У серпні 1941 році в м. Харкові створюється Харківський український драматичний театр для обслуговування військових частин і госпіталів в роки Великої Вітчизняної війни.
У листопаді 1943 р. в творчий склад цього театру ввійшла група українських акторів з м. Вінниці і м. Запоріжжя. Театр отримав назву ХАРКІВСЬКИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ТЕАТР МУЗИЧНОЇ КОМЕДІЇ.
Рішенням Всесоюзного комітету мистецтв у травні 1944 році театр з евакуації було направлено до м. Ворошиловграду та перейменовано у ВОРОШИЛОВГРАДСЬКИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР.
У 1947 році театру було присвоєно ім’я О.М. Островського.
Згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 12.12.1963 № 1393 Український музично-драматичний театр ім. О.Островського і Російський драматичний театр були об’єднані в єдиний ВОРОШИЛОВГРАДСЬКИЙ обласний драматичний театр з двома трупами: українською і російською.
За наказом № 66-Н Міністра культури УРСР від 23.10.1970 театр було перейменовано в ЛУГАНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР з двома трупами: українською і російською.
Багаторічна практика роботи об’єднаних театрів не показала позитивних результатів і до крайнощів ускладнила художньо-творчий процес.
У театрі були відсутні необхідні умови для планового і якісного випуску вистав, збільшилась творча незайнятість акторів, хронічним явищем стала плинність кадрів, складність у взаємовідносинах двох труп.
Згодом було прийнято рішення реорганізувати Луганський обласний музично-драматичний театр в два самостійних театри.
1 лютого 1990 року на базі української та російської труп були створені: ЛУГАНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР та ЛУГАНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ РОСІЙСЬКИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР.
За видатні досягнення у розвитку українського театрального мистецтва за наказом Міністерства культури і мистецтв України від 21.02.2002 № 112 Луганському обласному українському музично-драматичному театру надано статус "АКАДЕМІЧНОГО".
В 2014 році через події на сході України театр було переміщено до м. Сєвєродонецька, завдяки плідній праці акторського та художньо-постанвчого складу театру, за короткий час були поставлені та презентовані глядачу вистави "Наша кухня" (реж. Г. Богомаз-Бабій), "Наталка Полтавка" (реж. заслужений артист України І. Шербул), "Обережно - жінки!" (реж. заслужений діяч мистецтв України В. Московченко).
Театр продовжує свою роботу і має багато творчих планів по постановці та випуску вистав за творами українських та зарубіжних авторів, як для дорослої аудиторії, так і для дитячої.
|