Підтримка підприємництва серед  внутрішньо переміщених осіб та  місцевого населення Донецької та  Луганської областей

Програма розвитку ООН запрошує внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Харківській, Луганській та Донецькій областях та місцеве населення Донецької та Луганської областей (з підконтрольних Уряду України територій) взяти участь у конкурсі на здобуття малих грантів для започаткування та/або відновлення підприємницької діяльності.

Програма розвитку ООН запрошує внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Харківській, Луганській та Донецькій областях та місцеве населення Донецької та Луганської областей (з підконтрольних Уряду України територій) взяти участь у конкурсі на здобуття малих грантів для започаткування та/або відновлення підприємницької діяльності.
Програму малих грантів для започаткування або відновлення підприємницької діяльності адмініструє благодійний фонд  «Творчий центр ТЦК» у партнерстві з благодійним фондом «Горєніє», Всеукраїнською організацією зі справ вимушених переселенців.
Мета конкурсу -  поліпшити життя внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення Донецької та Луганської областей шляхом підтримки підприємницької діяльності та малого бізнесу.
Грантова підтримка надається на започаткування та/чи відновлення, розширення підприємницької діяльності та малого бізнесу. Подані на конкурс бізнес-плани мають демонструвати високий потенціал та довгострокові перспективи отримання прибутку та мати реалістичні ринкові показники, передбачати створення умов для самозайнятості та/або створення додаткових робочих місць, включаючи й для членів сімей.
Кошти гранту можуть бути використані, зокрема, на такі види діяльності в межах реалізації бізнес-планів:
-    купівля обладнання для виробництва товарів;
-    забезпечення інструментами для надання послуг;
-    збільшення штату персоналу або розширення бізнесу;
- оренду приміщень для виробництва товарів та надання послуг;
- забезпечення ресурсами для виробництва товарів та надання послуг;
- купівлю франшизи за договором комерційної концесії (франчайзингу) з відповідним обладнанням;
- придбання ліцензій та дозволів у разі, якщо цього потребує окремий вид підприємницької діяльності.
Цей перелік не є вичерпним.
Неприйнятними є витрати, пов’язані з:
- підготовкою бізнес-плану для участі в конкурсі;
- сплатою боргів;
- відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу; міжнародними відрядженнями;
- купівлею/орендою житлового приміщення;
        - купівлею речей особистого вжитку;
        -  з участю у тренінгах чи навчанні.
Максимальний розмір гранту на реалізацію одного бізнес-проекту становить:
-          до 225 000 грн зможуть отримати особи, які в рамках запропонованого бізнес-плану планують створити не менше 4-х робочих місць;
-          до 150 000 грн. зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 3-х робочих місць;
-          до 100 000 грн буде максимальною сумою для підприємців, що запропонують бізнес-план, в рамках якого створюватиметься 2 робочих місця;   
-          до 75 000 грн буде виділено для підприємців, що створюватимуть 1 робоче місце (під одним робочим місцем розуміється у даному випадку власне сам підприємець).        
Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію проекту (в грошовій чи іншій формі, наприклад, працею, наданням обладнання, приміщення тощо) у розмірі не менше 25%  вартості проекту.
Хто може стати учасником? У конкурсі на отримання гранту можуть брати участь виключно фізичні особи, які мають офіційний статус внутрішньо переміщених осіб та проживають на території Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Луганської, Одеської, Полтавської та Харківської областей.
Також у конкурсі можуть брати участь фізичні особи з числа місцевого населення Донецької та Луганської областей, які мають підтвердити місце реєстрації свого проживання.
Які умови участі?
Для участі у конкурсі бажаючі повинні подати:  
- заповнену заявку;
- бізнес-план встановленої форми;
- бюджет використання гранту встановленої форми;
- обов’язкові додатки.
Форму заявки, а також інші необхідні документи, можна отримати безпосередньо звернувшись до адміністратора конкурсу – БФ «Творчий центр ТЦК» електронною поштою за адресою info@ccc.kiev.ua або на офіційному сайті в мережі Інтернет http://www.ccc-tck.org.ua/active/
Заявка заповнюється і подається українською або російською мовою на власний розсуд особи-пошукача гранту.
Заявка має бути подана виключно в електронному вигляді обсягом не більше 5 МВ у форматі MS Word (.doc), а додатки до заявки в форматі Adobe Reader  (.pdf) або JPEG (.jpg) на адресу grant@ccc.kiev.ua  до 23:59 (за київським часом) 25 вересня 2015 року. У темі листа необхідно зазначити «грантовий конкурс ПРООН».
Критерії оцінки поданих заявок. Подані заявки на конкурс, які відповідатимуть умовам конкурсу, будуть оцінюватися незалежним Оціночним комітетом за такими загальними критеріями:
- якість і обґрунтованість поданого бізнес-плану;
- розмір ресурсів, що самостійно залучатимуться чи пропонуватимуться особою-пошукачем;
- вплив бізнес-проекту на створення робочих місць та активізацію підприємницької діяльності в регіоні;
- обґрунтованість фінансових показників бізнес-плану та бюджету використання коштів гранту.
Де отримати додаткову інформацію?
Особи-пошукачі до 15 вересня 2015 року можуть звертатися до Творчого центру ТЦК за додатковою інформацією або запитаннями з метою уточнення умов конкурсу, процедури подачі заявки, надіславши відповідний лист електронною поштою на адресуinfo@ccc.kiev.ua. Після узагальнень всіх отриманих запитань усі відповіді будуть оприлюднені на сайті www.ccc-tck.org.ua та на сторінці в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre
Питання, що надходитимуть телефоном, факсом прийматися не будуть.
Крім того, особи-пошукачі гранту зможуть відвідати одну із інформаційних сесій щодо роз’яснення умов конкурсу (графік інформаційних сесій буде розміщено на веб-сайті Творчого центру ТЦК www.ccc-tck.org.ua).
Програма малих грантів для започаткування або відновлення підприємницької діяльності оголошується в межах реалізації Проектів «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» та «Економічне і соціальне відновлення Донбасу», що впроваджуються ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою. Загальний бюджет проектів – 11 млн 320 тис доларів США, з яких 1 млн 670 тис дол. США становлять гранти для розвитку підприємництва.
Програму малих грантів для започаткування або відновлення підприємницької діяльності адмініструє БФ «Творчий центр ТЦК» у партнерстві з БФ «Всеукраїнський благодійний фонд «Горєніє» та ГО «Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців».
Детальна інформація http://www.ccc-tck.org.ua/active/7/ або http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/presscenter/articles/2015/08/31/-/
Довідково: Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою. Основна мета проекту полягає у наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі. Проект реалізується в рамках зобов'язань Прем'єр-Міністра Японії Сіндзо Абе щодо надання допомоги Східній Україні, про що було оголошено на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2014 року. Загальна сума допомоги Японії за час незалежності України – понад 2,9 млрд доларів.
 
 
Oleksandr Muratov
Local Coordinator in Luhansk Oblast
Rapid Response to Social and Economic Issues of IDPs in Ukraine Project
United Nations Development Programme in Ukraine
8, Yegorova Street,
Severodonetsk 93404
Mob: +38 050 287 6920
Mob: +38 093 870 1350
Skype: aleks.muratov
www.undp.org.ua
www.facebook.com/UNDPUkraine