Десять загальноосвітніх шкіл Білокуракинського району запропонували графічні твори у жанрах портрету, пейзажу і побутового жанру. Найбільш вдалими у цьому комплексі стали твори: десятирічної Вікторії Тарасенко із Курячівської ЗОШ І-ІІІ ст., одинадцятирічного Єгора Рибальченка з Тимошанської ЗОІІІ І-ІІ ст., тринадцятирічного Тимофія ІІІиянова з Лозно-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. і Катерини Заїки з Олексіївської ЗОШ І-ІІ ст., чотирнадцятирічної Дарини Мороз з Дем'янівської ЗОШ І-ІІ ст.
Твір Вікторії Тарасенко звучить як надія дитини про саме таке майбутнє: добротний будиночок із садом біля повноводної річки і лісу. У Єгора Рибальченка — панорамний краєвид з видом на храм, чіткий розподіл на плани, перспектива. Квіти, метелики, голуби надають композиції відчуття щастя і гордості за свою країну.
Спеціально підготовлений тематичний твір Катерини Заїки повністю відображає задум виставки завдяки використанню таких мотивів: українська родина у вишиванках, садочок, мальви.
Біловодський район відрізняється активністю Новодеркульської ЗОШ І-ІІІ ст. і Біловодської ЗОШ І-ІІІ ст. Дмитро Бахмут (8 р.) із Новодеркула представив твір "Мила Україна", виконаний кольоровими олівцями. Алегоричний образ дівчини-України у національному вбранні на фоні українського типізованого краєвиду (тин, соняшники, калина, церква, хата, поле, річка) виводить цю роботу у ранг кращих на виставці. Твори Анастасії Волошиної (13 р.) з Біловодська вражають майстерністю виконання, віртуозним володінням кольорами. У композиціях "Перлина Біловодщини" і "На зорі" постає унікальний, наче зачарований, образ Біловодщини. До країни мрій запрошує твір Данила Руденка (12 р.) з Біловодська. Сім пагорбів складають єдину композицію, на кожному "острові" - окреме життя української родини, подвір'я, церкви, вітряки, що утворюють єдиний ансамбль, єдину фразу: "за небокраєм — неба край". Реалістично-романтичні твори Анастасії Найдиш (13 р.) "У степах Біловодщини", "Думи мої, думи..." Останній з приведених вище творів найбільш наближений до старовинного зразка гравюри з зображенням козака Мамая. Імітація гравюри досягається за допомогою використання приглушених кольорів у відображенні пейзажного фону. Вражає фантазією і романтичним настроєм твір шестирічної Дарини Мартиненко з Євсуга. Палаючі червоні, жовті, руді кольори з додаванням несподіваного чорного складають неймовірний контраст світла і тіні, динамічне нанесення мазків і штрихів відносять твір "Світанок" до зразків сучасного мистецтва.
Кожен з представлених творів пройнятий любов'ю до своєї Батьківщини і великими сподіваннями на щасливе майбутнє.
|