З усіх музейних функцій, до числа яких входять комплектування, зберігання, вивчення і презентація музейних предметів, саме зберігання можна назвати найважливішою. Що залишиться через сто років в музеї з того, що зараз у ньому знаходиться? Сьогоднішні експозиції зміняться і забудуться, наукові статті за сто років застаріють. Залишаться музейні предмети, що зберігаються навіки, і облікові документи. І саме музеї є основними сховищами пам’яток природи, матеріальної та духовної культури, і зобов'язані забезпечувати їх облік і повне збереження.
З тим, як правильно організувати облік і зберігання різних груп експонатів, учасників семінару ознайомлять наукові співробітники науково-дослідницького відділу фондів Луганського обласного краєзнавчого музею, а також науковий співробітник Харківської філії національного науково-дослідного реставраційного центру України Алла Володимирівна Легейда, яка виступить з доповіддю на тему "Організація належних умов зберігання та своєчасного обстеження стану музейних пам′яток".
Учасники семінару-практикуму познайомляться з сучасним баченням особливостей науково-фондової роботи музеїв, основними принципами діяльності щодо поліпшення зберігання музейних цінностей, що допоможе музейним працівникам області планувати роботу в цьому напрямку.
До участі у семінарі-практикумі запрошуються співробітники музеїв області.
|