26-27 травня 2016 р. у м. Краматорську відбулась Міжнародна бізнес-конференція «Формування нової економіки Донбасу: орієнтованої на експорт та підтримку малого й середнього бізнесу».
На сесії, присвяченій розвитку малого і середнього підприємництва, як пріоритету стратегії національного та регіонального економічного розвитку, виступили представники Департаментів економічного розвитку Донецької та Луганської обладміністрацій і експерт ПРООН. Говорили про плани і напрямки поліпшення умов для розвитку МСБ в регіонах і відповіли на запитання підприємців.
Ольга Севостьянова заступник директора – начальник управління соціально-економічного розвитку Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської ОДА розповіла, що розвиток і підтримка малого та середнього підприємництва області є одним із пріоритетних напрямків роботи облдержадміністрації.
Малий та середній бізнес на території області, підконтрольній українській владі, – це понад 21 тисяча суб’єктів господарської діяльності.
Серед них: 183 середніх підприємства, 2 515 малих підприємств та 18,6 тисяч фізичних осіб - підприємців.
Підтримка підприємництва в області здійснюється відповідно до заходів Регіональної цільової програми «Залучення інвестицій, розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва в Луганській області на 2016-2017 роки» та аналогічних міських і районних програм.
На сьогодні одним із проблемних питань розвитку підприємництва залишається обмеженість фінансових ресурсів суб’єктів малого та середнього підприємництва на реалізацію інвест- та бізнес-проектів.
Заходами Регіональної програми передбачено створення інвестиційного фонду та фінансування з обласного бюджету у розмірі 21,0 млн грн. у т.ч.: 20,0 млн грн на інвестиційні проекти суб'єктів малого і середнього підприємництва на зворотній основі та 1,0 млн грн на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами.
В області проводиться робота зі створення Агенції регіонального розвитку, співзасновниками якої будуть Луганська обласна військово-цивільна адміністрація, Луганська регіональна торгово-промислова палата, громадські об’єднання області та України за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.
Робота Агенції буде спрямована на: підготовку інвестиційних пропозицій та проектів; розробку проектів розвитку об'єднаних громад; супроводження проектів на всіх стадіях; фінансову підтримку суб'єктів малого та середнього бізнесу для реалізації проектів зі створення нових робочих місць; інформаційну підтримку інвесторів.
Для спрощення процедури започаткування підприємницької діяльності в області створені та діють 15 центрів надання адміністративних послуг, з них 3 міських та 12 районних. Центр у м. Сєвєродонецьку виконує функції обласного.
У 2014-2015 роках проектом Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на Сході України» надана вагома допомога щодо створення та облаштування 13 центрів у всіх містах обласного значення та 10 районах.
Проведено ремонти приміщень, передано меблі, комп’ютерну, побутову та офісну техніку, стенди, дитячі куточки та канцелярські товари. Загальна вартість наданої допомоги склала понад 7 млн грн.
Ми дуже вдячні нашим німецьким партнерам за надану допомогу.
Не змогли отримати відповідну допомогу центри у Станично-Луганському та Попаснянському районах, оскільки там проходили активні бойові дії.
Протягом 2015-2016 років впроваджується програма створення нових робочих місць. По Луганській області було підтримано 15 проектів та в результаті їх реалізації створено 167 робочих місць.
У рамках Навчальної програми ПРООН «Розвиток навичок підприємницької діяльності серед ВПО та місцевого населення Донецької та Луганської областей» протягом 2015 року та І кварталу 2016 року в області організовано 8 тренінгів з розвитку бізнес-навичок тривалістю по 5 днів, в яких взяли участь 205 осіб.
У ході конкурсу програми малих грантів в Луганській області подано і оцінено 225 бізнес-планів, із них підтримку отримали 37 суб’єктів господарювання на суму 5,2 млн грн. У рамках зазначених проектів планується створення 112 робочих місць.
Обласна держадміністрація висловлює щиру подяку проектам Програми розвитку ООН, які реалізуються в області, за їх допомогу в розвитку економіки регіону, створенні сприятливих умов для розвитку бізнесу та залучення інвестицій.
|