18 січня 2016, 12:35

Відбувся святковий концерт академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії «Європейські канікули»

15 та 16 січня справжні цінителі найвищого в світі мистецтва змогли зануритися в неймовірний світ неповторної класичної музики. Два дні поспіль всі присутні «пасажири» мандрували музичними стежками чотирьох європейських країн: шикарною Італією, романтичною Францією, таємничою Австрією та тропами рідної неповторної Батьківщини. Великим і дружнім екіпажем, який допоміг здійснити задумане, став Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під чуйним керівництвом австрійського головного почесного диригента, Курта Шміда. 
Увертюра до опери «Вільгельм Тель» Джоаккіно Россіні відкрила першу частину великого концерту. Після чого чарівні ведучі-стюардеси запропонували здійснити кругосвітню подорож і дізнатися про традиції святкування Нового року у відомих європейських країнах.
На наймузичнішому новорічному концерті «Європейські канікули» панувала велична атмосфера. Тут чулися і італійська ода любові, і звуки імператорського вальсу Штрауса, і бадьорі запальні увертюри, і найближчі до серця композиції України, і веселі динамічні твори самого маестро. Так, з творчості австрійського композитора прозвучала весела і енергійна п'єса, написана Куртом Шмідом в американському стилі «Happy Snappy Fox», «Піцикато аморозо» з любов'ю до України, а також оригінальний твір «Пісня і гопак», який, за словами самого композитора, поділяється на дві частини, де перша повільна частина позначає пісню, а друга, більш динамічна, - танець.
Атмосфера святкового вечора зашкалювала теплом і позитивом. Кожен твір надихав і примушував битися серце ще частіше. Кілька миттєвостей чарівного вокалу подарували солісти Луганської обласної філармонії Олена Босенко, Васецька Людмила та Ігор Новіков. Жартам теж було місце на концерті. Наприклад, при виконанні твору Йоганна Штрауса «Єгипетський марш», Курт Шмід попрохав весь зал підспівувати оркестру, а в польці Штрауса «Шампанське» дійсно відкоркували цей знатний шипучий напій і пригостили ним глядачів. Справжнє народження полум'я в душі показала жартівлива композиція «Feuerfest», в якій соліст Андрій Макурін за підтримкою оркестру і маестро відтворив комічну сценку з грою на ковадлі. 
Завершення святкової зустрічі було теплим і традиційним. Справжнє свято музики закінчилося Маршем Радецького, під звуки якого оркестр на чолі з маестро попрощався з вдячними глядачами. 
Ми щиро вдячні Вам за теплу і дружню підтримку. Пам'ятайте, що наші двері і серця завжди відкриті для Вас - справжніх любителів найвищого у світі мистецтва - музики.