|
||
06 березня 2012, 16:01Луганська область за результатами конкурсного відбору по програмі «Бібліоміст» стала лідером в Україні з оснащення публічних бібліотек комп’ютерною технікою |
||
6 березня 2012 року об 11.00 в приміщенні Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Горького відбулася спільна прес-конференція представників програми «Бібліоміст» та управління культури і туризму облдержадміністрації, Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Горького.
Учасники прес-конференції: Ірина Григор’єва, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, Наталія Бєляєва, керівник відділу партнерств програми «Бібліоміст», Інна Риб’янцева, директор Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Горького.
Луганська область за результатами конкурсного відбору по програмі «Бібліоміст» стала лідером в Україні з оснащення публічних бібліотек комп’ютерною технікою.
Протягом 2010-2011 р.р. 96 публічних бібліотек нашої області завдяки участі у конкурсах та проектах отримали гранти на інформатизацію послуг для населення своїх регіонів. Таким чином, на сьогоднішній день Луганська область посідає перше місце в Україні за кількістю отриманого комп’ютерного обладнання (набори комп’ютерної техніки з ліцензійним програмним забезпеченням, принтерами, сканерами, мережевим устаткуванням): 315 комплектів! (Полтавська обл. – 278, Миколаївська – 278, Черкаська - 225). Загалом, у 2010-2011 р.р. до сфери культури Луганської області програмою «Бібліоміст» було інвестовано близько 1,5 млн. грн.
Ще 52 бібліотеки Лугнської області отримають комп'ютерну техніку від Програми «Бібліоміст» для задоволення потреб громадян у сучасних умовах.
Всього в Україні подібну техніку отримують 620 бібліотек
66,3% населення України не мають регулярного доступу до Інтернету, який є обов'язковою умовою самореалізації у сучасному інформаційному суспільстві. Програма «Бібліоміст» уже протягом майже трьох років долає цифрову прірву, модернізуючи публічні бібліотеки. Уже приблизно 1 000 бібліотек в Україні надають безкоштовний доступ до всесвітньої мережі, навчають використовувати інформаційні технології, впроваджують сучасні послуги та розширюють коло відвідувачів. Сучасні бібліотеки сприяють культурному та соціально-економічному розвитку держави.
Бібліотеки-переможці були визначені у ході відкритого конкурсу комісією експертів, яка складалась із представників Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації, провідних українських бібліотек, а також міжнародних та національних громадських організацій. Заявки бібліотек оцінювались, зокрема, за такими критеріями: чітке розуміння потреб громади, спроможність налагодити партнерство з владою та громадою для реалізації проекту та зацікавленість у наданні громадам інноваційних послуг. Необхідною умовою конкурсу також було зобов'язання з боку місцевої влади взяти на себе витрати на Інтернет-підключення та забезпечити участь бібліотекарів у тритижневих тренінгах з новітніх бібліотечних послуг, що проводитимуться у тренінгових центрах програми «Бібліоміст» на базі обласних універсальних наукових бібліотек. На додаток до грантів та технічної допомоги від програми місцева влада виділяє кошти на ремонт приміщень бібліотек та придбання нового обладнання. Список бібліотек-переможців опублікований на веб-сайті програми «Бібліоміст»: http://www.bibliomist.org/
«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми корпорація Microsoft безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. «Бібліоміст» – чотирирічна програма, покликана перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Проект допомагає модернізувати доступ громадян України до інформації у публічних бібліотеках шляхом обладнання технікою та проведення необхідного навчання для бібліотекарів. Фахівці бібліотек, які долучаться до програми, пройдуть навчання у галузі новітніх технологій та бібліотечних інновацій на базі 25 тренінгових центрів, що функціонують у кожній області та АР Крим. |
||