Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр продовжує радувати своїх шанувальників прем’єрами 75-го театрального сезону на території вільної України в місті Сєвєродонецьк.
16 та 17 жовтня в Міському палаці культури (м.Сєвєродонецьк) відбулася прем’єра музичної вистави “Наталка Полтавка” за п’єсою І.Котляревського, на музику М. Лисенка. Постановником виступив заслужений артист України Іван Шербул, один з перших акторів, який переїхав в м. Северодонецьк з окупованого Луганська восени минулого року. Йому належить також сценічна версія п’єси і велика робота, яку він провів над удосконаленням вокальних номерів і партій, працюючи в якості наставника з кожним виконавцем. У виставі крім акторів зайняті: балетна група театру (над хореографією працювала Руслана Гайда) і оркестр під керівництвом Олександра Погорєлого. Художник-постановник Михайло Котов.
Задовго до початку вистави квитки були продані, глядачі спрагло чекали на зустріч із справжнім мистецтвом. По закінчені дійства зал вітав бурхливими оплесками героїв вистави і режисерсько-постановчу групу. На прем’єрі була присутня заступник Голови Луганської обласної державної адміністрації Ольга Лішик, по закінченню вистави вона відзначила: «Сьогодні відбулась найочікуваніша подія в культурному житті Луганщини! Луганський обласний академічний музично-драматичний театр представив прем'єру вистави "Наталка Полтавка»! Неймовірними зусиллями обласної адміністраціі, керівництва театру вдалось майже неможливе - за 9 місяців театр, який був переміщений з окупованого Луганську до Сєвєродонецька, відновлено!»
Цікавим фактом є те, що на початку своєї історії (восени 1941 року) театр мав в репертуарі однією з перших вистав саме оперу “Наталка Полтавка”. Цими днями, розпочавши новий відлік часу, театр знову звернувся до безсмертного твору І.Котляревського. Яскраві народні характери, безліч пісень, живе звучання оркестру - все це поєднала на сцені історія кохання сільської дівчини Наталки і наймита Петра, яка стверджує, що лише найкращі людські якості стають запорукою щастя і допомагають дійти згоди між людьми з різними характерами і поглядами.
|