26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства - вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди. І через 30 років це день змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини.
Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.
Цій темі були присвячені різноманітні заходи, які пройшли в бібліотеках Луганщини.
Концерт-реквієм пройшов в стінах Старобільського районного будинку культури. Бібліотекарі Старобільської районної бібліотеки взяли активну участь в проведенні цього заходу. В холі будинку культури для всіх присутніх діяла книжкова виставка – факт «Чорнобильський вітер у душах». Розробивши інформаційний буклет «Чорнобильська катастрофа: ліквідатори Старобільщини», бібліотекарі знайомили з героїчними вчинками старобільчан- чорнобильців.
Зі сцени звучали сумні рядки віршів учнів старобільської гімназії, які лунали на фоні демонстрації відео композиції, створеної бібліотекарями.
Бібліотекарі Станично-Луганської ЦРБ провели урок-реквієм «Мужество и боль Чернобыля». Діти переглянули презентацію «Чорнобиль… Трагедія…Пам'ять», яку підготувала вчителька місцевої школи та альбом з фотографіями земляків-чорнобильців
В Станично-Луганській районній дитячій бібліотеці відбулася година пам'яті. Ведучими заходу були учні школи, а глядачами – місцеві жителі, запрошені Станично-Луганським територіальним центром соціальної допомоги пенсіонерам та інвалідам.
В Новопсковській центральній районній бібліотеці для учнів Професійного аграрного ліцею було проведено мультимедійний реквієм пам’яті «Ви з нами, герої Чорнобиля», де учні ознайомилися з трагічними подіями квітня 1986 року, вшанували пам'ять героїв, переглянули відео. Також працівниками бібліотеки було організовано книжково-ілюстративну виставку «Мужність і біль Чорнобиля», яка знайомила жителів громади з виданнями бібліотеки з даної теми.
В Білолуцькій селищній бібліотеці Новопсковської ЦБС для учнівської молоді було проведено віртуальну подорож "Чорнобиль - живий плач мертвої зони». На захід був запрошений ліквідатор аварії на ЧАЕС, полковник міліції у відставці - Віктор Олександрович Кравченко. Запаленою свічкою і хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ть загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.
В Можняківській сільській бібліотеці Новопсковської ЦБС зі школярами було проведено годину-роздум «Чорна спадщина Чорнобиля». На заході учні вислухали розповідь бібліотекаря про Чорнобиль, переглянули відеофільм «Чорнобильська катастрофа», взяли участь в обговоренні переглянутого, усвідомили масштаби чорнобильської трагедії, відчули гордість за свій народ.
Пісківською сільською бібліотекою Новопсковської ЦБС було проведено мультимедійну годину під назвою «Терновий вінок - Чорнобиль». Учнями старших класів були прочитані вірші, присвячені подіям тридцятирічної давнини та пам’яті героям-ліквідаторам Чорнобильської аварії. Також бібліотека організувала до цього заходу тематичну виставку “Тридцята палає весна”. Діти мали змогу переглянути відео «ЧАЕС 30 років пям`яті». Всі присутні загали поіменно земляків , які знаходились в зоні самого «пекла», вшанували хвилиною мовчання усіх тих, хто вже увійшов у вічність.
В Кремінській центральній районній бібліотеці відбувся захід в рамках клубу за інтересами «Цікаві зустрічі», де була присутня голова районної ветеранської організації Старікова О.А. До уваги присутніх було продемонстровано відеофільм присвячений Чорнобилю, створений телерадіокомпанією «КТВ плюс». Лунали пісні у виконанні учасників клубу «Цікаві зустрічі». А свої авторські пісні виконав відомий автор і виконавиць Микола Дубовий. До уваги учасників клубу був проведений огляд книжкової виставки «Чорна трагедія на кольоровій землі». За допомогою виставки користувачі змогли дізнатися про історію трагедії з книг «Чернобыль глазами очевидцев» та «Чернобыльцы Луганщины: годы подвигов», а також фотокниги М.Загреби «Пропусти Чорнобиль крізь серце».
У Новоастраханській бібліотеці Кремінської ЦБС була проведена година історичної правди «Чорнобиль – полин-трава гірка» та відеоекскурс «Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять».
Cєвєродонецька міська публічна бібліотека підготувала та провела урок пам’яті «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко...» та екологічний урок «Страшну ціну ми платим за прогрес…» для місцевих школярів.
В Нижньодуванській бібліотеці Сватівської ЦБС був проведений урок – реквієм «Чорна спадщина Чорнобиля». Захід супроводжувався відео-екскурсом «Стежками Чорнобильського лиха», завдяки якому присутні могли побачити наслідки трагедії одразу після вибуху та багато років потому. Бібліотекар познайомила присутніх з книжковою виставкою –застереженням «Чорнобиль не має минулого часу»», на якій розміщені документальні і художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ, статті з періодичних видань про соціальний захист постраждалих в аварії.
|