Історія закладу
|
Історія Луганської обласної філармонії починається зі створення у 1943 році комсомольсько-молодіжного ансамблю, а в 1945 році був створений симфонічний оркестр, до складу якого увійшли також і музиканти, які щойно повернулися з фронту. Першим художнім керівником філармонії став С.Ратнер. В жовтні 1945 р. оркестр дав свої перші концерти .
У 1940-50-ті роки 20 століття закладаються основні традиції музичної просвіти : проводяться цикли лекцій – концертів, ряд тематичних програм для учнів, студентів, працюючий молоді, а також для жителів селищ та міст і районних центрів області. В цей час афіши філармонії прикрашають прізвища відомих музикантів. Це Б.Гольдштейн, Д.Ойстрах, Ю.Ситковецький, Л.Коган, Е.Гілєльс, Р.Глієр та інші.
В період 1960-80 років на Луганщині запалилися зірки таких відомих артистів, як народна артистка України Джульєтта Якубович, народний артист СРСР Юрій Багатіков, заслужений артист України Петро Шаповалов, народна артистка України Галина Мурзай, народний артист України Володимир Калашников, народний артист України Володимир Савченко, народна артистка України Віра Андріяненко, народний артист України Володимир Самарцев. У цей час на сцені філармонії здійснюються постановки опер всесвітньо відомих композиторів: Дж. Верді «Травіата», Дж. Россіні «Севільський цірюльнік», П.І.Чайковського «Іоланта».
У 1985 році відбулася визначна подія - у концертній залі філармонії було встановлено єдиний в Україні орган німецької фірми «Олександр Шуке», спеціально створений для концертного зала. У цей же час набуває розквіту і музичний лекторій. У його складі працюють заслужені артистки України Л.Колєснікова , Л.Манасян , єдина органістка Луганщини - заслужена артистка України Г.Мокрова.
З 2000р. починається новий етап розвитку симфонічного оркестру, завдяки діяльності запрошеного з Австрії головного диригента Курта Шміда. Маестро помітно розширив репертуар колективу та мапу гастрольної діяльності оркестру. Колектив починає постійні гастролі не тільки містами України, а й Європою. У 2006 році оркестр отримує почесне звання Академічного.
У 2002 р. з’являється новий фольклорний колектив - ансамбль пісні та танцю «Легенда», якій очолив заслужений діяч мистецтв України Володимир Онищенко. За короткий час цей колектив, до складу якого входять молоді та талановиті артисти , набув популярності у місті та за його межами.
Багато років у складі філармонії працює камерно-інструментальний ансамбль «Київська Русь», який багато гастролює, дає концерти в городах та містечках області.
У 2011 році створюється ще один колектив – ансамбль естрадної та джазової музики «Комбо».
У 2015 році у зв’язку з подіями на Сході України Луганська обласна філармонія була переведена з тимчасово окупованого Луганська на територію, підконтрольну Україні, у місто Сєвєродонецьк. Висловлюючи свою громадянську позицію, частина музикантів симфонічного оркестру переїхала до Сєвєродонецька, де відтворює та відроджує оркестр в нових умовах, для збереження традицій та творчих надбань колективу, накопичених за довгі роки його існування.
|