В рамках відкриття виставки планується проведення фольклорної лабораторії «Дивосвіт народної творчості Луганщини».
Організатори виставки: Луганський обласний центр народної творчості та обласний народний клуб ЛОЦНТ «Джерело майстрів».
В експозиції будуть представлені роботи весняної тематики майстрів декоративно-ужиткового та аматорів образотворчого мистецтва області.
Виставка триватиме з 24 березня по 9 квітня 2017 року.
Місце проведення: приміщення Луганського обласного центру народної творчості (м. Сєвєродонецьк, проспект Центральний, 26).
Дата проведення: 24 березня 2017 року, початок об 11:30.
29 травня 2017, 10:49
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр представляє прем'єру вистави за п’єсою Данкана Макміллан "ЛЕГЕНІ"
31 травня о 18.00 в міському Палаці культури
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр представляє прем'єру вистави за п’єсою Данкана Макміллан "ЛЕГЕНІ". Пластична драма-піар.
Обмеження за віком – 18+
Режисура, сценографія- Євген Мерзляков
Художник по костюмах – Тетяна Мерзлякова
Композитор – Артем Браташ
У вересні 2016 року в Києві відбувся міні-фестиваль британської драми Taking the Stage. В ньому 10 українських театрів представили своє бачення уривків з п’яти п’єс сучасних британських авторів. Постановки оцінювала експертна комісія, в якій були театральні діячі та критики з України, а також представники британських театрів. До числа чотирьох переможців потрапила і спільна заявка Луганського українського театру та режисера Євгена Мерзлякова на постановку п’єси відомого британського режисера і драматурга, лауреата багатьох премій, автора п’єс, які досліджують батьківські почуття, стан депресії, зміни клімату Данкана Макміллана «Легені». «Самобутня, нешаблонна історія кохання… брутально чесна, гостра та сучасна. Це голос покоління, для якого невизначеність – це спосіб життя», – написала про п’єсу «The Guardian».
Вистава ж зосереджує увагу на родинних стосунках між чоловіком і жінкою. Пара поки-що не має дитини, але хоче цього з багатьох причин. Роздуми над цим провокують конфлікт. Але це – тільки привід виплеснути назовні справжні, відверті емоції. На свободу виходять страх, нерішучість, взаємні образи. Спроби виправдати це турботою про майбутнє ще ненародженої дитини зачіпають цілу низку проблем у взаєминах і ставлять питання про шляхи їх вирішення.
Через промовисту пластику, занурення у психоделічну палітру звуків і вир емоцій виконавців історія довжиною в життя шукає способи заявити про спільну відповідальність чоловіка і жінки за прийняті рішення, якщо вони налаштовані на те, аби прожити разом роки і знайти в собі сили наповнити їх змістом.
Квитки на виставу продаються:
в міському Палаці культури (пр. Хіміків, 28) з 11.00 до 18.00,
у суботу з 09.00 до 16.00
у неділю з 09.00 до 14.00, понеділок та вівторок – вихідний;
в день вистави, в міському Палаці культури , з 11.00 до 18.00.
Тел. для довідок: (066) 147 10 80; (093) 006 06 53
Сайт театру: http://ukrlugteatr.com/
E-mail: admin@ukrlugteatr.com
Вистави театру проходять на сцені міського Палацу культури (м.Сєвєродонецьк, пр. Хіміків, 28)
докладніше »
29 травня 2017, 10:48
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр представляє прем'єру вистави за п’єсою Данкана Макміллан "ЛЕГЕНІ". Пластична драма-піар. Обмеження за віком – 18+ Режисура, сценографія- Євген Мерзляков Художник по костюмах – Тетяна
Традиційно в кінці травня сонячна Херсонщина зустрічає учасників і гостей Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії». У 2017 році палітру фестивалю склали численні театри з 12 країн, а саме: Білорусь, Вірменія, Грузія, Данія, Литва, Польща, Португалія, Румунія, Туреччина, Угорщина, Україна, Франція.
20 травня в рамках фестивалю свою роботу представив Луганський український театр. Фантазія на 1 дію «І все-таки я тебе зраджу» Н.Нежданої в лютому цього року вийшла прем’єрою, але вже встигла відкрити нову грань творчих можливостей театру не тільки для сєвєродонецької публіки. Вистава, як і п’єса, що є постмодерною імпровізацією на тему особистого життя Лесі Українки, насичена символами, реальними і напівреальними образами, пластикою і атмосферною музикою. Вона руйнує стереотип пам’ятника, яким звично уявляють геніальну українську письменницю, і створює новий образ «земної, живої, лукавої» Лесі.
докладніше »
19 травня 2017, 13:22
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр oголошує конкурс на заміщення вакантних посад
Оголошує конкурс на заміщення вакантних посад, а саме:
Головний режисер – 1 штатна одиниця. Вимоги: наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки і післядипломну освіту в галузі управління та досвід роботи за професією режисера-постановника не менше 3 років.
Режисер-постановник – 1 штатна одиниця. Вимоги: наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) без вимог до стажу роботи.
Головний художник – 1 штатна одиниця. Вимоги: наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) за відповідною спеціальністю та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією головного художника не менше 3 років.
Диригент 1 категорії – 1 штатна одиниця. Вимоги: наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) за відповідною спеціальністю та підвищення кваліфікації ; для магістра - без вимог до стажу роботи, для спеціаліста - стаж роботи за професією диригента II категорії не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
Керівник музичної частини – 1 штатна одиниця. Вимоги: наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) за відповідною спеціальністю та післядипломну освіту в галузі управління. Стаж роботи за професією не менше 3 років.
Помічник режисера – 1 штатна одиниця. Вимоги: наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) без вимог до стажу роботи.
Асистент режисера – 1 штатна одиниця. Вимоги: наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр) без вимог до стажу роботи.
Репетитор з балету – 1 штатна одиниця. Вимоги: наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр) без вимог до стажу роботи.
Актор драми провідний майстер сцени – 1 штатна одиниця. Вимоги: наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) за спеціальністю «Актор драми» та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією актора драми вищої категорії не менше 5 років.
Актор драми вищої категорії – 4 штатні одиниці. Вимоги: наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) за спеціальністю «Актор драми» та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією актора драми І категорії не менше 3 років.
Актор драми І категорії – 7 штатних одиниць. Вимоги: наявність повної або базової вищої освіти відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) за спеціальністю «Актор драми» та підвищення кваліфікації; для магістра – без вимог до стажу роботи, для спеціаліста – стаж роботи за професією актора драми ІІ категорії не менше 2 років, бакалавра – не менше 3 років.
Актор драми ІІ категорії – 4 штатні одиниці. Вимоги: наявність повної або базової вищої освіти відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр) за спеціальністю «Актор драми» без вимог до стажу роботи. Повинен мати: встановлений навчальним закладом рівень виконавської майстерності; виконання ролей у виставах.
Актор драми допоміжного складу – 1 штатна одиниця. Вимоги: наявність базової вищої освіти відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст) за спеціальністю «Актор драми» без вимог до стажу роботи.
Артист балету ІІ категорії – 2 штатних одиниці. Вимоги: наявність повної або базової вищої освіти відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр) за спеціальністю «Артист балету» без вимог до стажу роботи, встановлений навчальним закладом рівень виконавської майстерності; добрі хореографічні, музичні, сценічні здібності, професійна підготовка.
Артист оркестру вищої категорії - 3 штатних одиниці. Вимоги: наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) за відповідною спеціальністю та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста оркестру (театру) не менше 3 років.
Артист оркестру 1 категорії - 11 штатних одиниці. Вимоги: наявність повної або базової вищої освіти відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) за відповідною спеціальністю та підвищення кваліфікації; для магістра - без вимог до стажу роботи, для спеціаліста - стаж роботи за професією артиста оркестру (театру) II категорії не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
Артист оркестру 2 категорії - 2 штатні одиниці. Вимоги: наявність повної або базової вищої освіти відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.
Артист – вокаліст вищої категорії – 2 штатні одиниці. Вимоги: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра - без вимог до стажу роботи, для спеціаліста - стаж роботи за професією артиста-вокаліста II категорії - не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
Артист – вокаліст ІІ категорії – 1 штатна одиниця. Вимоги: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.
Документи приймаються за адресою: Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, 47-А. Конкурс буде проведено «23» червня 2017 року о 12:00 в залі для репетицій. Телефон для довідок – 0934710513.
Документи приймаються щоденно з 9:00 до 18:00, крім суботи, неділі та святкових днів.
Для участі в конкурсі громадянин України надає наступні документи:
1) заяву про участь в конкурсі у довільній формі;
2) особовий листок з обліку кадрів, заповнений в установленому порядку, з вклеєною фотокарткою;
3) копія паспорта та ідентифікаційного номеру (оригінали надаються особисто);
4) витяг та копія з трудової книжки (за наявності);
5) копія документа про освіту (диплому та додатку) за відповідною спеціальністю;
6) 3 чисті аркуша паперу А4;
7) 1 конверт по Україні з марками;
8) заява на дозвіл обробки персональних даних.
Претенденти на участь в конкурсі мають право подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня і репутації (копії документів про підвищення кваліфікації, присвоєння наукового ступеня або вченого звання, почесного звання, характеристики, рекомендації, публікації, інформаційні матеріали про творчі досягнення за останні три роки, репертуар, список поставлених вистав, зіграних ролей, виконаних номерів, відомості про державні нагороди, лауреатство у конкурсах, фестивалях, рецензії, відгуки, фотографії сцен з вистав, СD та DVD-записи тощо).
докладніше »
03 травня 2017, 13:46
Репертуар Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру на травень 2017 року
4 травня 18:00 - комічне фентезі "СТАНЦІЯ" реж.-пост. - засл. діяч мистецтв України В. Московченко. Смішна, кумедна й водночас філософська комедія дає привід поміркувати: як часто в житті ми замислюємось над своїми бажаннями? Над своїми справжніми бажаннями? Найбільшими? Найпотаємнішими? Характерним і харизматичним героїням п’єси доведеться це зробити, якщо вони не хочуть залишитись на загадковій Станції
11 травня 18:00 - ПРЕМ'ЄРА! ПРЕМ'ЄРА! ПРЕМ'ЄРА!
іронічна притча "ЛАВИНА" (Т. Джюдженоглу)
реж.-пост. - засл. діяч мистецтв України В. Московченко
Лавино небезпечне гірське селище підпорядковується суворому закону: протягом 9 місяців на рік люди живуть «пошепки», і лише протягом трьох місяців «на повний голос». Несподівано життя громади опиняється під загрозою: Молода жінка чекає дитину. Пологи припадають якраз на час найбільшої ймовірність сходження лавини…
17 травня 18:00 - фантазія на 1 дію "І ВСЕ-ТАКИ Я ТЕБЕ ЗРАДЖУ"
реж.-пост. - В. Золотоверха
«…Сьогоднішній сюжет — про любов і зраду, про болюче щастя найсамотнішої людини — генія, про солодку принаду талановитої і безталанної жінки. Наша п’єса про іншу Лесю — земну, живу, лукаву…». На долю цієї жінки випали складні фізичні та духовні випробування. «Одна мрія була зруйнована: музика зачинила перед нею свою браму і не лишила вибору — писати чи не писати. Але інша музика — почуттів, тонких порухів душі, зосталася з нею». Три земні кохання Лесі – як три перетворення духу за Ніцше, проте усім вона зраджує із найсильнішою любов’ю – невідомим... А паралельно до майже реальних сцен – сни і фантазії у супроводі напівінфернальних сил у масках Арлекіна і П’єро.
31 травня 18:00 - пластична драма-піар "ЛЕГЕНІ" (Д. Макміллан).
реж.-пост. - Є. Мерзляков
Вистава ж зосереджує увагу на родинних стосунках між чоловіком і жінкою. Пара поки-що не має дитини, але хоче цього з багатьох причин. Роздуми над цим провокують конфлікт. Але це – тільки привід виплеснути назовні справжні, відверті емоції. На свободу виходять страх, нерішучість, взаємні образи. Спроби виправдати це турботою про майбутнє ще ненародженої дитини зачіпають цілу низку проблем у взаєминах і ставлять питання про шляхи їх вирішення.
Квитки на виставу продаються:
в міському Палаці культури (пр. Хіміків, 28) з 11.00 до 18.00,
у суботу з 09.00 до 16.00
у неділю з 09.00 до 14.00, понеділок та вівторок – вихідний;
в день вистави, в міському Палаці культури , з 11.00 до 18.00.
Сайт театру: http://ukrlugteatr.com/
E-mail: admin@ukrlugteatr.com
Вистави театру проходять на сцені міського Палацу культури (м.Сєвєродонецьк, пр. Хіміків, 28)
докладніше »
03 травня 2017, 13:39
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр представляє прем'єру вистави за п’єсою Олександа Вітера «СТАНЦІЯ»
4 травня 2017 о 18.00 в міському Палаці культури
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр представляє прем'єру вистави за п’єсою Олександа Вітера «СТАНЦІЯ».Комічне фентезі на 1 дію.
Режисер-постановник, музичне оформлення - заслужений діяч мистецтв України Володимир Московченко
Сценографія та костюми - Ірина Лубська
“Бійся своїх бажань, вони можуть здійснитися”, – свідчить французька приказка. Чого хоче жінка? І чи здійснення бажань робить її щасливішою?
Героїні вистави – три незнайомі жінки. Кожна з них має свої проблеми й негаразди. Вони зустрічаються на загадковій Станції без назви, без каси, без телефону. В місці, де вони опинились, стаються дивовижні речі. Тут можна воскреснути з мертвих і враз завагітніти, стрибнути з парашутом і перетворитись на чоловіка… Те, що відбувається, нагадує сон або ілюзію, куди легко потрапити, але важко покинути. Жінки стають заручницями цього привабливого місця, в якому здійснюються всі бажання. ВСІ! Крім одного… Оманливий рай виявляється пасткою, з якої вибратися майже неможливо.
Смішна, кумедна й водночас філософська комедія дає привід поміркувати: як часто в житті ми замислюємось над своїми бажаннями? Над своїми справжніми бажаннями? Найбільшими? Найпотаємнішими? Характерним і харизматичним героїням п’єси доведеться це зробити, якщо вони не хочуть залишитись на загадковій Станції.
Квитки на виставу продаються:
в міському Палаці культури (пр. Хіміків, 28) з 11.00 до 18.00,
у суботу з 09.00 до 16.00
у неділю з 09.00 до 14.00, понеділок та вівторок – вихідний;
в день вистави, в міському Палаці культури , з 11.00 до 18.00.
Тел. для довідок: 066) 147 10 80; 093) 006 06 53
Сайт театру: http://ukrlugteatr.com/
E-mail: admin@ukrlugteatr.com
Вистави театру проходять на сцені міського Палацу культури (м.Сєвєродонецьк, пр. Хіміків, 28)
докладніше »
24 квітня 2017, 12:19
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр запрошуе вас на виставу“Ніч на полонині”
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр запрошуе вас на виставу“Ніч на полонині”, поетична драма.
Вистава за п’єсою О.Олеся
Режисер-постановник,музичне оформлення,сценографія - Сергій Павлюк
Художник по костюмах - Ірина Лубська
Хореограф-постановник - Юрій Бусс
Гуцульщина, розташована в глибині Карпатських гір, де густі соковиті лугові трави не поступаються красою величним прадавнім смерекам, - край овіяний легендами. На карпатській полонині могутні сили природи наче уві сні переплітають казку з реальністю.
Молодий вівчар Іван потрапляє в цей чарівний світ, коли вперше йде на гірське пасовище, яке стає для нього місцем, де вирішується доля і відкривається істина. Закохавшись у лісову красуню Мавку, Іван не може забути земної любові до своєї нареченої Марійки. В бажанні розірватися надвоє, він намагається відректися від своєї людської суті, яка постійно нагадує про те, як важко зробити вибір. До того ж, у Мавку закоханий лісовий Чорт, який до останнього не втрачає своїх почуттів до неї. Міфічних героїв і земних істот поєднує трагічний любовний трикутник. Його лабіринти одних ведуть до загибелі, а інших – до світла, яке одвіку дарує нове життя.
Наповнений магією природи і поезією любові чарівний світ мавок, чортів, лісовиків межує з реаліями життя, де людина, яка не цінує того, що має, в пошуках кращого втрачає все. Атмосферу казкового напівсну на лоні гірської свіжості Карпат, створюють автентичні народні пісні й запальні танці, які супроводжують сценічне дійство.
Квитки на виставу продаються:
в міському Палаці культури (пр. Хіміків, 28) з 11.00 до 18.00,
у суботу з 09.00 до 16.00
у неділю з 09.00 до 14.00, понеділок та вівторок – вихідний;
в день вистави, в міському Палаці культури , з 11.00 до 18.00.
Купувати квитки на вистави театру стало ще простіше, це можна робити з власного комп’ютера!
Необхідно просто зайти на karabas.com)))
https://severodoneck.karabas.com/ua/theatres/
Тел. для довідок: 066) 147 10 80; 093) 006 06 53
Сайт театру: http://ukrlugteatr.com/
E-mail: admin@ukrlugteatr.com
Вистави театру проходять на сцені міського Палацу культури (м.Сєвєродонецьк, пр. Хіміків, 28)
докладніше »
20 квітня 2017, 16:51
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр запрошує на прем'єру вистави "Лавина"
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр запрошує на прем'єру вистави "Лавина"
Режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України - Володимир Московченко
Сценографія та костюми - Ірина Лубська
Пластика - Наталія Рижкова
Лавино небезпечне гірське селище підпорядковується суворому закону: протягом 9 місяців на рік люди живуть «пошепки», і лише протягом трьох місяців «на повний голос». Несподівано життя громади опиняється під загрозою: Молода жінка чекає дитину. Пологи припадають якраз на час найбільшої ймовірність сходження лавини…
Квитки на виставу продаються:
в міському Палаці культури (пр. Хіміків, 28) з 11.00 до 18.00,
у суботу з 09.00 до 16.00
у неділю з 09.00 до 14.00, понеділок та вівторок – вихідний;
в день вистави, в міському Палаці культури , з 11.00 до 18.00.
Купувати квитки на вистави театру стало ще простіше, це можна робити з власного комп’ютера!
Необхідно просто зайти на karabas.com)))
https://severodoneck.karabas.com/ua/theatres/
Тел. для довідок: (066) 147 10 80; (093) 006 06 53
Сайт театру: http://ukrlugteatr.com/
E-mail: admin@ukrlugteatr.com
Вистави театру проходять на сцені міського Палацу культури (м.Сєвєродонецьк, пр. Хіміків, 28)
докладніше »
13 квітня 2017, 10:40
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр запрошує на музичну виставу "Наталка Полтавка"
19 квітня 2017 року о 18.00
в міському Палаці культури
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр запрошує на музичну виставу "Наталка Полтавка" за п'єсою І.П.Котляревського. Музика М.В.Лисенка.
Постановка, сценічна версія - Іван Шербул.
Яскраві народні характери, безліч пісень – все це поєднала на сцені історія кохання сільської дівчини Наталки і наймита Петра, яка стверджує, що лише найкращі людські якості стають запорукою щастя!
Тривалість вистави 1 година 20 хвилин.
Квитки на виставу продаються
в міському Палаці культури (пр. Хіміків, 28) з 11.00 до 18.00,
у суботу з 09.00 до 16.00
у неділю з 09.00 до 14.00, понеділок та вівторок – вихідний;
в день вистави, в міському Палаці культури , з 11.00 до 18.00.
Купувати квитки на вистави театру стало ще простіше, це можна робити з власного комп'ютера!
Необхідно просто зайти на karabas.com
Тел. для довідок: (066) 147 10 80; (093) 006 06 53
E-mail: ukrlugteatr@ukr.net
Вистави театру проходять на сцені міського Палацу культури (м.Сєвєродонецьк, пр. Хіміків, 28)
докладніше »
10 квітня 2017, 10:34
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр став учасником IV Міжнародного фестивалю українського театру «Схід–Захід» (Краків, Польща).
2–9 квітня 2017 року в Кракові, Новому Сончі та Горлицях на півдні Польщі вже вчетверте пройшов Міжнародний фестиваль українського театру «Схід–Захід». Цю унікальну мистецьку подію щороку організовує Фонд масових видовищ і шоу-програм спільно з Центром молоді ім. доктора Генрика Йордана в Кракові.
Цього року серед інших театрів з Чернігова, Чернівців, Києва, Одеси, Львову, Харкова, Рівного, Запоріжжя, Сум, Кракова, Берліну, Тбілісі свою роботу на фестивалі представив і Луганський український театр. Нею стала пластична драма-піар «Легені» відомого британського режисера і драматурга, лауреата багатьох премій Данкана Макміллана, яка нещодавно вийшла прем’єрою.
Постановка вже стала переможцем фестивалю сучасної британської драми Taking the Stage, який проводила Британська рада у вересні 2016 року. Це дало можливість творчій команді, яку очолив режисер-постановник Євген Мерзляков, відчути підтримку британських менторів і наблизитись до розуміння сучасного європейського театру, який сміливо експериментує і тяжіє до невербальних засобів виразності, де актуальним є злиття найрізноманітніших стилів, подолання кордонів стилістики, простору та гри.
Увечері 8 квітня, перед тим як глядачі Краківського «Театру без рядів» змогли побачити виставу «Легені», з промовою виступила директор фестивалю "Wshod-Zachod" Надія Мороз-Ольшанська. Вона наголосила на важливості творчих стосунків між Україною і Польщею і, зокрема, зупинилася на тому, що гасло цьогорічного фестивалю «Крізь терни до зірок» демонструє саме на прикладі Луганського українського театру, що мистецтво в Україні не стоїть на місці, а розвивається, є європейським, має свою автентичність, специфіку й унікальність.
Вистава зосередила увагу глядачів на родинних стосунках. Через промовисту пластику, занурення у психоделічну палітру звуків і вир емоцій двоє виконавців протягом історії довжиною в життя шукають способи заявити про спільну відповідальність чоловіка і жінки за прийняті рішення, якщо вони налаштовані на те, аби прожиті разом роки були наповнені змістом.
Актуальна за темою та європейська за стилем і формою вистава здобула прихильність польської публіки, отримала нагороду за краще візуально-пластичне рішення вистави та диплом лауреата IV Міжнародного фестивалю українського театру "Wschod-Zachod", а також дала можливість глядачам доторкнутись до мистецького світу Сходу України. В свою чергу представники Луганського театру отримали безліч емоцій і вражень – нові знайомства, зв’язки, можливість відчути, як це – коли на тебе дивиться іншомовний глядач, познайомитися з польською культурою.
докладніше »
04 квітня 2017, 12:30
"Пройшла чергова атестація "народних", "зразкових" колективім м. Лисичанськ".
Пройшла чергова атестація «народних», «зразкових» аматорських колективів м. Лисичанськ.
31 березня своє звання підтверджувала зразкова дитяча театральна студія «Арлекін» комунального закладу «Лисичанський міський Палац культури». Цей колектив було створено у 1995 році, звання «зразковий аматорський колектив» вони отримали у 2015 році. Керівник студії – Кабанова Ірина Геннадіївна.
Репертуар дитячої театральної студії «Арлекін» налічує 29 постановок.
Серед досягнень студії:
Перше та друге місця у Всеукраїнському відкритому фестивалі «Зоряні малята» (м. Київ, 2015р.);
Друге місце у І фестивалі-конкурсі майстрів художнього слова «Fest Do»;
Друге місце у V Всеукраїнському театральному фестивалі дитячо-молодіжних колективів ім. Марка Ентіна «Лимонад 2016»;
Відкриття Днів Луганщини в м. Києві у рамках загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас».
До огляду було представлено виставу за мотивами казки О. Пройслера «Маленькая Баба Яга».
Колектив продемонстрував високий художньо-виконавський рівень, тому комісія рекомендує управлінню культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації підтвердити звання цього колективу.
докладніше »
04 квітня 2017, 12:30
"Пройшла чергова атестація "народних", "зразкових" колективім м. Лисичанськ".
Пройшла чергова атестація «народних», «зразкових» аматорських колективів м. Лисичанськ
31 березня своє звання підтверджувала народний вокальний ансамбль народної пісні «Вишиванка» комунального закладу «Лисичанський міський Палац культури». Цей колектив було створено у 1998 році, звання «народний аматорський колектив» вони отримали у 2006 році. Керівник студії – Фелік Ірина Анатоліївна. Колектив має колектив-супутник, який складається з 12 учнів загальноосвітніх шкіл міста Лисичанськ.
Репертуар народного вокального ансамблю народної пісні «Вишиванка» налічує 96 пісень.
Серед досягнень ансамблю:
Перше місце в міському відкритому фестивалі-конкурсі «Крила надії» (м. Сєвєродонецьк, 2016 р.);
Участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної творчості «Слобожанський Спас» (м. Сватове 2015 р.)
Участь у регіональному конкурсі «Квітка Душа» (м. Лисичанськ, 2016 р.).
До огляду було представлено 7 пісень, в тому числі обрядова пісня «Виноград».
Колектив продемонстрував високий художньо-виконавський рівень, тому комісія рекомендує управлінню культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації підтвердити звання цього колективу.
докладніше »
04 квітня 2017, 12:30
"Пройшла чергова атестація "народних", "зразкових" колективім м. Лисичанськ".
Пройшла чергова атестація «народних», «зразкових» аматорських колективів м. Лисичанськ.
31 березня своє звання підтверджувала народний жіночий вокальний «Мрія» комунального закладу «Лисичанський міський Палац культури». Цей колектив було створено у 2003 році, звання «народний аматорський колектив» вони отримали у 2008 році. Керівник студії – Сидоренко Валерій Васильович. Колектив має колектив-супутник «Річеньки», в репертуарі якого 17 пісень.
Репертуар народного вокального ансамблю народної пісні «Мрія» налічує 30 пісень.
Серед досягнень ансамблю:
Третє місце в ІХ міжнародному фестивалі-конкурсі «Созвездие Святогорья» (м. Святоргірськ, 2016 р.);
Третє місце у міському конкурсі ансамблів «Вокальний зорепад» (м. Лисичанськ, 2016 р.);
Сольні концерти у місті Привілля та селищі Новодружеськ (2016 р.).
До огляду було представлено 7 пісень, в тому числі українські народні пісні.
Колектив продемонстрував високий художньо-виконавський рівень, тому комісія рекомендує управлінню культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації підтвердити звання цього колективу.
докладніше »
04 квітня 2017, 12:30
"Пройшла чергова атестація "народних", "зразкових" колективім м. Лисичанськ".
Пройшла чергова атестація «народних», «зразкових» аматорських колективів м. Лисичанськ
31 березня своє звання підтверджувала народний театр-студія «Лімпопо» комунального закладу «Лисичанський міський Палац культури». Цей колектив було створено у 1992 році, звання «народний аматорський колектив» вони отримали у 2005 році. Керівник театру – Бражнікова Надія Геннадіївна.
Репертуар народного театру-студії «Лімпопо» налічує 20 постанов.
Серед досягнень колективу:
Перше місце у V Всеукраїнському театральному фестивалі дитячо-молодіжних колективів ім. Марка Ентіна «Лимонад 2016» (Харків, 2016);
Третє місце у І фестивалі-конкурсі майстрів художнього слова «Fest Do»;
Третє місце у Міжнародному фестивалі дитячо-молодіжної творчості «Литовська феєрія» (м. Вільнюс, Литовська республіка, 2016 р.)
Участь у регіональному конкурсі «Квітка Душа» (м. Лисичанськ, 2016 р.).
Керівник колективу Надія Бражникова пройшла навчальний курс «Теорія та практика сучасного театрального мистецтва» в рамках Міжнародного театрального фестивалю-форуму «І Міжнародна літня театральна школа», де отримала сертифікат та стала дійсним членом «Міжнародної асамблеї діячів театрального мистецтва» (м. Миколаїв, 2016 р.)
До огляду було представлено 3 вистави, в тому числі пролог «Ярославна» до концерту «Душою женщина сильна».
Колектив продемонстрував високий художньо-виконавський рівень, тому комісія рекомендує управлінню культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації підтвердити звання цього колективу.
докладніше »
03 квітня 2017, 16:50
"Урочисте відкриття обласного огляду-конкурсу майстрів мистецтв та аматорів народної творчості «Луганщина - світанок України»".
Луганщина! Світанок України!
Земля життя мого й моїх батьків.
Державо юності,
У світі ти єдина
У плахті із лісів, полів і нив.
Озвучена козацькими піснями
І підперезана, мов поясом, Дінцем,
Як мати добра, ти завжди над нами
Схиляєшся стривоженим лицем.
Ганна Гайворонська
1 квітня 2017 року в Троїцькому районі урочисто відкрився обласний огляд-конкурс майстрів мистецтв та аматорів народної творчості «Луганщина - світанок України». Він проходить в оновленому форматі, який дозволить залучити найбільшу кількість, як учасників заходу, так і його глядачів.
Огляд-конкурс проводиться з метою розвитку і популяризації української народної культури і культури рідного краю, збереження самобутності українського народу, його культурної спадщини. Також, ми сподіваємося, що цей захід дозволить виявити творчий потенціал колективів і окремих артистів, поліпшити взаємодію між районними закладами культури і клубними закладами окремих сіл і селищ.
Дуже символічно, що в цьому році конкурс проходить під гаслом «Квітуча Україна - мій рідний край», адже всі ми прикладаємо чимало зусиль для того, щоб наша країна росла, розвивалася і приносила плоди. Культурний розвиток будь-якої держави - це невід'ємна частина розвитку в цілому, це те, що робить нас людьми, змушує нас співпереживати і допомагає усвідомити середу, в якій ми живемо.
Тому даний захід не залишився без уваги керівника обласної військово- цивільної адміністрації Юрій Гарбуза, який відвідав огляд-конкурс і привітав всіх присутніх з чудовим святом народної творчості.
Виступи учасників конкурсу пройшли на високому рівні. Всі вони ще раз довели, що Луганщина багата на пісенне розмаїття, дзвінке багатоголосся, самобутні обряди і неповторну народну та сценічну культуру. Слід зазначити, що 60 % представленої концертної програми склали номери учасників саме із сільської місцевості.
Розвиток і збереження фольклору на сьогоднішній день є одним з головних напрямків культурної політики України, тому велика увага з боку журі приділялася фольклорним колективам Троїцького району.
Вони широко розкрили тему українських народних традицій, велика доля їх виступів була виконана в автентичній, притаманній лише Троїцькому краю, манері виконання, був показаний уривок з весільний обряду «Гуляй, гуляночка».
докладніше »
03 квітня 2017, 10:45
Концерт Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії за участю гостей з Іспанії
31 березня у залі Сєвєродонецького обласного музичного училища імені С.С. Прокоф'єва був справжній аншлаг. Бо саме в цей чудовий вечір відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії під керівництвом диригента з Іспанії - Хосе Вісенте Перес та за участю запрошеного соліста. Цікава програма не залишила глядачів байдужими.
Артистами оркестру були виконані твори відомих композиторів: А. Дворжака - Симфонія № 8, соль мажор та О.К. Глазунова - Концерт для саксофона з оркестром, мі-бемоль мажор. Також в програмі прозвучав твір сучасного мексиканського композитора А. Маркеса. Його чудові латино-американські ритми зачарували всіх слухачів яскравими звуками мексиканської атмосфери.
Концерт для саксофона з оркестром - один з останніх шедеврів композитора, який був написаний у 1934 році, в Парижі. Сольну партію саксофона в ньому майстерно виконав талановитий артист з Іспанії - Антоніо Перес. Він вразив всіх присутніх ритмічним різноманіттям виконуваної музики. У творі чувся як ліричний настрій, забарвлений легкими тонами суму, так і енергійні, яскраві та драматичні моменти. Слід зауважити, що струнний супровід оркестру вигідно підкреслив соковитість і повноту звуку саксофона.
Симфонія № 8, соль мажор - одна з вершин творчості Дворжака, яка була виконана саме сьогодні артистами оркестру. Симфонія народилася у композитора в процесі спілкування з природою і звичаями, легендами і піснями. У ній найбільш сильно відображений первинний зв'язок з рідною землею і народом, яка дарує особливу впевненість, радість життя, мужню силу.
Виконавська майстерність музикантів викликала захоплення слухачів. Переповнена зала аплодувала стоячи, виказуючи вдячність артистам, захопленість їх талантом, щиру любов до класичної музики. Із задоволенням даруємо найкращі емоції та почуття улюбленому слухачу. Запрошуємо на наступний концерт, який відбудеться 8 квітня, о 18.00. До нових музичних зустрічей!
докладніше »
30 березня 2017, 12:20
"Семінар для керівників закладів культури клубного типу «Робота закладів культури в умовах децентралізації, проблеми та шляхи вирішення»".
Вчора, 29 березня 2017 року в селі Коломийчиха Сватівського району пройшов семінар для керівників закладів культури клубного типу «Робота закладів культури в умовах децентралізації, проблеми та шляхи вирішення».
Організаторами семінару виступили управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний центр народної творчості, Сватівська районна державна адміністрація.
З вступним привітальним словом виступила голова Коломийчиської сільської ради - Чунихіна Надія Василівна. Вона презентувала Коломийчиський сільський Будинок культури і розповіла, як вся громада села згуртувалася та після 17 років занедбання відстроїла заклад, який зараз відвідають не лише мешканці Коломийчихи, а й мешканці сусідніх сіл.
Від імені Сватівської районної державної адміністрації привітала всіх присутніх на даному семінарі та розповіла про співпрацю Сватівських закладів культури з іншими областями України - Ганна Анатоліївна Лемешко, заступник голови Сватівської районної державної адміністрації.
Заступник начальника управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації-начальник відділу охорони культурної спадщини Виборний Володимир Юрійович відкрив семінар та нагородив дипломом управління культури, національностей та релігій Оборотнівський сільський Будинок культури за зайняте почесне ІІІ місце у Всеукраїнському огляді-конкурсі закладів культури у сільській місцевості.
Про особливості роботи закладів культури в умовах децентралізації, проблеми та шляхи їх вирішення розповів директор Луганського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» - Агібалов Ігор Володимирович. Його виступ викликав дуже жваве обговорення серед учасників семінару. Ігор Володимирович дуже цікаво та широко розкрив тему свого виступу та відповів на всі питання аудиторії семінару.
Олена Анатоліївна Деркач, начальник відділу культури Сватівської райдержадміністрації розповіла про інноваційні підходи в роботі клубних закладів Сватівського району та закликала до співпраці та обміну досвідом представників галузі культури інших міст та районів нашої області.
Директор Луганського обласного центру народної творчості - Дячук Ірина Ігорівна розкрила тему особливостей відзначення державних свят і урочистостей зважаючи на сьогодення. Вона розповіла про державні стандарти та вимоги українського законодавства до відзначання пам’ятних дат і державних свят та навела дуже яскраві приклади роботи Луганського обласного центру народної творчості з організації даних заходів.
Ірина Володимирівна Божич, заступник директора Луганського обласного центру народної творчості презентувала методичну доробку «Дорожня карта просування елементів нематеріальної культурної спадщини».
В своїй презентації Ірина Володимирівна детально та змістовно розповіла учасникам семінару про види реєстрів елементів нематеріальної культурної спадщини, особливості опису даних елементів та порядок і правила їх занесення до реєстру.
докладніше »
30 березня 2017, 12:09
Інформаційне повідомлення про громадсько-релігійний захід – молитовну відправу за перемогу над агресором, встановлення справедливого миру, звільнення полонених і в’язнів, які за вірність Україні, позбавлені свободи
Нещодавно Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій прийняла рішення та оприлюднила звернення щодо проведення в неділю, 2 квітня 2017 року, о 15.00 годині, у Києві на Софійському майдані, а також в обласних центрах, по всій Україні та в країнах українського поселення спільні молитви за перемогу над агресором і встановлення справедливого миру, а також за звільнення полонених і в’язнів, які за вірність Україні, позбавлені окупантами свободи. Також молитва буде піднесена й за мирних мешканців Донбасу і Криму, які страждають від війни та окупації, за біженців та вимушених переселенців, котрі полишили рідні оселі рятуючи своє життя. Наступний день, понеділок 3 квітня 2017 року, Всеукраїнська Рада Церков пропонує вірянам провести у особистому пості.
На підтримку цього звернення, Управління Луганської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, за сприяння Луганської обласної державної адміністрації, 2 квітня 2017 року, на площі Перемоги (м. Сєвєродонецьк, Луганська область), з 15.00 до 16.00 години, планує проведення Богослужбової відправи за перемогу над агресором, встановлення справедливого миру та звільнення полонених і в’язнів, що позбавлені окупантами свободи.
Також, цього дня, за ініціативи духовного керівництва всіх наявних на підконтрольній українській владі території області конфесій та віросповідань, що приєднались до громадсько-релігійної акції, у власних культових будівлях пройдуть Богослужбові молебні.
Номери телефонів для отримання довідкової інформації: управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації (06452) 2-33-05; Луганської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату (м. Сєвєродонецьк) +38 066 744 35 47.
докладніше »
29 березня 2017, 10:25
Луганська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного симфонічного оркестра за участю Заслуженого діяча мистецтв України - Ольги Ліфоренко /фортепіано/.
8 квітня Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії запрошує на концерт за участю Заслуженого діяча мистецтв України - Ольги Ліфоренко /фортепіано/.
Під керівництвом головного диригента Євгена Тутевича артисти оркестру виконають цікаву та насичену програму.
Драматичну напруженість брамівської музики, її стихійність і віртуозність можна буде почути у Концерті для фортепіано з оркестром № 1, ре мінор, який прозвучить цього вечора у програмі. Цей твір буде виконаний за участю Заслуженого діяча мистецтв України, професора Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського, піаністки, переможниці Українського національного конкурсу, яка веде активну виконавську діяльність у Литві, Німеччині, Польщі та Канаді.
Ще один твір, який вразить слухача своєю віртуозністю, – Симфонія № 4, ре мінор, Р. Шумана. Сам автор назвав її «симфонічною фантазією» з п'яти епізодів (інтродукція і чотири розділи), які слідують без перерви і об'єднані спільними темами. Симфонія сповнена поетичним ліричним тоном. При цьому вона являє собою один з найбільш яскравих прикладів народно-пісенного начала в музиці Шумана.
Чекаємо на вас 8 квітня о 18.00 у Концертному залі Сєвєродонецького обласного музичного училища імені С.С. Прокоф’єва
Диригент – Євген Тутевич
Солістка – Заслужений діяч мистецтв України Ольга Ліфоренко /фортепіано/.
Квитки можна придбати:
03.04.2017 по 07.04.2017 час - з 12.00 до 17.00
08.04.2017 час – з 16.00 до 18.00
Ціна квитків – 50, 60, 70 грн
Довідки та замовлення квитків з 12.00 до 17.00
за телефонами: 066-219-55-80 / 063-326-62-55
докладніше »
28 березня 2017, 09:05
Обласний огляд-конкурс з хореографічної майстерності серед учнів шкіл естетичного виховання
25 березня 2017 року о 10.00 у приміщенні КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури» відбувся обласний огляд-конкурс з хореографічної майстерності серед учнів шкіл естетичного виховання Луганської області.
Захід мав на меті популяризацію дитячого хореографічного мистецтва, активізацію творчої діяльності керівників хореографічних колективів, обмін творчими досягненнями та заохочення молодих талантів.
Понад 240 дітей взяло участь у цьому феєричному заході. Конкурсні виступи учасників вразили та створили святковий настрій членам журі та усім присутнім у залі. Переможцями стали 30 кращих номерів, їх виконавці отримають свої нагороди на заключному Гала-концерті переможців обласних конкурсів «Чарівний світ мистецтва» який відбудеться 20 травня цього року.
Захід проводиться в рамках виконання обласної програми «Мистецька освіта Луганщини» на 2016-2018 роки, затвердженої розпорядженням голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 07.12.2015 року № 594.
Організатори: управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації, комунальна установа «Луганський обласний центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва».
докладніше »
27 березня 2017, 17:00
"Урочисте відкриття світлиці Луганського обласного центру народної творчості «Золотий фонд Луганщини»".
24 березня 2017 року у приміщенні Луганського обласного центру народної творчості відбулося урочисте відкриття світлиці ЛОЦНТ «Золотий фонд Луганщини».
Світлиця була створена з метою проведення на базі Луганського обласного центру народної творчості семінарів, презентацій, семінарів-практикумів, тренінгів, засідань, круглих столів, творчих лабораторій, виставок майстрів народного мистецтва, майстер-класів з декоративно-ужиткового, образотворчого та інших видів мистецтва.
Почесне право перерізати червону стрічку та відкрити світлицю було надано Ірині Дячук, директору Луганського обласного центру народної творчості та Людмилі Румезі, начальнику відділу мистецтв, культурно-освітньої та організаційно-методичної роботи управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації.
На відкритті світлиці були присутні представники Луганської обласної державної адміністрації, обласних, районних та міських закладів культури, керівники самодіяльних аматорських колективів, майстри народного мистецтва, мешканці та гості області.
Наприкінці заходу привітальне слово взяла Людмила Румега, вона привітала всіх присутніх зі святом – відкриттям світлиці ЛОЦНТ «Золотий фонд Луганщини та побажала Луганському обласному центру народної творчості наснаги та нових, креативних творчих звершень.
Ми сподіваємось, що світлиця виправдає свою назву і до її фонду увійдуть найкращі зразки народного мистецтва Луганщини, якими буде насолоджуватися ще не одне покоління мешканців та гостей нашого краю!
докладніше »
27 березня 2017, 16:53
"Обласна фольклорна лабораторія «Дивосвіт народної творчості Луганщини»".
24 березня 2017 року у приміщенні Луганського обласного центру народної творчості відбулась фольклорна лабораторія, яка стала підсумком роботи
обласної заочної фольклорної експедиції «Дивосвіт народної творчості Луганщини».
Луганський обласний центр народної творчості, який став ініціатором проведення такої форми експедиції, провів цей захід з метою виховання дбайливого ставлення до народної творчості та збирання відомостей про побутування фольклорних традицій Луганщини.
Зібрані матеріали, а також інформація про стан розвитку фольклору в Луганській області були презентовані присутнім заступником директора ЛОЦНТ Іриною Божич (детальніше з презентацією «Дивосвіт народної творчості Луганщини» можна за посиланням - http://su0.ru/Pk0f ).
В обговоренні та обміні досвідом збору фольклорних матеріалів взяли участь хранитель фонду комунальної установи «Міський музей» м. Рубіжне - Ірина Стрєлкова, художній керівник комунального закладу «Сватівський районний Народний Дім «Сватова-Лучка» - Наталія Толстова та викладач спеціалізованої загальноосвітньої школи № 7 м. Рубіжне - Тетяна Мартинко. А емоційний виступ беззмінного керівника народного фольклорно-етнографічного колективу «Білолучанка» Новопсковського району - Людмили Шуляк яскраво продемонстрував необхідність продовження розпочатої роботи.
Учасники фольклорної лабораторії прийняли резолюцію, в якій, зокрема, йдеться мова про необхідність зробити заочну обласну фольклорну експедицію постійною та обов’язковою для усіх територій, а також про започаткування випуску альманаху «Фольклорні скарби Луганщини».
На завершення зустрічі активні учасники заочної фольклорної експедиції «Дивосвіт народної творчості Луганщини» отримали відзнаки ЛОЦНТ від директора Луганського обласного центру народної творчості - Ірини Дячук.
докладніше »
27 березня 2017, 16:51
"Відкриття виставки майстрів та філій обласного народного клубу «Золоте Руно» - «Весна йде»".
«Весна іде! В повітрі молодому
Далекий крик мандрівних журавлів
Вже розітнувсь: ключем вони додому
У рідний край летять з чужих країв.
Весна іде! Веснянки задзвеніли,
Лунає спів по луках і гаях —
Мов устають нові могутні сили
В людських серцях, придавлених серцях.
І в грудях знов солодкії бажання,
І в грудях знов устали поривання,
І встала знов надія молода.
О, весно, йди! Bсі ждуть тебе, кохана:
І небо жде, і жде весна приспана,
І ліс, і степ, і скована вода.»
Борис Грінченко, 1888 рік.
24 березня 2017 року в приміщенні Луганського обласного центру народної творчості відбулося відкриття виставки майстрів та філій обласного народного клубу «Золоте Руно» - «Весна йде». На виставці представлено розмаїття талантів Кремінського, Сватівського, Новоайдарського, Марківського районів, міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне.
В експозиції представлено більше ніж 165 робіт 30-ти майстрів області. Це майстерно вишиті картини, панно, скатертини, серветки учасниць клубу любителів вишивки «Червона ниточка» місто Сєвєродонецьк, вишиті роботи майстринь клубу «Золоте коло» місто Рубіжне, вишиті бісером рушники майстринь Кремінського творчого об’єднання «Скарбниця талантів», неповторна вишивка майстринь Сватівського клубу «Берегиня». Прекрасні панно вишиті стрічками, витинанки, писанки роботи майстринь клубу «Райдуга талантів» міста Лисичанськ. Розмаїття барв та всі настрої весни точно передала в своїх фотороботах учасниця Кремінського творчого об’єднання «Скарбниця талантів».
Справжнім весняним подарунком для жінок стала експозиція жіночих прикрас. Авторські прикраси з бісеру, полімерної глини, шкіри майстринь Кремінського, Сватівського клубів та майстринь міста Рубіжне дарували насолоду відвідувачам виставки.
Луганський обласний центр народної творчості має договореність з Сєвєродонецьким центром дитячої та юнацької творчості та загальноосвітніми школами області про проведення екскурсій виставкою.
Пропонуємо мешканцям та гостям області долучитися до ознайомлення з народним мистецтвом майстрів нашої області та зануритися у весняну казку завдяки експонатам виставки «Весна йде»!
Вона триватиме з 24 березня по 9 квітня 2017 року.
докладніше »
27 березня 2017, 08:24
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр представляє прем'єру вистави за п’єсою Олександра Марданя "Американська рулетка"
29 березня 2017 року о 18.00 в міському Палаці культури
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр представляє прем'єру вистави за п’єсою Олександра Марданя "Американська рулетка"(Номер чотирнадцять) . Народна комедія.
Режисер-постановник,
автор перекладу,
музичне оформлення - Сергій Козир
Художник-постановник - Михайло Котов
Художник по костюмах - Олена Рижичева
Балетмейстер - Ірина Сєрєкова
Вокал - Тетяна Тимко
Аранжування - Артем Браташ
За останні роки мільйони наших співвітчизників призвичаїлися до життя в кризових умовах і роблять все можливе, щоб протистояти обставинам. До того ж, давно відомо, що з життєвими труднощами легше справляється той, хто сміється над ними і вірить у краще.
Народна комедія «Американська рулетка» (Номер чотирнадцять) сучасного українського драматурга Олександра Марданя пропонує глядачам зануритись у повсякденне життя однієї сучасної родини, де під час кризи, здається, все пішло догори дриґом.
Усі члени сімейства, як годиться у кризовий час, думають переважно про гроші й до того ж стурбовані безліччю питань: як звичайній середньостатистичній сім’ї виплутатися із фінансової скрути? зайнятися бізнесом чи почати шукати скарб у власній квартирі? як зберегти родинне вогнище, яке от-от згасне? як пережити ревнощі, виселення через борги, невістку-стриптизерку і загадкове зникнення кота? до чого призводить постійна плутанина з номерами квартир?.. А втім, питання ставити легше, ніж знаходити відповіді. То ж, родичі можуть поскаржитися на що завгодно, тільки не на відсутність пригод.
Таке відчуття, що криза в країні породила кризу в мізках. Герої вистави потрапляють в найбезглуздіші ситуації, а інтрига закручується, як рулетка, та все ж персонажі дивують глядачів несподіваними знахідками на шляху до виправлення свого скрутного фінансового становища.
Квитки на виставу продаються:
в міському Палаці культури (пр. Хіміків, 28) з 11.00 до 18.00,
у суботу з 09.00 до 16.00
у неділю з 09.00 до 14.00, понеділок та вівторок – вихідний;
в день вистави, в міському Палаці культури , з 11.00 до 18.00.
Тел. для довідок: (066) 147 10 80; (093) 006 06 53
Сайт театру: http://ukrlugteatr.com/
E-mail: admin@ukrlugteatr.com
Вистави театру проходять на сцені міського Палацу культури (м.Сєвєродонецьк, пр. Хіміків, 28)
докладніше »
24 березня 2017, 15:20
"Семінар для керівників закладів культури клубного типу «Робота закладів культури в умовах децентралізації, проблеми та шляхи вирішення»".
29 березня 2017 року о 10:00 в селі Коломийчиха Сватівського району відбудеться семінар для керівників закладів культури клубного типу «Робота закладів культури в умовах децентралізації, проблеми та шляхи вирішення».
Організаторами семінару виступають: управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний центр народної творчості, Сватівська районна державна адміністрація.
В ході даного заходу будуть обговорені такі питання як:
«Особливості роботи в умовах децентралізації, проблеми та шляхи вирішення»;
«Підготовка інвестиційних програм і проектів у сфері культури»;
«Інноваційні підходи в роботі клубних закладів культури Сватівського району»;
«Методичні рекомендації щодо відзначення державних свят і урочистостей»;
«Презентація методичної добірки «Дорожня карта просування елементів нематеріальної культурної спадщини»».
Запрошуємо взяти участь у семінарі керівників закладів культури незалежно від відомчого підпорядкування! Сподіваємося обговорені теми та підняті питання будуть для вас змістовними та принесуть користь у вашій подальшій роботі!
докладніше »
23 березня 2017, 14:51
"Тематичний тренінг "Не бійся бути рівним" до Міжнародного дня за ліквыдацію расової дискримінації".
21 березня 2017 року до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації Луганським обласним центром народної творчості під патронатом управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації було проведено тематичний тренінг «Не бійся бути рівним!». На захід, до світлиці Центру було запрошено кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології та соціології Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля – Ольгу Лосієвську.
Активною аудиторією, на яку безпосередньо були розраховані тренінгові заняття стала студентська молодь Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля. Проте, інноваційна форма проведення, запропонована методистами ЛОЦНТ допомогла залучити до спілкування не лише молодь, а й спеціалістів управління культури, національностей та релігій, які з задоволенням приймали участь в усіх етапах заходу.
Під час інтерактивного ігрового спілкування, спеціалістами центру були виявлені актуальні питання, які в процесі обговорення трансформувалися у можливі шляхи вирішення проблем міжнаціональної нетерпимості у суспільстві. Учасниками було зазначено, що ведення активного діалогу є необхідними для того, щоб культурне розмаїття стало джерелом та чинником об’єднання, збагачення суспільства. Соціологічне опитування респондентів, яке провели наприкінці тренінгу виявило, що на Луганщині майже не має проявів расизму, проте, нажаль, в нашій області недостатньо висвітлюють тему прав та свобод людини, хоча це питання набуло особливої актуальності у нашому сьогоденні. Дане опитування – перша ланка в науковому дослідженні стану міжнаціональних відносин, яке протягом року буде проводитись Луганським обласним центром народної творчості в молодіжному середовищі області. За результатами даного соціально-культурного дослідження буде визначено пріоритетні напрямки роботи з профілактики та запобігання проявам расової дискримінації в Луганській області.
Висновком заходу, з яким погодились усі присутні стало ствердження, що расизм, ксенофобія, етнічна дискримінація - реальна небезпека розвитку людства і тільки спільними зусиллями можна протистояти цим проявам.
докладніше »
22 березня 2017, 15:20
Артисти Луганської обласної філармонії взяли участь в урочистому заході, присвяченому 25-ій річниці служби безпеки України.
Напередодні національного професійного свята, Дня служби безпеки України, у Концертному залі Сєвєродонецького обласного музичного училища імені С.С. Прокоф’єва, відбувся концерт за участю наших колективів. Саме в цей день артисти Луганської обласної філармонії вітали тих, хто завжди залишається на сторожі безпеки всієї країни, є зразком гідності й відданості своєму народові. Ансамбль пісні і танцю «Радани» виконав яскраві твори з народного репертуару: «Била мене мати», «Калина» та попурі з найулюбленіших українських пісень.
До привітань приєдналися й артисти Академічного симфонічного оркестру, які спільно з вокальною групою ансамблю пісні і танцю «Радани» теж привітали працівників служби безпеки, виконавши відоме попурі «Мамма Mia!», засноване на піснях відомого шведського гурту «ABBA».
Від щирого серця вітаємо всіх військовослужбовців, працівників і ветеранів СБУ з професійним святом! Бажаємо вам здоров’я, терпіння, мудрості та нових професійних досягнень. Ви - гордість нашої України!
докладніше »
21 березня 2017, 11:50
Єдність у розмаїтті
«Неначе нитка дорогоцінних перлин
протягнулася з глибини століть
низка немеркнучих скарбів –
природна спадщина Країни Сонця…»
Kенко Xосі
Під таким гаслом Луганський обласний краєзнавчий музей 20 березня 2017 року відкрив стаціонарну виставку «Єдність у розмаїтті», яка проводиться згідно указу Президента України «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні».
Першовідкривачами були учні 10-го класу Старобільської СЗОШ №3 І-ІІІ ст. До уваги відвідувачів представлено яскраві елементи японської культури: віяла, парасольки, посуд для чайної церемонії та суші. У центрі експозиції розташувався меч катана, який приваблює своєю могутністю та величчю. Також були підготовлені два інформаційні стенди «Видатні особистості Японії» та «Архітектура Японії». Експозицію доповнили художні роботи вчителя Старобільської СЗОШ №3 І-ІІІ ст. Володимира Вдовиченка та Євгенії Таранової учениці ЗОШ №2.
Протягом 2017 року всі небайдужі можуть долучитися до майстер класів із культурних напрямків: ікебана, орігамі, кусудама «Пізнай Японію», які проводитимуть працівники музею. Кожен хто його відвідав зможе залишити свій витвір на спеціальній дошці «Я був тут». Також проходить демонстрація пізнавального фільму «Япония. Страна восходящего солнца».
докладніше »
20 березня 2017, 13:35
Луганська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного симфонічного оркестру за участі запрошених артистів з Іспанії
31 березня о 18.00 Луганська обласна філармонія запрошує на концерт, який вразить своєю емоційністю та чуттєвістю. Головний сюрприз цього вечора – запрошені гості з Іспанії.
Під керівництвом диригента Хосе Вісенте Перес артисти оркестру виконають декілька неперевершених творів. Запрошений диригент - лауреат перших премій національних (Іспанія) і міжнародних конкурсів та фестивалів. Брав участь у великих концертних турах, виступаючи у Франції, Італії, Туреччині, Сирії, Єгипті, Лівані, Ізраїлі, Йорданії та Тунісі.
Свою майстерність та талант продемонструє запрошений соліст - Антоніо Перес, саксофон /Іспанія/. За його участі прозвучить твір одного з найбільших композиторів-симфоністів кінця XIX - початку XX століть О.К. Глазунова – Концерт для саксофона з оркестром, мі бемоль мажор. Ліричний настрій, забарвлений легкими нотками печалі, переплітатиметься з енергійними та драматичними моментами. Ця прониклива суміш, у своєму неперевершеному поєднанні, порадує всіх любителів джазової музики.
Всю розкіш мексиканської атмосфери ви відчуєте через твір Danzon № 2. Чуттєва музика латино-американського танцю сучасного мексиканського композитора Артуро Маркес буде також представлена у програмі цього вечора.
У концерті слухачі матимуть змогу почути одну з вершин творчості А. Дворжака, у якій вміло поєднуються нестримна радість, тема роздумів і спогадів, граціозний вальс. У процесі прослуховування Симфонії № 8, соль мажор, ви побачите картини чеської природи та народного гуляння, нестримних веселощів і радості. Твір складається з чотирьох частин Allegro con brio, Adagio, Allegretto grazioso, Finale : Allegro ma non troppo.
Творчу спадщину одних з найбільших композиторів світу ви зможете почути 31 березня, о 18.00, у Концертній залі Сєвєродонецького обласного музичного училища імені С.С. Прокоф’єва.
Диригент – Хосе Вісенте Перес /Іспанія/
Соліст - Антоніо Перес, саксофон /Іспанія/
Квитки можна придбати:
27.03.2017 по 31.03.2017 час - з 12.00 до 17.00
Ціна квитків – 60,70 грн
Довідки та замовлення квитків з 12.00 до 17.00
за телефонами: 066-219-55-80 / 063-326-62-55
докладніше »
20 березня 2017, 11:15
Луганська обласна філармонія запросила всіх поціновувачів неперевершеного оперного мистецтва на концерт Академічного симфонічного оркестру «Viva la ?pera»
Цієї неділі, 19 березня, відбувся великий концерт для всіх поціновувачів оперного мистецтва. Чарівними голосами сольних партій, а також неперевершеною класичною грою радували артисти Академічного симфонічного оркестру під керівництвом головного диригента Євгена Тутевича.
У цей вечір всі присутні заглибилися у чарівний світ опери. У програмі прозвучали справжні оперні шедеври з репертуару Дж. Верді, Дж. Пуччіні, Дж. Россіні. Також у концерті взяли участь солісти філармонії, Лауреати міжнародних конкурсів і фестивалів.
Як відомо, опери Джакомо Пуччіні відносять до найвищих досягнень італійського оперного мистецтва. Серед них «Джанні Скіккі» і «Тоска», які саме в цей день прозвучали у концерті. Вони вразили слухачів багатством мелодій, майстерною грою, а головне - яскравою музичною мовою і експресивністю стилю.
Солісти філармонії виконали популярні арії, дуети і сцени зі знаменитих опер композиторів. Так, у їх виконанні прозвучала Арія закоханого художника Каварадоссі «E lucevan le stele» (Соліст - Ігор Новіков) і Арія прекрасної Тоски «Non La sospivi La nostra» (Солістка - Олена Босенко) з найпопулярнішої опери-трагедії Дж. Пуччіні «Тоска».
Своїм чудовим виконанням фрагмента однієї з найпопулярніших опер «Джанні Скіккі» Дж. Пуччіні вразила Олена Босенко. Всім слухачам вона подарувала відому сопранівську Арію Лауретти (дочки Джанні Скіккі, яка співає своєму батькові про свою любов до Рінуччо і благає допомогти, після чого він і вигадує відому авантюру).
Прекрасна мелодія любові однієї з перших у світовій оперній літературі лірико-психологічних опер була представлена дуетом Віолетти і Альфреда у виконанні солістів філармонії. В цій інтимній драмі сильних і глибоких почуттів можна було почути не тільки вальсову музику, але й веселу, граціозну, драматично - скорботну.
Було в цей вечір представлено глядачеві і знамениту увертюру до опери «Севільський цирульник», Джоаккіно Россіні. Напрочуд захоплюючий твір повен веселих непорозумінь і плутанини. Цим же і просякнута наскрізь вся музика. Комічну і яскраву увертюру дуже майстерно виконали артисти оркестру.
Оперні твори по праву займають важливу нішу в гілці музично-драматичних творів, вони шанувалися раніше і залишаються популярними донині. А ми в котрий раз закликаємо вас насолоджуватися тільки гарною класичною музикою та нагадуємо, що наступний концерт відбудеться 31 березня. Раді бачити вас у себе на концертах!
докладніше »
17 березня 2017, 15:09
ДУХ. НАУКА. ДУМКА. ВОЛЯ
Сьогодні, 17 березня 2017 року, у Луганському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «ДУХ. НАУКА. ДУМКА. ВОЛЯ», присвячена 100 − річчю революційних подій 1917 – 1921 років в Україні. На вернісаж завітали учні 9 – х класів Старобільської ЗОШ №2 та Бутівської ЗОШ.
Пізнавальну екскурсію, що розкрила перебіг подій буремного 1917 року в Україні, провела завідуюча сектором з науково-методичної роботи Маргарита Мартиненко. Присутні з цікавістю розглядали яскраві банери: «Бій під Крутами: дзвони пам`яті» та «Пробудження України в 1917−1921».
Увагу учнів привернула до себе мапа «Акт Злуки УНР і ЗУНР», яка висвітлює фактичний матеріал в персоналіях, демонструє втілення віковічної мрії українців. На виставці представлені фото учасників революційних події на Луганщині, документи, газети, грошові знаки 1913-1918 років, які викликали особливу зацікавленість присутніх і дали можливість відчути подих епохи.
Музейні експонати та інформаційні стенди доповнюють банери, передані Українським Інститутом Національної Пам`яті, що висвітлюють життєвий та політичний шлях Миколи Міхновського та Василя Чучупаки. Одночасно в іншому залі демонструвався науково-документальний фільм «Історія Української державності 1917−1922 рр.».
Робота над організацією виставки почалася за півроку до її відкриття. Ключові питання з даної проблематики неодноразово обговорювалися на засіданнях науково − методичної ради музею, було розроблено, екскурс, тематико-експозиційний план до виставки, методичні рекомендації для керівництва в роботі музеїв області.
докладніше »