У травні 2002 року вперше у незалежній Україні Кабінет Міністрів своїм розпорядженням затвердив план заходів щодо підготовки святкування 60-ї річниці створення підпільної молодіжної організації «Молода гвардія». Планом, зокрема, передбачалося проведення відкритого фестивалю-конкурсу патріотичної пісні.
Головна мета цієї мистецької акції – сприяння патріотичному вихованню на основі культурно-історичних цінностей, відродження і популяризація патріотичної пісні, виховання поваги й шани до рідного краю.
У перших конкурсах патріотичної пісні брали участь молоді музиканти, студенти консерваторій та інших мистецьких навчальних закладів, артисти філармоній, музичних театрів та виконавці-аматори з багатьох регіонів України, Російської Федерації, Білорусії, Грузії та Таджикістану.
Цього року урочисте відкриття фестивалю-конкурсу виконавців патріотичної пісні «Молода гвардія» відбулося 3 жовтня в приміщенні Краснодонського обласного ордену Дружби народів музею «Молода гвардія» м. Краснодон. На ньому були представлені члени журі, відбулося жеребкування серед учасників фестивалю-конкурсу.
Відкриті прослуховування учасників конкурсу відбулися у Луганській обласній філармонії 4-5 жовтня. Визначали переможців журі, до складу якого увійшли відомі діячі музикального мистецтва:
1.
|
Олександр Йосипович
Злотник
|
народний артист України, композитор, ректор Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра (м. Київ, Україна);
|
2.
|
Алекс Ентоні Бах
|
композитор і аранжувальник, президент рекордингової компанії «Бах Майамі рекордс» (Сполучені Штати Америки);
|
3.
|
Дмитро Володимирович
Митичкин
|
заслужений артист Росії, соліст вокально-інструментального ансамблю «Пламя»
(м. Москва. Росія).
|
У конкурсі брали участь лише професіонали: виконавці та колективи, що працюють у концертних організаціях, театрах, на радіо і телебаченні та студенти творчих навчальних закладів. Цього року участь у заході брали 57 учасників з Республіки Молдови, Російської Федерації та м. Москва, різних областей України та м. Києва. До репертуару учасників конкурсу входили не тільки сучасні патріотичні пісні, а й пісні на тему Великої Вітчизняної війни.
5 жовтня у приміщені Палацу культури у м. Ровеньки відбувся Гала-концерт переможців конкурсу та вручення нагород.
Володарями спеціальних призів стали:
- За краще виконання пісні про рідний край – Олексій Пятецький м. Донецьк, Україна
- Приз «Надія фестивалю» отримав дует Лелявіна Аліна та Палілова Юлія, м.Тираспіль Приднєстров’я.
- Приз кращий концертмейстер фестивалю отримала Євгенія Присяжна, м. Харків, Україна.
- За виконання пісні композитора-земляка Павла Аєдоницького отримав Андрій Сорокін, м. Вороніж Російська Федерація.
- Приз Луганського обласного благодійного фонду підтримки регіональних ініціатив «Благовест» отримала Папірник Вікторія, м. Донецьк Україна.
- Приз за кращу інтерпретацію естрадної пісні від директора Луганської аудіокомпанії Сергія Кураса отримала Щокіна Вікторія м. Луганськ, Україна.
- Приз міста Ровеньки отримав ансамбль «Фортуна» м. Бєлгород, Російська Федерація.
- Сертифікат на запис сольного диску на студії «Бах Майамі рекордс» отримав Кадиров Еміль, м. Москва, Російська Федерація.
- Почесне звання «Заслужений артист естрадного мистецтва України» отримала солістка Луганської обласної філармонії Заславець Ганна м. Луганськ, Україна.
Дипломантами та грошовими преміями у розмірі одна тисяча гривень стали:
- Ансамбль «Фортуна» м. Бєлгород, Росія.
- Ліна Шеремет м.Житомир, Україна.
- Ірина Кірєєва м.Волгоград, Росія.
За зайняте третє місце дипломом лауреата, пам’ятною медаллю та грошовою премією у розмірі двох тисяч гривень були нагородженні:
- Ігорь Година м. Полтава, Україна.
- Наталя Качура м. Донецьк, Україна.
- Артем Ярошевич м.Донецьк, Україна.
За зайняте друге місце дипломом лауреата, пам’ятною медаллю та грошовою премією у розмірі п’яти тисяч гривень були нагородженні:
- Олексій Миргородський м. Бєлгород, Росія.
- Марина Черноштан м. Харків, Україна.
За зайняте перше місце дипломом лауреата, пам’ятною медаллю та грошовою премією у розмірі семи тисяч гривень був нагороджений:
Кадиров Еміль, м. Москва, Росія.
Володаркою Гран – прі фестивалю, диплома лауреата, пам’ятної медалі та грошової премії у розмірі десяти тисяч гривень стала Твердоступ Ганна м. Київ, Україна.
Свято патріотичної пісні стало на Луганщині традиційним. Своєю участю талановита молодь віддає данину пам’яті молодогвардійцям, чий подвиг і сьогодні є героїчним прикладом служіння Батьківщині
|