На засіданні були розглянуті питання: про стратегію розвитку культури в Україні на найближчі роки; презентацію проекту «Ярмарок ідей для культури»; про хід підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка; про виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».
У свої доповіді Міністр культури Леонід Новохатько звернув увагу присутніх на те, що Міністерство починає формувати нову культурну політику держави, яка не обмежуватиметься реагуванням на процеси в культурній сфері, а випереджатиме і спрямовуватиме їх.
Міністр звернув особливу увагу на доступність культурних благ для всіх людей без виключення. «В проблемі доступу до культури є два аспекти, і незалежно від рівня економічного і демократичного розвитку держави це питання сьогодні є одним з головних для всіх європейських органів культури. По-перше, мова йде про людей з обмеженими можливостями – інвалідів по слуху, зору, з ураженнями опорно-рухового апарату, іншими фізичними проблемами. По-друге, в більш широкому сенсі, доступ до культурних благ людей, що живуть у віддалені від культурних центрів або не мають достатніх фінансових можливостей для того, щоб купити квиток в театр або на концерт, не мають в місці свого проживання осередку, де могли реалізовувати свої творчі здібності. Це питання забезпечення суспільної рівності, яка є невід’ємною частиною демократичного суспільства», – підкреслив Леонід Новохатько.
Також дуже важливою проблемою для сфери культури є забезпечення галузі кваліфікованими кадрами. «Час ставить нові вимоги до професіоналізму людей, причетних до культури. Щоб мати успіх і розвиток, керівники у сфері культури повинні бути фінансово і юридично досвідченими, володіти комп’ютерними технологіями та прийомами маркетингу й піару, дбати про соціоекономічний ефект. Тільки через вирішення кадрової проблеми ми зможемо піднести престиж культури у суспільстві, а отже й виконати поставлене Президентом завдання – перетворити потенціал культури, науки та освіти в основний ресурс розвитку», – наголосив міністр.
Заступник міністра Віктор Балюрко, доповідаючи про підготовку до відзначення 200 річчя Шевченка, поінформував присутніх про хід робіт у областях, зокрема – щодо доопрацювання планів заходів з підготовки та відзначення ювілею, серед яких особливу увагу слід приділити проведенню та вчасному завершенню ремонтних і реставраційних робіт, робіт з благоустрою і впорядкування об’єктів, пов’язаних з ім’ям Т.Г. Шевченка. Адже до знаменної дати залишилося лише 150 днів.
Віктор Балюрко повідомив про роботу, яку вже провело міністерство культури. Зокрема, затверджено логотип ювілею. Його опис та рекомендації щодо використання розміщені на офіційній веб-сторінці Міністерства культури України в мережі Інтернет для загального доступу й використання під час проведення відповідних заходів; створення символіки; оформлення місць проведення заходів, пов’язаних з ім’ям Шевченка.
Тривають роботи зі спорудження пам’ятника Т.Г. Шевченку у місті Астана (Республіка Казахстан).
Державне агентство України з питань кіно спільно з ДП «Національний центр Олександра Довженка» здійснює реставрацію ігрових та документальних фільмів, присвячених життю та творчості Т.Г. Шевченка. За результатами проведеної роботи планується в IV кварталі 2013 року видання DVD-збірки відреставрованих творів, які будуть поширені серед закладів культури України та за кордоном. Продовжується виробництво за державної фінансової підтримки ігрового повнометражного фільму «Толока» (режисер – М.Г. Іллєнко).
Також Міністерство культури України започатковує проект «Стежками Тараса Шевченка». Місць, пов’язаних з ім’ям Шевченка, в Україні налічується 136 у 13 областях держави. Ще 52 населених пункти, пов’язаних з ім’ям Шевченка, є за кордоном.
Перший заступник Міністра культури Тимофій Кохан відмітив потужну роботу, яку вже розпочали в областях на виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».
Наразі 23 серпня з міста Харкова стартувала «Естафета воїнської слави», яка відбуватиметься по всій Україні. 23 вересня Полтава прийняла «Естафету» Харкова біля Меморіалу Солдатської Слави, передавши Естафетний Прапор Воїнської Слави представникам Хмельницького регіону, який відзначив дату визволення від фашистів 25 вересня.
Тимофій Кохан звернув особливу увагу представників місцевих органів влади на необхідність упорядкування могил загиблих воїнів та збереження вже встановлених пам’ятників та монументів, пов’язаних з подіями Великої Вітчизняної війни.
|