30 березня 2012 року в приміщенні Луганського обласного художнього музею відбудеться відкриття виставки творів декоративного мистецтва Гуцульщини із музею Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.
Виставка творів викладачів та випускників навчального закладу відтворює концептуальну сутність розвитку місцевої мистецької школи, що грунтується на автентичній культурі Гуцульщини та Покуття.
Виставка базується на музейній колекції Косівського інституту ПДМ. В експозиції будуть представлені дипломні роботи студентів з художнього різьблення по дереву, ювелірні прикраси, гобелени, малярство, ткані та вишивані рушники, верети, вироби зі шкіри та металу тощо. Своєрідною ексклюзивною родзинкою виставки є колекції модельного одягу, виконані в сучасних традиціях. Серед авторів-викладачів навчального закладу: М.Гринюк (кераміка), В.Дутка-Жаворонкова, О.Богатчук, О.Гордійчук, О.Атаманюк, О.Удудяк, Р.Дончук (ткацтво), О.Зеленюк (ткані сумки).
Мета заходу: привернути увагу потенційних відвідувачів виставок Луганська та області до яскравого осередку найрізноманітніших видів ремесел, народних фольклорних традицій, етнічного танцю і пісні - міста Косів Івано-Франківської обл.
Розташований у самому серці Гуцульщини, Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва започаткував свою історію у 1882 році як ткацька промислова професійна школа. У 1939 році на базі промислової школи створено училище гуцульського народного мистецтва, далі – технікум народних художніх промислів, а з 1995 року він має назву - Косівський коледж прикладного та декоративного мистецтва ім. В.І.Касіяна.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 липня 2000 року за № 1142 інститут має статус вищого навчального закладу ІІІ рівня акредитації з правом підготовки фахівців за напрямками: “Образотворче мистецтво”, “Декоративно-прикладне мистецтво” та “Дизайн” за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями: “молодший спеціаліст”, “бакалавр”, “спеціаліст”.
З 2006 року навчальний заклад увійшов до складу Львівської Національної академії мистецтв.
Загальна кількість творів декоративно-прикладного мистецтва, що будуть представлені на виставці, близько 78.
|