|
||
23 грудня 2011, 09:00Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Державний бюджет України на 2012 рік" |
||
Закон України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» орієнтований на виконання стратегічних завдань держави та сприяння подальшому захисту інтересів кожного громадянина.
У державному бюджеті на наступний рік були враховані зміни, що відбулися у світі з моменту представлення проекту державного бюджету на 2012 рік до І читання. Сьогодні уповільнилися темпи розвитку світової економіки, загострилася боргова криза в окремих країнах Єврозони та США та з’явилися виклики пов’язані з ціною на енергоносії.
Однак, незважаючи на це, Україна зберігає помірний рівень росту ВВП, в той час, як темпи росту економік найближчих Європейських сусідів скорочуються. Отже:
Щодо доходів.
По зведеному бюджету вони становлять 424,25 млрд. грн., що на 4,2 млрд. грн. менше ніж у I читанні. Скорочення відбулося за рахунок зміни планових показників по податку на доходи фізичних осіб, акцизного збору та ПДВ.
При цьому, Уряд продовжує політику зниження податкового тиску на економіку. Частка податкових надходжень до ВВП зменшиться на 0,5 відсоткових пункта до 19,1 відсотка.
Щодо видатків.
Ключовими факторами, які вплинули на перерозподіл видаткової частини бюджету стали:
-скорочення доходів державного бюджету на 2,8млрд. грн.;
-збільшення трансфертів Пенсійному фонду на 7,5 млрд. грн.;
-прийняті рішення Уряду щодо суттєвого підвищення рівня соціального захисту чорнобильців – 1,8 млрд. грн.
В цілому видатки зведеного бюджету у 2012 році становитимуть 461,7 млрд. грн., що на 3,2 млрд. грн. менше, ніж у першому читанні, та на 35мільярдів більше порівняно з 2011 роком.
Сьогодні більшість розвинутих країн світу скорочують видатки бюджету, стримуючи таким чином кризові економічні тенденції: зменшують соціальні виплати, знижують рівень або заморожують заробітні плати та збільшують податковий тиск на малий і великий бізнес.
Незважаючи на погіршення світової економіки та складність задач які треба вирішувати, Президентом та Урядом продовжується політика підвищення соціальних стандартів та збільшення видатків соціального характеру.
Так які ж переваги отримають громадяни від бюджету-2012 року:
-розмір прожиткового мінімуму, у середньому на одну особу зросте на 128 грн., що майже у два рази більше темпу прогнозу зростання споживчих цін
-на 14% підвищиться рівень мінімальної заробітної плати;
-на 25,6% зростуть оклади працівників бюджетної сфери;
-на 2,9 млрд. грн. більше, у порівнянні з поточним роком, передбачено у 2012 році соціальних виплат на допомогу: одиноким матерям, інвалідам з дитинства, при народжені, по догляду за дитиною та на дітей-інвалідів;
-передбачена виплата надбавки у розмірі 20% посадового окладу усім педагогам;
-медикам і фармацевтам будуть здійснені виплати допомоги на оздоровлення;
-пенсіонерам – зросте розмір мінімальної пенсійної виплати в середньому на 10%;
-на 20-30% в середньому збільшаться розміри пенсій та пенсійних виплат інвалідам війни, дітям війни та членам сімей загиблих та померлих осіб-учасників війни і бойових дій;
-суттєво, більше ніж у два рази, підвищаться пенсії чорнобильцям-ліквідаторам;
-при цьому, вперше розрахунок гарантованих мінімальних пенсійних виплат прив’язано до розміру прожиткового мінімуму і збільшено майже вдвічі.
Джерело новини: сайт Міністерства фінансів України |
||