|
14 вересня Луганська обласна філармонія відкрила творчий сезон великим концертом Академічного симфонічного оркестру.
Саме цього вечора всі бажаючі мали чудову змогу відвідати яскраву суто українську програму та знову почути неперевершену творчість рідного народу, відчути глибину справжньої української душі.
Довгоочікуваний концерт вразив глядача не тільки обраною програмою, але й багатьма іншими сюрпризами. Приємною несподіванкою вечору стало запрошення диригента з Німеччини - Назара Яцків. Найвизначніші шедеври української класики можна було почути саме під його чуйним керівництвом.
Оркестр виконав цілу низку творів відомих українських композиторів. Так, в програмі прозвучала Симфонія № 2, яка була написана в 1936 році українським композитором, диригентом, одним із основоположників модернізму в українській класичній музиці Б.М. Лятошинським. Музика твору вирізнялася своєю надмірною напругою. В ній відчувався справжній трагізм, переживання і драма.
Опера Ю. Мейтуса «Украдене щастя» по однойменній драмі І. Франка - це мелодія любові й горя, мелодія життя і смерті, смутку і трагедії. Вона глибоко поетична, але суворо і трагічно зображене в ній життя. Мейтус створив твір цілісної музичної драматургії, широкого симфонічного дихання, пронизане духом пісенності, а оркестр цього дня дуже точно допоміг втілити його у життя.
Арія Остапа з опери М. Лисенка «Тарас Бульба» - ще один величний твір, який прозвучав у виконанні запрошеного соліста. Героїчна опера в чотирьох діях розповідає присутнім про героїчне минуле запорізьких козаків, про любов до рідної України та про її зраду, закликає постояти за вітчизну. Перейнята духом українського фольклору, музика опери змалювала самобутні національні характери, колоритні побутові картини і поетичні образи природи.
Арія Гната з опери «Назар Стодоля» українського композитора К. Ф. Данькевича по однойменній драмі Т. Г. Шевченка – захопливе музично-драматургічне дійство, яке було написано у 1960 році. Артисти оркестру змогли змалювати картини народного побуту, відтворити типові риси національних характерів, розкрити багату красу українського мелосу, відтворені у творі Данькевича.
У концертній програмі оркестру взяли участь й запрошені солісти з України та зарубіжжя. Відомий соліст Микола Губчук, який постійно виступає на оперних сценах і в концертних залах України, Німеччини, Нідерландів, Бельгії і Польщі, вразив всіх присутніх своїм потужним баритоном. В той час як солістка Харківського Національного театру опери та балету ім. Н.В. Лисенка Ксенія Бахрітдінова милувала слух неперевершеним ліричним сопрано.
Подарувавши купу приємних емоцій та переживань, перший осінній концерт добіг кінця, а це означає, що сезон нарешті відкрит і ще багато яскравих програм чекає нас попереду. Залишайтеся з нами та слухайте тільки чудову класичну музику! Наші двері завжди відкриті для тих, хто цінує справжню творчість!
Фотозвіт та відео концерту люб'язно наданий автором фотографій Миколою Скурідіним.
|