На початку лютого 2017 року відбулась експедиція методиста з розвитку театрального жанру Луганського обласного центру народної творчості в місто Рубіжне з метою вивчення досвіду роботи Народного театру музичної комедії, заснованого у 1933 році.
Засновником цього театру був Іван Зеленський. Перший успіх колективу принесла постановка народної опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка».
У витоків театру стояли молоді талановиті актори: К. Деркачева, Г. Манченко, Х. Олейников, Н. Киріченко і багато інших. Найбільш значна робота першого десятиліття існування театру — оперета А.Рябова «Свадьба в Малиновке».
У 1959 році театру надано звання «народного» аматорського колективу. Цього високого звання колектив був удостоєний першим в області і одним з перших в Україні
З 2010 року Народний театр музичної комедії очолює Гавва Анатолій Іванович, громадський діяч, сумісник. Основна посада: заступник директора в комплексі позашкільної роботи з дітьми і юнацтвом.
Останнім часом були поставленні великі 2-актні твори, такі як «Ханума», «Циганський барон», «Продавець птиць». В репертуарі майже вся класика. В старенькій аудиторії, на стінах якої вся історія творчого життя театру, колектив збирається з великим задоволенням, працюючий над новим твором «Бал в Савойє», прем’єра якого планується в квітні. Під стареньке фортепіано роблять вправи на дихання, артикуляцію, польотність звуку, розспівуються та вивчають нові музичні номери.
Зараз колектив має подвійний склад - понад 10 ролей дублюються, при цьому вони абсолютно різні за характером. Це зумовлено браком репертуару. І якщо є цікава п’єса, то не можливо дістати музичний клавір, або п’єса розрахована на невелику кількість діючих осіб. Це є головною проблемою цього унікального для області самодіяльного колективу.
«В нас є все необхідне для репетицій: костюмерна з достатньою кількістю костюмів, декорацій для вистав, старенькі але працюючі софіти, але хотілось б мати більш сучасне» - каже керівник театру Анатолій Іванович Гавва. Колектив на даний час не має свого хореографа, тому вимушений звертатись за допомогою в постановці хореографії до керівників хореографічних колективів міського Палацу культури.
На прем’єри вистав збирають майже повні зали, творчістю театру цікавиться і молодь, і люди похилого віку.
З часу заснування пройшло 84 років. Театр має багату історію, понад 90 вистав, тисячі вдячних глядачів рідного міста, області, України та навіть ближнього зарубіжжя. У складі театру робітники та службовці міста, викладачі та учні, студенти. Поряд з корифеями працює талановита молодь, з якою театр пов’язує своє майбутнє. Дбайлива, чуйна допомога старших акторів, захопленість режисера допомагають розкритися обдарованій молоді. Це тільки паростки, але прийде час, і вони розкриють свої здібності і театр розквітне новими молодими талантами, з сучасними підходами до постановки безсмертної класики. Молодь, прагне дбайливо зберігати традиції, що складалися роками, стиль театру, високу сценічну культуру. Майбутнє театру багато в чому залежить від тих, хто приймає естафету сьогодні.
|