Фестиваль проводиться з метою відродження, вивчення, збереження кращих зразків культур слов’янських народів, популяризації кращих досягнень творчих колективів, окремих виконавців, майстрів декоративно-прикладного мистецтва.
Для Луганщини фестиваль став вже своєрідною візитівкою. Заснований у 2003 році, він широко відомий як в Україні так і за її межами. За час існування учасниками були близько 200 колективів художньої самодіяльності з загальною кількістю більше 2 тисяч осіб з Луганщини та інших областей України, а також Республіки Білорусь та Російської Федерації.
Організаторами фестивалю є Луганська обласна рада, управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний центр народної творчості, Слов’яносербська районна рада та райдержадміністрація.
Цього року у фестивалі братимуть участь кращі хорові колективи, вокальні ансамблі, ансамблі пісні і танцю, солісти-вокалісти, оркестри та ансамблі народних інструментів, ансамблі народного танцю з м. Луганська, м. Лисичанська та Антрацитівського, Новоайдарського, Краснодонського, Кремінського, Попаснянського, Перевальського, Сватівського районів. Також колективи з Запорізької, Донецької областей, Республіки Білорусь, Російської Федерації та Словенії. Загальна кількість учасників складає понад 350 осіб.
У програмі фестивалю:
30 жовтня: прибуття у смт. Слов’яносербськ колективів з інших областей України, Республіки Білорусь та Російської Федерації. Виступи колективів у селах району.
31 жовтня: заїзд та реєстрація (в приміщенні Слов’яносербського районного Будинку культури) учасників з Луганської області; офіційне відкриття виставки-продажу виробів художників декоративно-прикладного мистецтва «Місто майстрів»; покладання квітів до Братської могили та пам’ятника «Братерство»; офіційне відкриття Фестивалю, гала-концерт; святковий феєрверк та масове гуляння.
Учасники Фестивалю нагороджуються дипломами та пам’ятними сувенірами.
|