24 лютого 2016, 13:00

Мова — духовна скарбниця нації, її найцінніший дар

Мова — духовна скарбниця нації, її найцінніший дар. 21 лютого святкується міжнародний день рідної мови. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо! Наша мова – українська, її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана усім світом.

З цієї нагоди з 8 лютого в читальному залі Старобільскої  Центральної Районної бібліотеки почала діяти виставка - знайомство "Зірковий дощ над Старобільськом" , яка знайомить з талановитою людиною сучасності Борисом Костирею. Маститий майстер українського слова : поет, літератор,автор 21 наукової публікації в галузі літературознавства і бібліотекознавства. В січні Борис Миколайович завітав до бібліотеки і подарував бібліотеці свої книги. Зараз користувачі бібліотеки мають можливість познайомитись з новими рядками поезій майстра та переглянути його літературні праці.Щоб краще розкрити багатогранний талант Бориса Миколайовича , бібліотекарі створили інформаційний буклет " З літературою по життю».

На сіль, хліб, на щире слово, на бесіду мудру - свято рідної мови «Невмирущі скарби української мови» завітали 21 лютого до читального залу Старобільскої центральної районної бібліотеки інваліди та пенсіонери Старобільського району . Захід підготувала та провела бібліотека спільно з волонтерами благодійної організації HelpAge International . Протягом свята лунали рядки українських поезій та мелодії українських пісень , які залишили теплий відгук в душах літніх людей.

Для відвідувачів Старобільскої дитячо-юнацької бібліотеки була проведена гра-конкурс «І найдорожча рідна мова джерельцем радісно дзвенить». Присутні, змагаючись в розгадуванні кросвордів, загадок і прислів’їв, поповнили свої скарбнички знань з української мови, а також провели змагання в складанні карти-пазлу України.

. 19 лютого Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації спільно з Луганською обласною універсальною науковою бібліотекою ім.О.М.Горького та Старобільською центральною районною бібліотекою провели семінар-тренінг для працівників відділів обслуговування публічних бібліотек регіону «Скарбниця духовних надбань нації – рідна мова». Особливу увагу бібліотекарі приділяли новим формам роботи з книгою, обговорювали проблеми українського книговидання, намагалися знайти шляхи й методи просування читання в цифрову епоху. Презентації, дискусії, інтерактивні завдання - все це не залишило байдужими бібліотечних фахівців. Результатом навчання стали розроблені плани іноваційних заходів з просування читання в місцевих громадах.

Студенти Новопсковського ліцею завітали до Новопсковської центральної районної бібліотеки на літературний серпантин, де дізнались про історію цього  свята та традицію його святкування. Учні показали добрі знання з рідної мови, та в ігровій формі це довели.

На сайті  Сєвєродонецької міської публічнох бібліотеки було проведено інтернет-опитування з єдиним питанням «Як, на вашу думку, чи треба знати мову країни, в якій ти живеш?».  У опитуванні проголосувало 27 користувачів. За варіанти «Ні» і «Мені байдуже» не проголосувало жодної особи, за варіант «Так, обов’язково» висказалися всі 27 опитуваних, отже 100 % респондентів. Звичайно, це опитування не претендує на повну картину, яка об’єктивно відображає думку місцевої громади, але дає надію, що рідна мова в цій місцевості  є  найціннішим даром народу. У залі досуга та творчості бібліотеки для дітей цього міста пройшов турнір-вікторина "Рідна мова з пісні й любові", в якому прийняли участь учні школи №18.
Новоайдарська Центральна бібліотека підготувала відкритий перегляд літератури "Мов джерельна вода, рідна мова моя», у читальному залі  Сватовської Центральної районної бібліотеки, для користувачів бібліотеки була організована книжкова виставка «Рідне слово осяває Всесвіт української душі».а  у  Северодонецкій  библиотеці для юнацтва була створена книжкова виставка «Краще, ніж рідна мова, не буває», на якої представлені книги та вислови видатних людей про мову. У Новоастраханській  бібліотеці-філіі №2 Кремінської РЦБС пройшов конкурс – гра «Українська мова – диво калинове» та вікторина «Чарівний світ української казки».
У Кремінській  районній бібліотеці для дітей пройшла година спілкування «Бринить, співає рідна мова, чарує, тішить і п’янить» на яке завітали учні Кремінської школи – гімназії. Цікаву інформацію було надано читачам з літературними прикладами та наочним матеріалом за допомогою мультимедійної презентації « Я люблю Україну». Діти слухали легенду про виникнення мови, під час якої до них завітали чарівна дівчина «Мова» з словами привітання та щирими побажаннями. Відповідали на запитання, згадували факти з історії нашої мови. Перед читачами постав цілий цикл захоплюючих сюжетів про українську мову та мови інших народів. Левова частина заходу була присвячена рідній українській мові, її милозвучності, поетичності та оригінальності. Розкрити це допомога презентована книжкова виставка «Наша мова калинова». Звучали українські пісні, вірші про мову наших відомих письменників. Діти приймали участь в конкурсах «Мовне доміно», «Хто швидше» (читали скоромовки), «Художників» (малювали малюнки до прислів’я), «Знавців української народної пісні» і проявили гарні знання та ерудицію.А в кінці заходу кожна дитина отримала подарунок від волонтерської організації «Громадський корпус» - книги українських письменників та поетів. Такі ж книги отримала і шкільна біблітека.