28 серпня 2012, 20:38

29 серпня 2012 року традиційно відбудеться Обласна конференція директорів шкіл естетичного виховання області, вищих мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, керівників відділів/управлінь культури і туризму

29 серпня 2012 року традиційно відбудеться Обласна конференція директорів шкіл естетичного виховання області, вищих мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, керівників відділів/управлінь культури і туризму райдержадміністрацій і міських рад, яка буде проходити в приміщенні Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Горького ІІІ поверх інформаційно-ресурсного Центру «Русский мир»  (м. Луганськ, вул. Радянська, 78)

В Луганській області діє безперервна та багатоступенева система мистецької освіти, до складу якої входять: початкові спеціалізовані мистецьки навчальні заклади – 78 шкіл естетичного виховання, з них 53 шкіл мистецтв,  6 – художніх та 19 музичних, 2 вищих мистецьких навчальних заклади  І-ІІ рівнів акредитації, вищі мистецькі навчальні заклади ІІІ-IV рівнів акредитації. Дієздатність цієї системи в значній мірі залежить від стану її початкової ланки. Саме вона є кузнею майбутніх кваліфікованих кадрів для галузі культури області.

Кожен рік в рамках обласної конференції підбиваються підсумки роботи за минулий навчальний рік, обговорюються питання розвитку мистецької освіти та ставляться завдання на наступний навчальний рік.

          Головною метою обласної конференції є збереження існуючої багаторівневої мережі навчальних закладів, вирішення основних проблемних питань, які гальмують розвиток художньої освіти і потребують вирішення не тільки на рівні області, але й на рівні міст і районів.

Для подальшого розвитку мистецької позашкільної освіти області пріоритетними у 2012-2013 навчальному році визначені такі напрями:

  •  
  • забезпечення якісної підготовки фахівців відповідно до кваліфікаційної характеристики акредитованої спеціальності;
  • збереження контингенту студентів вищих мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації та контроль за їх подальшим працевлаштуванням;
  •  проведення обласних конкурсів для учнів шкіл естетичного виховання, з метою пошуку і підтримки талановитих творчих дітей;
  •  формування якісного кадрового складу в початкових навчальних закладах із залученням молодих викладачів;
  •  ініціювання розгляду на колегіях райдержадміністрацій, засіданнях виконавчих комітетів міських рад питань, які пов'язані з діяльністю початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів;
  •  забезпечення якісної мистецької позашкільної освіти, зміцнення, модернізація та розвиток матеріально-технічної бази шляхом поліпшення ресурсного забезпечення закладів за рахунок збільшення позабюджетних надходжень, раціонального використання бюджетних коштів, створення піклувальних рад позашкільних навчальних закладів.