “народний” та “зразковий”.
Подальшого розвитку набуває хореографічний жанр, на сьогодні налічується 604 колективи, 31 з яких мають почесне звання “народний” та “зразковий”.
Театральний жанр на Луганщині представляють 390 аматорських колективів, з них дитячих 246, з загальною кількістю учасників 4251, з них дітей 2678. З них - 20 мають почесне звання “народний” та “зразковий”.
За сприянням ЛОЦНТ кращі аматорські колективи мають змогу прийняти участь у престижних міжнародних, всеукраїнських, регіональних фестивалях, оглядах та конкурсах. Так, у 2008 році більш 10 колективів стали учасниками таких заходів:
-       чоловічий вокальний ансамбль «Краяни» (Білокуракинського районного Будинку культури) стали лауреатами Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Червона калина» м. Тернопіль, ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу військово-патріотичної пісні “Афганістан звучить в моїй душі” м. Миколаїв;
-       народний жіночий вокальний квартет «Горлиця» (Бахмутівського сільського Будинку культури Новоайдарського району) прийняли участь у VIІ Міжрегіональному фестивалі-конкурсі «Пісні незабутого краю», присвячений українському поетично-пісенному мистецтву Закерзоння м. Городок, Львівська область;
-       хореографічне тріо «Надія» (Кремінського районного Центру культури і дозвілля) стали володарами Гран-прі Міжнародного фольклорного фестивалю «Дні майстра Павла», м. Львів.
-       зразковий вокальний ансамбль «Камертон» (Кремінського районного Центру культури і дозвілля) прийняли участь у 54 Міжнародному фестивалі «Краковяни-2008» м. Краковяни, Словакія;
-       жіночий фольклорний ансамбль «Барвисті кольори» (Сватівського народного Дому “Сватова-Лучка”), колектив представляв Луганську область на щорічному Всеукраїнському етно-фестивалі весільних традицій «Рожаниця» с. Бобриця, Київська область, тощо.
Особлива увага центром приділяється роботі з творчими об’єднаннями. Серед них, об’єднання композиторів Луганщини, яке налічує більш 170 аматорів-композиторів.
Так за звітний період було проведено 4 персональних творчих звіти композиторів-аматорів:
-         «Луганщині свої пісні присвячую» О. Скобін, м. Луганськ;
-         «Чарівні звуки музики» О. Гончарук, Кремінський район;
-         «Складаю пісні про рідний свій край» Г. Райлянова, м. Ровеньки;
-         «Пісня – моє життя і натхнення» О. Дубров, м. Антрацит.
Осередок Національної спілки хореографів України є добровільним об’єднанням окремих виконавців, викладачів-хореографів, балетмейстерів, які представляють усі види, жанри і напрямки хореографії.
Одним з провідних напрямків роботи центру є відродження, збереження та популяризація фольклору .
Завдяки обласній «Програмі охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини Луганської області у 2006 – 2008 роки» Луганським обласним центром народної творчості у 2008 році була проведена певна робота:
-         організовані фольклорно-етнографічні експедиції в Перевальський, Краснодонський, Слов’яносербський, Міловський та Біловодський райони, за матеріалами яких продовжена робота зі створення реєстрів носіїв (понад 150 чоловік) і творів фольклору (понад 400);
-         створена відеотека (на сьогоднішній день тривалість відеозапису виступів фольклорних колективів і окремих виконавців складає близько 8 годин);
-         поповнився аудіо фонд, в якому окрім записів, зроблених у 2007 – 2008 роках, знаходяться матеріали минулих фольклорних експедицій                         (80 – 90 років) і проводиться робота з перенесення їх на сучасні носії (CD, mini диски), що збільшить шанси на їх довгострокове зберігання.
-         З метою патріотичного та естетичного виховання, за ініціативою центру в м. Луганську та містах, районах області проводились такі заходи:
-         відкритий молодіжний пісенно-поетичний фестиваль “Воронцева слобода” (смт. Білокуракино);
-         обласний фестиваль українського фольклору народної музики та етнографії “Червона калина” (м. Луганськ);
-         відкритий обласний фестиваль козацької культури “Любо” (смт. Станиця Луганська);
-         відкритий обласний фестиваль Лемківської культури “Стежками Лемківщини”;
-         ІІ відкритий фестиваль-конкурс оркестрової духової музики (м. Краснодон);
-         обласний фестиваль-конкурс народних свят і обрядів «Дивосвіт народної творчості» (м. Луганськ);
-         обласний фестиваль хорових колективів «Пісні опалені війною» (м. Луганськ);
-         обласний фестиваль-конкурс патріотичної, авторської, бардовської пісні «Оберіг пам’яті» (м. Ровеньки);
-         міжнародний фестиваль «Вулиця дружби» (смт Мілове);
-         обласний фестиваль - конкурс народних ігор та забав “Дивограй” (мм. Перевальск, Старобільськ, Луганськ).
Значне місце у збереженні, розвитку та пропаганді кращих традицій декоративно - прикладного та ужиткового мистецтва області посідає обласний народний клуб «Лівша», який на сьогоднішній день об’єднує більше 250 членів і їх кількість поступово зростає, 101 член клубу має почесне звання «Народний майстер Луганщини» (з них 13 у 2008 році), 12 «Народний майстер України», з 10 майстрами-інвалідами І групи робота ведеться на дому.
Завдяки «Програмі збереження, відродження і розвитку народних художніх промислів Луганської області на 2008 - 2010 роки», затвердженій Луганською обласною радою в області створені 4 центра народних ремесел:
- керамічна іграшка (с. Кудряшівка Кремінського району);
-   ткацтво (с. Гречишкіно Новоайдарського району);
-   гончарство (с. Пархоменко Краснодонського району);
-   килимарство (с. Розкішне Лутугинського району);
Постійно ведеться робота по створенню осередків обласного народного клубу «Лівша», на сьогодні в області таких осередків налічується 21 (з них 6 створено у 2008 році).
Двічі на місяць згідно плану роботи клубу «Лівша», проводяться персональні виставки робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва, художників. Ведеться активна робота з пропаганди народного мистецтва серед молоді. Протягом 2008 року було проведено 8 майстер-класів з писанкарства, живопису, традиційної вишивки, об’ємної флористики, ліплення.
У 2008 рік майстри Луганщини взяли участь у багатьох Міжнародних, Всеукраїнських виставках, ярмарках народних промислів (м.  Київ, с. Пирогове, м. Севастополь, м. Донецьк, м. Вінниця,ст. Вьошенська Ростовської області РФ, с. Сорочинці Полтавської області, Білорусія, Польща, Франція та ін.)
Сучасний етап розвитку культури вимагає постійного оновлення дозвіллєвих технологій, освоєння нових напрямків роботи. Саме з цією метою у квітні поточного року в Луганському обласному центрі народної творчості був створений відділ довідково-інформаційного забезпечення та редакційно-видавничої діяльності.
Впродовж 2008 року відділом велась певна робота з підготовки та видання методичної літератури, сценаріїв, добірок, репертуарних матеріалів.
З метою розповсюдження кращих культурних зразків духовної спадщини, удосконалення системи патріотичного виховання і розвитку музичної культури Луганщини, підвищення професійної кваліфікації директорів районних і міських закладів культури вийшли: нотна збірка творів «Лунає пісня над Луганню!», присвячена 70-річчю утворення Луганської області; буклети ІІ відкритого фестивалю-конкурсу оркестрової духової музики; словник основних термінів соціально-культурної та культурно-дозвіллєвої діяльності; збірка сценаріїв новорічно-різдвяного циклу «Новий рік в дорозі – свята на порозі», методична збірка нормативних документів для керівників аматорських колективів, узагальнення досвіду народного чоловічого вокального ансамблю «Краяни» Білокуракинського районного Будинку культури.
Постійно ведеться робота центру з надання інформаційних матеріалів до друку в засобах масової інформації, створення інформаційної та фото бази даних клубних установ області та провідних аматорських колективів, обробки відео матеріалів для формування архіву заходів, які проводяться ЛОЦНТ, підбору матеріалів для видання методичних посібників, збірок, сценарного та нотного репертуару.
Робота проведена Луганським обласним центром народної творчості протягом 2008 року висвітлювалась у засобах масової інформації: на каналах телебачення ЛОТ, ЛКТ, ІРТА; на хвилях обласного радіо; у пресі – “Жизнь Луганска”, “Наша газета”, “Экспресс новости”, “Субботний калейдоскоп”.
З метою розвитку аматорського мистецтва, вдосконалення виконавської майстерності, подальшого розвитку форм культурно-дозвіллєвої діяльності центром організуються та проводяться різноманітні культурно-масові заходи, яких у 2008 році було проведено понад 30.
 
 
 
Назва закладу
 
ЛУГАНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ
 
Адреса
 
 
м. Сєвєродонецьк, пр. Радянський, 17
 
 
Директор
 
Дячук Ірина Ігорівна
 
Телефони для довідок:
приймальня
 
Корисна інформація
 
Головною метою ОЦНТ є формування та реалізація регіональної культурної політики, проведення моніторингу щодо стану та координації процесів культурного розвитку регіону, збереження нематеріальної культурної спадщини та культурного надбання краю, задоволення духовних потреб населення, розвиток сучасної інфраструктури галузі, здійснення науково-методичної діяльності з питань збереження, вивчення і розвитку народної творчості, художніх промислів і ремесел, організація дозвілля населення.

У своїй роботі ЛОЦНТ керується положенням про роботу ОЦНТ та чинним законодавством у галузі культури, правовими та нормативними актам.

Історія центру
 
21 січня 1939 постановою Ради народних комісарів УРСР № 329 у Ворошиловграді (нині Луганськ) був створений Будинок народної творчості .

За свою довгу історію установа не раз змінювало свою назву, але основна мета і напрям діяльності залишалися колишніми - відродження, збереження і розвиток народного, аматорського мистецтва, його адаптація до сучасних умов та популяризація серед населення. На сьогоднішній день це – Луганський обласний центр народної творчості.
На базі Центру протягом багатьох років створювалися творчі об'єднання, спілки, клуби і суспільства, які примножували духовне багатство населення і підкреслюють самобутність національного мистецтва. В даний час, при Центрі працюють: об'єднання композиторів аматорів Луганщини, союз хореографів, народний клуб «Лівша» майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, клуб авторської пісні.

З 2014 року ЛОЦНТ працює в м. Сєвєродонецьку.  

 

||
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist

Інші матеріали розділу Клубні заклади

© 2006-2013 Луганська обласна державна адміністрація
91016, Україна, м. Сєвєродонецьк, пр-т.Центральний, 59
Тел. (+38 0645) 70-50-85 , Тел./Факс (+38 0645) 70-50-86
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера