06 березня 2017, 15:26
06.03.2017 відбувся концерт до Міжнародного Жіночого Дня
Сьогодні відбувся великий святковий концерт, присвячений найсвітлішому та найчарівнішому святу весни – Міжнародному жіночому дню. Участь у заході взяли й артисти Луганської обласної філармонії. Жінкам всій області артисти присвятили не один чудовий твір, даруючи гарний настрій, прекрасну музику і найвідоміщі композиції.
Так, ансамбль пісні і танцю «Радани» виконав запальну «Як калина розцвіте» і гумористичну «Била мене мати». Яскравим сюрпризом для всіх присутніх глядачів стало спільне виконання вокалістами ансамблю та артистами Академічного симфонічного оркестру всесвітньо відомих творів, хітів шведського музичного квартету, самого успішного колективу за всю історію популярної музики «АВВА».
Щиро бажаємо всім жінкам успіхів, здоровя, щастя та енергії. Нехай кожен новий день буде наповнений радістю, гарним настроєм та вічною весною!
докладніше »
06 березня 2017, 14:20
Тарас Шевченко – народний поет
…Шевченко приходить до нас щороку навесні. Приходить щоразу новим, неповторним. Де б не був поет, куди б не закидала його доля, завжди він був пов'язаний із самим національним єством своєї Батьківщини…
6 березня 2017 року Луганський обласний краєзнавчий музей розгорнув тимчасову експозицію «Тарас Шевченко – народний поет» до відзначення 203-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. В експозиції представлені роботи з фондового зібрання обласного музею, які розкривають життєвий та творчий шлях видатного українця.
Із нагоди дня народження Кобзаря, відвідали виставку студенти Інституту історії, міжнародних відносин та соціально – політичних наук Луганського національного університету імені Т.Шевченка та мали можливість ознайомитися з літературними виданнями, присвяченими творчості Т.Шевченка, згадати його біографію, головні твори різних років, ще раз переконатися, що талант Тараса проявився у написанні поезій та прози українською та російською мовами, художній та графічній творчості, громадській діяльності, філософії, політиці, фольклористиці.
докладніше »
06 березня 2017, 10:05
4 березня відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру за участі відомої скрипальки, Богдани Півненко
4 березня Луганська обласна філармонія запросила на чарівний вечір, присвячений безсмертній музичній спадщині Петра Ілліча Чайковського - одного з найбільших композиторів світу, яскравого представника музичного романтизму, великого композитора українського походження. Його неповторні шедеври світової класики прозвучали у виконанні Академічного симфонічного оркестру під керівництвом Євгена Тутевича та за участі заслуженої артистки України, Богдани Півненко /скрипка/.
Програма концерту розпочалася Концертом для скрипки з оркестром, ре мажор, написаним у 1878 році, під час перебування композитора у Швейцарії. Саме він був виконаний за участі відомої запрошеної солістки, самобутньої скрипальки, яку влучно величають «українською Паганіні у спідниці». Блискуча віртуозність партії соло інструменту не залишила байдужим жодного слухача. Солістка вразила своєю майстерною та дуже емоційною грою, передала всі тонкощі виконуваної музики, чим, доречі, зірвала справжній шквал оплесків сєвєродонецької публіки.
У другому відділенні концерту можна було почути Симфонію № 5, мі мінор, перші начерки якої відносяться до квітня 1888 року. У творі автор відкрив глибокі філософські питання, тему долі. У ньому відчувався симбіоз драми і трагедії. Під час виконання у залі панувала атмосфера музичної ніжності, що часом переходила у повне напруження. Варіюючи між прекрасною піснею та зловісно-похмурим звучанням, симфонія розбурхувала до мурашок, змушувала переживати і радіти, хвилюватися ...
Приємно відчувати любов слухачів до класичної музики, приємно усвідомлювати велич її краси. Щиро дякуємо всім, хто відвідав наш концерт, за вашу вдячність та невщухаючі оплески. Ми працюємо та творимо для вас! До наступних музичних зустрічей!
докладніше »
02 березня 2017, 17:30
Мистецький простір Луганщини: від відродження до становлення
28 лютого відбулось засідання колегії управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації щодо підбиття підсумків роботи в сфері культури області у 2016 році та завдань на 2017 рік. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрацією Ольга Лішик та керівники закладів культури та мистецтв Луганщини.
Варто зазначити, до мережі закладів культури Луганської області входять 690 установ, у тому числі: 337 публічних бібліотек; 297 клубних установ; 29 шкіл естетичного виховання; 12 музеїв та 3 їх відділи; 4 кінотеатри; 3 парки та 8 обласних закладів культури.
Річні видатки на культуру з місцевих бюджетів усіх рівнів у 2016 році склали 208 млн. 481 тис. грн.
Протягом 2016 року за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів виконано капітальні та поточні ремонти 86 клубних закладів, 26 бібліотек, 24 шкіл естетичного виховання, 2 музеїв та інших закладів культури. Проведено капітальний ремонт глядацької зали та сцени КЗ «Сєвєродонецьке обласне музичне училище ім. С.С.Прокоф’єва»; для академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії придбані духові та ударні музичні інструменти.
Виконується капітальний ремонт будівлі Луганського обласного українського академічного музично-драматичного театру.
Минулого року найбільшу кількість об’єктів культури відремонтовано у Новопсковському, Старобільському, Сватівському та Попаснянському районах.
З метою забезпечення взаємодії місцевих органів влади з громадськістю та підтримки громадських ініціатив створено Асоціацію працівників та аматорів культури і мистецтв Луганської області «Український культурний простір Луганщини».
У рамках виконання обласної програми «Мистецька освіта Луганщини» на 2016-2018 роки, проведено 19 обласних творчих конкурсів. Протягом року викладачі, учні та дитячі творчі колективи взяли участь у 25 міжнародних, 27 всеукраїнських, 19 обласних, 41 інших конкурсах.
78 найкращих творчих робіт учнів та викладачів були представлені на виставці під час проведення мистецької акції «Нескорена Луганщина» у Києві.
У рамках реалізації Регіональної програми розвитку української мови, культури та національної свідомості громадян України на території Луганської області на 2015-2017 роки протягом року було проведено 8 обласних фестивалів аматорського мистецтва та професійної майстерності.
Також проведено 3 обласних відбіркових етапи Всеукраїнських фестивалів-конкурсів, 20 виставок майстрів декоративно-прикладного мистецтва, 2 патріотичні акції та 6 інтернет-конкурсів.
Сформовано повноцінний художньо-артистичний склад Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру та створено 11 повноформатних нових вистав. У 2016 році колективом театру були здійсненні гастролі: до м. Києва, м. Херсону, м. Миколаєва; м. Дніпро; містами Західної України (Івано-Франківськ, Дрогобич, Львів, Ужгород).
У 2016 році творчими колективами Луганської обласної філармонії було проведено 68 концертів; відбулися гастролі Академічного симфонічного оркестру до Львова, Ужгорода, Тернополя та Києва.
На території Луганської області, підконтрольній українській владі розташовано 2786 об’єктів культурної спадщини, які відповідають критеріям для занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
У поточному році управлінням культури, національностей та релігій ОДА планується внести зміни до обласної програми «Мистецька освіта Луганщини» на 2016-2018 роки з метою придбання музичних інструментів; поповнення педагогічного складу ШЕВ молодими фахівцями; оновлення педагогічного репертуару та підтримки викладачів-новаторів.
Також управління, відділи культури райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення, обласні заклади культури забезпечуватимуть у межах своєї компетенції подальшу реалізацію протягом 2017 року Довгострокової стратегії розвитку української культури – стратегії реформ, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2016 р. № 119-р, удосконалюватимуть політику у сфері захисту культурної спадщини; сприяння створенню національного культурного продукту і формуватимуть цілісний інформаційно-культурного простору; удосконалення системи культурно-мистецької освіти; розвиток міжнародної діяльності та популяризація української культури.
докладніше »
27 лютого 2017, 15:35
У Сєвєродонецьку протягом тижня дивилися українське кіно
19, 25 та 26 лютого 2017 року у місті Сєвєродонецьк у рамках Тижня українського кіно в Луганській області відбулися покази українських кінострічок «Брати. Остання сповідь» (реж. В. Трофіменко), «Гніздо горлиці» (реж. Т.Ткаченко) та «Плем’я» (М.Слабошпицького). А також ексклюзивна презентація драми «Гніздо горлиці» виконавицею головної ролі, актрисою Риммою Зюбіною.
Ідея організації першого у Сєвєродонецьку справжнього українського кінотижня виникла у громадських організацій міста, Сєвєродонецького кіноклуба, спільно з обласним Центром навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва та за підтримки управління культури, національностей та релігій Луганської обласної держадміністрації.
Розпочав тиждень українського кіно показ стрічки Вікторії Трофіменко «Брати. Остання сповідь», який мав вражаючий успіх серед глядацької аудиторії Сєвєродонецька і залишив по собі роздуми, дискусії, суперечливі враження.
Продовжився Тиждень українського кіно одним із найактуальніших проектів останніх років, українським повнометражним фільмом про проблему еміграції, драмою «Гніздо горлиці» режисера Тараса Ткаченка. Представила свою роботу особисто українська актриса Римма Зюбіна, яка вже не вперше відвідує Сєвєродонецьк, а тому написала на своїй сторінці у фейсбуці: «Рада буду бачити місто, в якому мeні завжди раді». Перегляд кінострічки «Гніздо горлиці» завершився творчою зустріччю із актрисою, де Римма згадувала найяскравіші моменти зйомок, порівнювала італійський і вітчизняний акторський склад фільму, а також просто ділилася своїми враженнями від справжньої «жіночої історії», героїнею якої стала. Другий день на Луганщині для актриси розпочався зустріччю із колективом Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, який, буквально, затамувавши подих, спостерігав за неймовірним монологом Зюбіної, яка дійсно підтвердила «акторський діагноз» неймовірними прикладами із власного творчого життя. Особистою ініціативою актриси став і недільний візит до Лисичанського краєзнавчого музею з метою відвідати експозицію робіт художників Бориса Романова і Валентина Галімова.
Книжки для коледжу культури і мистецтв, горлиці-оберіги, футболки із символікою «Луганськ – Україна», і, звісно, нескінченний порив оптимізму, цікавих історій, свіжих творчих вражень – це, і набагато більше, залишила по собі на Луганщині завжди усміхнена Римма. «Я приїжджаю сюди, як до мами» − така вона, Римма Зюбіна, яка не прощалася із Луганщиною, а вже домовлялася про нові проекти на сходинах потягу, що від’їзджав додому.
Завершив Тиждень українського кіно показ українського кримінально-драматичного фільму «Плем’я», знятого Мирославом Слабошпицьким, першим фільмом у світі, знятим без єдиного слова − виключно мовою жестів. Стрічка була представлена на понад 100 кінофестивалях світу, де отримала понад 40 нагород, серед яких Європейський кіноприз і три призи Каннського кінофестивалю, через що вважається найтитулованішим українським фільмом.
Заходи мали на меті промоцію сучасного українського кінематографа і підняття іміджу вітчизняного кіно у Луганській області.
Організатори: Управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації, Луганський обласний центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва та некомерційна організація «Сєвєродонецький кіноклуб».
Більше фотоматеріалів:
https://www.facebook.com/pg/oblmetodcentr/photos/?tab=album&album_id=1725200347793267
докладніше »
27 лютого 2017, 13:20
26 лютого відбувся концерт ансамблю пісні і танцю "Радани"
26 лютого артисти ансамблю пісні і танцю «Радани» Луганської обласної філармонії зустрічали весну, відроджуючи вірування прадавніх українців, а саме традиційне українське свято Колодій, який прийшов до нас ще від пращурів.
Масляну тиждень гуляють - кажуть, а ми встигли все вмістити в один день, в прощену неділю. Всі сім днів та супроводжуючі їх святкові обряди продемонстрували артисти ансамблю: народження колодки, день молодих та закоханих, день ласунів, зовиціни посиденьки, прощену неділю, проводи зими зі спаленням опудала та інше.
Весь концерт був присвячений проводам зими та зустрічі весни, звеличенню бога сонця, шлюбу та примирення. Свято, що супроводжувалося піснями, хороводами, обрядами та закликам весни, мало характер загального примирення, злагоди та всепрощення.
У концертній програмі артисти виконали багато українських народних та сучасних пісень, які здивували своєю вишуканістю та красою, своїм вагомим змістом, суто української обрядовістю. Треба віддати шану й інструментальному гурту ансамблю. Інструментальний твір, який прозвучав у їх майстерному виконанні, вразив уяву своїм українським колоритом, широкою душею.
Більше години всі присутні захоплено спостерігали за виступом ансамблю. За подаровані незабутні враження глядачі віддячили артистам гучними оплесками та квітами.
Ми завжди раді бачити вас у себе на гостинах! Бажаємо вам теплої та радісної весни та запрошуємо на наші нові концерти!
докладніше »
26 лютого 2017, 15:22
Колектив Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру зустрівся з актрисою театру і кіно Риммою Зюбіною
26 лютого 2017 року колектив Луганського обласного українського театру зустрівся з відомою українською актрисою Риммою Зюбіною. Вона приїхала до Сєвєродонецька на презентацію стрічки «Гніздо горлиці», що відбулася 25 лютого в приміщенні музичного училища ім. С. Прокоф’єва. Наступного дня актриса завітала до приміщення театру, в якому зараз відбувається капітальний ремонт на бульварі Дружби Народів, а потім до працівників єдиного на Луганщині професійного театрального закладу в будівлю, яку театр тимчасово орендує в очікуванні завершення ремонту власного дому. В останній день Масляної на улюбленицю публіки чекав теплий прийом, живе відкрите спілкування, квіти, а також млинці й солодощі, якими всі із задоволення ласували після «фото на згадку».
Відкрита і завжди усміхнена в житті і неперевершено органічна на сцені і на екрані, Римма поділилась із театралами своїми враженнями від роботи із зарубіжними акторами, деякими тонкощами знімального процесу, цікавими порадами для молодих акторів, курйозними ситуаціями з власного творчого життя. Цікаво було почути також про особливості організації театрального процесу в інших країнах Європи, про часи відродження Молодого театру, в якому зараз працює актриса, деякі нюанси особистого життя, яке переплітається із творчим. На завершення зустрічі актриса подякувала колективу театру за ту надзвичайно важливу і кропітку роботу з відродження театрального мистецтва на Луганщині, якою театр живе вже більше двох років з моменту свого переміщення до Сєвєродонецька.
докладніше »
24 лютого 2017, 11:20
Бібліотекар на пітчингу проектів соціальної дії
13 – 17 лютого в Києві відбувся Пітчинг проектів. Захід організований у межах програми „Active citizens (Активні Громадяни)? за підтримки Британської Ради та Координаційного центру переміщених ВНЗ.
Зі Старобільська захищати проект вирушили команда Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та представник із Луганської обласної бібліотеки імені О. М. Горького. Пітчинг проектів відбувався під дійсно мотивуючим гаслом: „Думай глобально, дій локально?. З цього приводу працівник бібліотеки та учасник пітчингу Юник Анастасія зазначає: «Можливість побувати на пітчингу відкрила перед нами горизонти комунікації з людьми з різних куточків України. Так, у нас різні проекти, але одна мета – об’єднати громаду, активізувати її та надихнути діяти. Звісно, перші дні було важко звикнути до нових людей та умов роботи, але подальші дні стали дуже плідними».
Учасниками стали 54 студенти та викладачі, які ділилися досвідом, радилися з фасилітаторами, вчились один в одного. Організатори поставили дійсно масштабну мету, а саме: зробити життя переміщених вишів комфортним для всіх, дати можливість розвиватися, вчитися, ділитися досвідом і відпочивати з користю.
Попередній відбір пройшли 35 проектів соціальної дії, покликані вирішити одну з проблем у конкретному місті, селищі, університеті. Презентація проектів відбувалася у плідній атмосфері: кожен з учасників мав 3 хвилини, аби захистити свій проект, максимально точно та лаконічно окресливши мету та план виконання свого задуму. Звісно, не всі учасники змогли отримати довгоочікувані гранти, але 14 проектів усе ж досягли фінішної прямої та отримали омріяну перемогу.
Як зазначає бібліотекар, енергетика, яка панувала протягом цих 5 днів дійсно зарядила учасників знаннями, ентузіазмом та бажанням не зупинятися, адже одна поразка – це не привід зупинятися й опускати руки. Найголовніше, що дав цей візит – вміння відчувати команду та бути нею.
У заключний день усі учасники змогли почули слова підтримки не лише від фасилітаторів, у яких багато чому навчилися, а й від Надзвичайного та Повноважного Посла Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, Заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Гергія Туки, директора Британської Ради в Україні Саймона Вільямса.
докладніше »
24 лютого 2017, 11:00
Впровадження музейної педагогіки у навчально-виховний процес дошкільних навчальних заходів
«Якщо добрі почуття в дитині не виховані в дитинстві, їх ніколи не виховаєш, тому що це по-справжньому людське,
формується в душі одночасно з пізнанням перших і найважливіших істин...» -
Василь Сухомлинський
Музейна педагогіка – відносно новий, але вже популярний напрям навчально-виховної діяльності. Використання засобів музейної педагогіки в дошкільних закладах дає змогу пробудити в дітях відчуття приналежності до свого роду, до рідної землі, прагнення долучитися до культури українського народу, його історії, традицій. Саме тому, 22 лютого 2017 року на базі Луганського обласного краєзнавчого музею був проведений круглий стіл «Музейні речі для малечі», в якому взяли участь методисти дошкільних навчальних закладів, наукові співробітники музею та методисти районного відділу освіти.
Актуальність круглого столу полягала в тому, що сьогодні чи не найважливішими і найактуальнішими напрямами роботи у сфері музейної педагогіки є духовно-моральне та громадсько-патріотичне виховання. Адже від того, яке зерно ми посіємо в душі дітей у дошкільному віці, таким паростком проросте воно в майбутньому, впливаючи на формування характеру та самосвідомості особистості. Завдання, що стояли перед музейними працівниками та освітянами полягала в необхідності підвищити професійну компетентність вихователів щодо створення музейного середовища у дошкільних навчальних закладах, формування знань про організацію міні-музеїв, розширення знань педагогів про рідний край, поглиблення співпраці з краєзнавчим музеєм. Учасники круглого столу поділилися досвідом створення музею у дошкільному навчальному закладі №4, створення міні-музею в ДНЗ №3 «Дзвіночок», стали складової музейного флешмобу «Старобільск-повітове місто».
докладніше »
22 лютого 2017, 11:44
Обласна творча акція "Жива мова - живий народ", присвячена Міжнародному дню рідної мови
Рідна мова.
Мово рідна!
Колискова
Материнська ніжна мово!
Мово сили й простоти, –
Гей, яка ж прекрасна Ти!
Перше слово – крик любові,
Сміх і радість немовляти –
Неповторне слово «Мати» –
Про життя найперше слово…
Іван Багряний,1937 рік.
Вчора, 21 лютого, у приміщенні Луганського обласного центру народної творчості пройшла обласна творча лабораторія – підсумок обласної творчої акції «Жива мова – живий народ», присвяченої Міжнародному дню рідної мови.
Даний захід, започаткований спеціалістами Луганського обласного центру народної творчості, вже став традиційним. У цьогорічній творчій акції взяли участь 26 осіб майже з усіх районів Луганської області. Для участі в творчій акції «Жива мова – живий народ» було надіслано 54 творчі роботи: 51 вірш, 2 есе та 1 казку.
Зустріч ще раз довела, що зв’язок між поколіннями не втрачений, і молодь із задоволенням переймає досвід старшого покоління. Наймолодша учасниця творчої акції є ученицею другого класу, а найстарший учасник є пенсіонером і має дуже поважний вік – 78 років.
На відкриття обласної творчої лабораторії - підсумку обласної творчої акції «Жива мова – живий народ» завітали поважні гості – представники Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. Привітальне слово взяла заступник голови Луганської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери - Ольга Лішик, яка висловила подяку учасникам творчої акції за особистий внесок у розвиток та популяризацію української мови і літератури та патріотичне виховання молодого покоління, а також, привітала всіх присутніх з Міжнародним днем рідної мови.
Також, з промовою виступила головний спеціаліст відділу у справах національностей та релігій управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації - Лада Грановська.
В ході творчої лабораторії учасники мали змогу продекламувати свої твори, обмінятися досвідом та обговорити актуальні питання у сфері української мови, літератури та культури. Активну участь у творчій лабораторії взяла поетеса, член національної спілки письменників України – Ганна Гайворонська, яка продекламувала вірш «Я - українка».
Всі учасники заходу були нагородженні почесними дипломами за участь у обласній творчій акції «Жива мова – живий народ», присвяченій Міжнародному дню рідної мови.
По закінченні зустрічі всі учасники обласної творчої лабораторії «Жива мова – живий народ» долучилися до флешмобу «Шануймо рідну мову», започаткованого дітьми Станично-Луганського району, учасники із задоволенням декламували вірші як власного авторства, які написані українською мовою, так і твори класиків української літератури.
Найголовніше те, що всі присутні на даному заході дійшли згоди у тому, що мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.
Луганщина багата на талановитих, творчих, небайдужих людей, які люблять свій край та примножують його здобутки.
докладніше »
21 лютого 2017, 13:20
Концерт Академічного симфонічного оркестру 04 березня 2017
Луганська обласна філармонія запрошує всіх сєвєродончан та гостей міста відвідати програму Академічного симфонічного оркестру під керівництвом головного диригента Євгена Тутевича, яка відбудеться 4 березня у стінах Сєвєродонецького обласного музичного училища імені С.С. Прокоф’єва.
Гостям заходу запропонують почути неповторні шедеври класичної музики за участю запрошеної солістки – заслуженої артистки України Богдани Півненко, відомої самобутньої скрипальки, яку називають «українською Паганіні в спідниці». Протягом багатьох років Богдана Півненко активно пропагує новітню українську музику. Вона солістка Національного ансамблю солістів «Київська камерата», Лауреат Міжнародних конкурсів, серед яких “IBLA GRAND PRIZE” (Італія, І премія), Лауреат Гран-Прі International Youth & Music Festival Vienna (Відень, Австрія), Лауреат Національної програми “Нові імена України” та багато інших.
У виконанні артистів прозвучать прекрасні твори великого композитора: Петра Чайковського, композитора, педагога, диригента і музичного критика.
Концерт для скрипки з оркестром ре мажор, написаний в 1878 році, під час перебування композитора в Швейцарії, буде виконаний за участі запрошеної солістки. Блискуча віртуозність партії соло інструменту поєднується тут зі справжньою симфонічністю, темпераментністю музики, яскравістю і соковитістю колориту.
Концерт складається з трьох частин загальною протяжністю близько 35 хвилин, друга і третя частини виконуються без перерви: Allegro moderato - Moderato assai (ре мажор), Canzonetta: Andante (соль мінор), Finale. Allegro vivacissimo (ре мажор).
Симфонія № 5 мі мінор - це симфонія Петра Ілліча Чайковського, яка буде також виконана оркестром цього вечора у концерті. Цей глибокий твір відкриє у музиці тему долі, покаже симбіоз драми і трагедії, душевне напруження, які відчував автор, коли створював свій шедевр.
Симфонія складається з 4-х частин: Andante. Allegro con anima; Andante cantabile, con alcuna licenza; Вальс Allegro moderato; Andante maestoso. Allegro vivace
Відчути чудову музику одного з найвеличніших музичних геніїв можна 15 лютого у стінах Концертного залу Сєвєродонецького обласного музичного училища імені С.С. Прокоф’єва. Початок заходу заплановано на 17.00.
Диригент – Євген Тутевич
Солістка - Заслужена артистка України Богдана Півненко/скрипка/
Лектор-музикознавець - Тетяна Пліс
Квитки можна придбати:
27.03.2017 по 03.03.2017 час - з 12.00 до 17.00
04.03.2017 час - з 15.00 до17.00
Ціна квитків – 50, 60 грн
Довідки та замовлення квитків з 12.00 до 17.00
за телефонами: 066-219-55-80 / 063-326-62-55
докладніше »
21 лютого 2017, 12:30
МОВА – НАЙДОРОЖЧЕ ДОБРО НАРОДУ
Луганський обласний краєзнавчий музей представляє виставку «Мова – найдорожче добро народу». 21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Для того, щоб мова не зникла, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей.
Відвідувачі виставки мають змогу ознайомитись з матеріалами з фондів музею, інсталяцією з книг, «валізою вражень».
Виховання високоосвічених людей включає в себе оволодіння всіма багатствами рідної мови та спілкування різними засобами. Одним із таких засобів є художня творчість. Долучення до мистецтва дає людині можливість відчути свободу вирішувати і творити. В рамках роботи виставки організовано персональну виставку художніх робіт Куценко Марії, учениці 10-го класу Старобільської ЗОШ №2.
докладніше »
20 лютого 2017, 11:55
ПАМ’ЯТІ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
Указом Президента України 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в Україні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається щорічно 20-го лютого.
Ми в скорботі і з великою вдячністю згадуємо героїв Небесної сотні, адже їх подвиг – це ціна нашої свободи. Вони – перші, хто став на шлях боротьби. Ми не маємо права забути принесену ними добровільну жертву в ім’я України.
20 лютого 2017 року в Луганському обласному краєзнавчому музеї відбувся урочистий захід «Пам’яті небесної сотні», за участю представників Старобільської РДА, студентів ЛНУ ім. Т.Шевченка, учнів 10-11 класів Старобільської ЗОШ № 2. Присутні вшанували відвагу, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на Майдані, пережили – переосмислили факти подій, емоційні свідчення активістів, студентів, журналістів, що занурюють у події Революції Гідності.
докладніше »
16 лютого 2017, 16:31
Тиждень українського кіно у місті Сєвєродонецьк
19, 25 та 26 лютого 2017 року у місті Сєвєродонецьк у рамках Тижня українського кіно в Луганській області відбудуться покази українських кінострічок «Брати. Остання сповідь» (реж. В. Трофіменко), «Гніздо горлиці» (реж. Т.Ткаченко) та «Плем’я» (М.Слабошпицького). А також запланована ексклюзивна презентація драми «Гніздо горлиці» виконавицею головної ролі, актрисою Риммою Зюбіною.
Заходи мають на меті промоцію сучасного українського кінематографа і підняття іміджу вітчизняного кіно у Луганській області.
19 лютого 2017 року, 18.00 (мала зала міського Палацу культури) – кінопоказ українського драматичного фільму «Брати. Остання сповідь», знятий дебютанткою Вікторією Трофіменко за мотивами роману «Джмелиний мед» шведського письменника Торгні Ліндгрена. Стрічка розповідає історію любові та ненависті двох братів-гуцулів, які доживають віку в гірському селі в Карпатах. Фільм був представлений на двадцяти одному кінофестивалі, серед яких Індійський, Шанхайський та Московський. На останньому стрічка здобула приз кінокритиків, а акторка Наталія Половинка отримала нагороду за найкращу жіночу роль.
25 лютого 2017 року, 18.00 (концертна зала Сєвєродонецького обласного музичного училища ім..С.С.Прокоф’єва) – кінопоказ українського повнометражного драматичного фільму «Гніздо горлиці» та ексклюзивна презентація драми виконавицею головної ролі, актрисою Риммою Зюбіною. Фільм порушує проблему еміграції, коли українські жінки їдуть на заробітки за кордон. Стрічка розгортає перед глядачем психологічну дилему, яка розвивається саме на тлі сімейної кризи. Режисер стрічки − Тарас Ткаченко. Кінострічка стала найкращою у національній конкурсній програмі Одеського міжнародного кінофестивалю та переможцем 65-го Міжнародного кінофестивалю Мангейм – Гейдельберг (Німеччина).
26 лютого 2017 року, 18.00 (мала зала міського Палацу культури) – кінопоказ українського кримінально-драматичного фільму «Плем’я», знятого Мирославом Слабошпицьким. Фільм розповідає про молодого хлопця Сергія, який прибуває до інтернату для глухих, де вступає в кримінальне угрупування «Плем’я» й закохується в дівчину Аню. Особливістю «Племені» є те, що він є першим фільмом у світі, знятим без єдиного слова − виключно мовою жестів, і при цьому не має субтитрів, інтертитрів чи закадрового голосу. Стрічка була представлена на понад 100 кінофестивалях світу, де отримала понад 40 нагород, серед яких Європейський кіноприз і три призи Каннського кінофестивалю, через що вважається найтитулованішим українським фільмом.
Організатори: Управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації, Луганський обласний центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва та некомерційна організація «Сєвєродонецький кіноклуб».
докладніше »
16 лютого 2017, 14:00
15 лютого відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії
15 лютого Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії виконав чарівні твори великих композиторів за участі запрошених солістів з міста Києва.
Концертну програму відкрив Подвійний концерт для скрипки та віолончелі з оркестром, мі мінор, який є одним із найвідоміших та найпопулярніших творів композитора з дня першого його виконання. З особливою яскравістю цей шедевр прозвучав у виконанні талановитих та знаних артистів в Україні. Дивовижну красу і проникливість мелодії підкреслити вдалося завдяки віртуозній грі солістів - Народного артиста України Івана Кучера /віолончель/ та Народного артиста України Вадима Борисова /скрипка/.
У продовженні концерту прозвучала Симфонічна фантазія Петра Чайковського «Франческа да Ріміні», мі мінор, заснована на сюжеті «Божественної комедії» Данте. Його сумна історія про трагічну любов заміжньої юної Франчески та Паоло справила на слухача сильне враження. Оркестр найбільш точно відтворив у музиці всі переживання, весь біль і страх, любов і пристрасть, стогони та крики.
Друге відділення концерту музиканти присвятили й творчості Вагнера, а саме його чудовій увертюрі до опери «Тангейзер», написаній на сюжет середньовічної лицарської легенди. Основний конфлікт опери полягає в протиставленні і боротьбі двох начал: духовного і чуттєвого. Чудова ж увертюра до «Тангейзер», яка була так майстерно виконана артистами оркестру, узагальнила зміст опери та її основну ідею. Контраст двох світів - світу духовного благочестя, суворого морального обов'язку, і світу чуттєвих насолод дається в ній крупним планом.
Захоплення залу викликали всі твори виконуваної програми. Диригента, запрошених солістів та музикантів оркестру слухачі проводжали гучними оплесками. Бо саме завдяки їх талановитій грі вони змогли відчути багато несподіваних емоцій, серед яких є і чуйна ніжність, і бурхлива пристрасть, і містичний страх.
докладніше »
16 лютого 2017, 11:10
Швидкі побачення у бібліотеці: як це було
Знайомство за 5 хвилин, зміна партнера, заповнення карток симпатій, формування пар – так у Луганській обласній бібліотеці імені О. М. Горького відбувалися швидкі побачення до Дня закоханих.
14 лютого бібліотекарі вперше у Старобільську провели швидкі побачення. Напередодні зареєстровані учасники завітали до бібліотеки, щоб спробувати зовсім нову форму знайомств. Згідно з умовами, у швидких побаченнях повинна була брати участь парна кількість чоловіків та жінок, наприклад 5/5. Важливим також було дотримання вікових обмежень: жінки (18 – 32 роки), чоловіки (19 – 35 років). На жаль, непогода завадила дібратися до бібліотеки деяким містянам, але попри снігопад вдалося зібрати достатню кількість учасників для проведення побачень. Урешті-решт, чотири хлопці поспілкувалися з п’ятьма дівчатами. Не вистачило одного хлопця для рівноваги, але це не позначилося на загальній приємній атмосфері, і запеклої боротьби за увагу сильної статі не виникло.
На спілкування з одне одним учасникам надавалося 5 хвилин. Пари розміщувалися за столиками таким чином, аби бути один навпроти одного. Після закінчення п’ятої хвилини звучав гонг і учасники змінювали співбесідників. Дівчата, залишаючись на місцях, чекали на нового партнера. У кожного була одна хвилина, щоб заповнити картки симпатій, визначивши, у якій формі хлопець або дівчина бажає продовжити спілкування: чи то в стосунках, чи то в межах співробітництва, або ж лише в межах дружби. До речі, бібліотекарі – двоє відважних парубків – теж вирішили долучитися до інших учасників.
Наприкінці, організатори зібрали карти симпатій і пограли з учасниками у «Крокодила». Наступного дня бібліотекарі повідомили всім учасникам в індивідуальній формі результати швидких побачень. У межах конфіденційності працівники бібліотеки не розголошують імена учасників та їхні обрані форми симпатій. Зауважили єдине, що всі учасники швидких побачень орієнтувалися здебільшого на дружні та партнерські стосунки.
За словами команди організаторів, це був перший експериментальний етап швидких побачень. Наступний крок – більш масовий захід, який заохотить інших старобільчан стати учасником таких незвичайних побачень та відчути всю повноту емоцій, котрі пережили сміливі попередники.
докладніше »
16 лютого 2017, 10:20
Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять
…Пам'ять крутить старе кіно,
Нам забути б усе це давно!
Тільки кулі свистять коло скронь –
І випалює пам'ять вогонь…
15 лютого Луганський обласний краєзнавчий музей відкрив двері для студентів ВП «Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж» ЛНУ ім. Т.Шевченка, які взяли участь у відкритті тимчасової виставки «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять», до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виведення Обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану.
Студенти дізналися не тільки про події війни в Афганістані, але й про старобільчан, які гідно виконали свій обов'язок, для яких війна не сторінки підручника, а саме життя, і біль втрат не зникає з пам'яті.
Виставка є продовженням постійної музейної експозиції «Буремний Донбас: ШЛЯХ ДО МИРУ», де представлені матеріали наших земляків, що віддали своє життя, вірні воїнській присязі…
В цей день ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.
докладніше »
15 лютого 2017, 15:30
Надання виїзної консультаціййної допомоги спеціаластами ЛОЦНТ у смт. Красноріченськ
Спеціалісти Луганського обласного центру народної творчості провели у лютому поточного року виїзну консультацію щодо функціонування клубів на території Кремінського району, де створюється об’єднана територіальна громада.
Планується, що новостворена громада об’єднає: села Бараниківка, Голубівка, Новонікольськ, Невське (в кожному населення - більше 1000 осіб), село Макіївка (населення - близько 400 осіб), село Нововодняне (населення-близько 300 осіб) та село Новоалександрівка (близько 250 осіб населення). Центр новоствореної об’єднаної громади планується розмістити у селищі міського типу Красноріченську, в якому мешкає близько 5000 осіб. Таким чином, у разі об’єднання, населення цієї громади буде складати близько 10000 осіб.
Заступник директора ЛОЦНТ Ірина Божич та завідувач відділу з культурно-дозвіллєвої діяльності центру Анжела Филипська провели роз’яснювальну роботу для присутніх представників громади смт. Красноріченська, щодо необхідності під час роботи по створенню об’єднаної громади витримати норматив щодо забезпечення членів територіальних громад клубними закладами, який регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1998 р. № 1775 «Про нормативи забезпечення населення клубними закладами». В цьому документі, зокрема, зазначається:
«На території кожної сільської, селищної, міської ради має функціонувати як мінімум один (базовий) клубний заклад.
Крім того, було звернено увагу на незадовільний стан Будинку культури смт. Красноріченськ. Фахівці ЛОЦН зазначили, що цей клубний заклад має великий потенціал для організації клубної роботи, але необхідно вирішити наступні проблеми будівлі:
Відсутність опалювання усього БК (потрібен більш потужний котел);
Заміна вікон;
Заміна криши;
Заміна каналізації;
Відсутність водопостачання (потрібна скважина).
На завершення зустрічі було зроблено акцент на головній вимозі до сучасного клубного закладу: оптимальною формою діяльності Будинку культури залишається збереження за ним традиційної ролі місця культурного відпочинку, але необхідно постійно відслідковувати реальні потреби власних клієнтів та вносити відповідні корегування діяльності закладу.
докладніше »
15 лютого 2017, 15:27
Експедиція спеціалістів ЛОЦНТ у м. Рубіжне з метою вивчення досвіду роботи Народного театру музичної комедії
На початку лютого 2017 року відбулась експедиція методиста з розвитку театрального жанру Луганського обласного центру народної творчості в місто Рубіжне з метою вивчення досвіду роботи Народного театру музичної комедії, заснованого у 1933 році.
Засновником цього театру був Іван Зеленський. Перший успіх колективу принесла постановка народної опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка».
У витоків театру стояли молоді талановиті актори: К. Деркачева, Г. Манченко, Х. Олейников, Н. Киріченко і багато інших. Найбільш значна робота першого десятиліття існування театру — оперета А.Рябова «Свадьба в Малиновке».
У 1959 році театру надано звання «народного» аматорського колективу. Цього високого звання колектив був удостоєний першим в області і одним з перших в Україні
З 2010 року Народний театр музичної комедії очолює Гавва Анатолій Іванович, громадський діяч, сумісник. Основна посада: заступник директора в комплексі позашкільної роботи з дітьми і юнацтвом.
Останнім часом були поставленні великі 2-актні твори, такі як «Ханума», «Циганський барон», «Продавець птиць». В репертуарі майже вся класика. В старенькій аудиторії, на стінах якої вся історія творчого життя театру, колектив збирається з великим задоволенням, працюючий над новим твором «Бал в Савойє», прем’єра якого планується в квітні. Під стареньке фортепіано роблять вправи на дихання, артикуляцію, польотність звуку, розспівуються та вивчають нові музичні номери.
Зараз колектив має подвійний склад - понад 10 ролей дублюються, при цьому вони абсолютно різні за характером. Це зумовлено браком репертуару. І якщо є цікава п’єса, то не можливо дістати музичний клавір, або п’єса розрахована на невелику кількість діючих осіб. Це є головною проблемою цього унікального для області самодіяльного колективу.
«В нас є все необхідне для репетицій: костюмерна з достатньою кількістю костюмів, декорацій для вистав, старенькі але працюючі софіти, але хотілось б мати більш сучасне» - каже керівник театру Анатолій Іванович Гавва. Колектив на даний час не має свого хореографа, тому вимушений звертатись за допомогою в постановці хореографії до керівників хореографічних колективів міського Палацу культури.
На прем’єри вистав збирають майже повні зали, творчістю театру цікавиться і молодь, і люди похилого віку.
З часу заснування пройшло 84 років. Театр має багату історію, понад 90 вистав, тисячі вдячних глядачів рідного міста, області, України та навіть ближнього зарубіжжя. У складі театру робітники та службовці міста, викладачі та учні, студенти. Поряд з корифеями працює талановита молодь, з якою театр пов’язує своє майбутнє. Дбайлива, чуйна допомога старших акторів, захопленість режисера допомагають розкритися обдарованій молоді. Це тільки паростки, але прийде час, і вони розкриють свої здібності і театр розквітне новими молодими талантами, з сучасними підходами до постановки безсмертної класики. Молодь, прагне дбайливо зберігати традиції, що складалися роками, стиль театру, високу сценічну культуру. Майбутнє театру багато в чому залежить від тих, хто приймає естафету сьогодні.
докладніше »
15 лютого 2017, 15:20
Семінар для клубних працівників Станично-Луганського району
10 лютого 2017 року в смт. Станиця-Луганська відбувся семінар клубних працівників району.
Під час даного заходу були підняті такі питання як: висвітлення роботи закладів культури району в засобах масової інформації та соціальних мережах; аналіз річних звітів клубів району за 2016 рік; існуючі умови оплати праці в клубних закладах; питання підготовки до обласного огляду-конкурсу майстрів мистецтв і аматорів народної творчості Луганської області «Луганщина – світанок України» та районного дитячо-юнацького огляду-конкурсу «Ранкова зірка». Також, на розгляд було винесено організаційне питання щодо проведення клубного заходу «Масляна» у Станично-Луганському районі.
Крім розгляду теоретичних питань під час проведення семінару відбулись практичні заняття, під час яких методист народної творчості РБК - В’ячеслав Галімурза і керівник народного вокального ансамблю «Слов’янський луг» Станично-Луганського районного Будинку культури - Олена Борщевська продемонстрували методику розспівування фольклорного колективу.
В роботі наради взяла участь методист відділу народної творчості Луганського обласного центру народної творчості - Вікторія Уразова, яка детально проінформувала учасників семінару про обласні фестивалі та конкурси, які згідно з планом ЛОЦНТ відбудуться в Луганській області у 2017 році.
докладніше »