20 січня 2012, 12:00

Проактивне антикризове управління програмами розвитку за умов поширення фінансової кризи розглянуть 23-24 січня 2012 року на майстер-класах в Луганській облдержадміністрації

Навчання організоване Міністерством фінансів України для керівників місцевих фінансових органів Луганської області, самостійних структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів  центральних органів виконавчої влади системи Міністерства фінансів України з метою впровадження проектного підходу в практику роботи  зазначених відомств в органах виконавчої влади.
 
Захід присвячений аналізу сучасних підходів і практик японських корпорацій до управління інноваціями в умовах фінансової кризи, в основі яких лежить стандарт «Керівництво з управління інноваційними проектами та програмами підприємств» (Р2М).
 
Упродовж двох днів учасники майстер-класів розглянуть низку тем, пов’язаних з питаннями управління проектами та програмами розвитку в умовах кризи. Серед них, зокрема, будуть проаналізовані проекти, програми та портфелі проектів у діяльності системи державних фінансів України, методологія та інструменти управління проектами, система знань Р2М. Передбачається обговорити нові глобальні виклики та місії програм розвитку фінансових систем в умовах кризи, політику та стратегію управління проектами в сучасних умовах, ознайомитися з питаннями гармонізації вільних економічних зон на прикладі Японії та мега-трендами в економічному розвитку Японії та України.
 
Слухачі майстер-класів вивчатимуть застосування японської моделі Р2М в якості системних знань з управління інноваційними програмами розвитку фінансового сектору в умовах турбулентності. Вони ознайомляться з порівняльним аналізом пенсійної системи та розвитком охорони здоров’я в Японії та Україні, структурою корпоративного стандарту управління проектами та програмами Міністерства фінансів України, моделями державної підтримки інфраструктурних проектів в Японії. Серед питань, які розглянуть учасники майстер-класу, – національна інноваційна модель управління проектами і програмами Японії, дорожня карта інноваційних програм Японії та Міністерства фінансів України.
 
Планується також розглянути структуру стандарту Р2М як відображення нового розуміння проекту в умовах кризи, ознайомитися з японською програмою оздоровлення економіки після землетрусу і цунамі. Складовою майстер-класів також стане ділова гра АККОРД (АнтиКризовий Контроль та Оцінка Результативності Дій).
 
Майстер-класи проведе президент Японської асоціації управління проектами, співавтор системи знань Р2М – Управління проектами та програмами інновацій підприємств, професор, доктор наук Хіроші Танака, який також є професором Лільского університету менеджменту (Франція), почесним професором Миколаївського кораблебудівного університету імені адмірала Макарова, керівником Всесвітнього глобального форуму проектних менеджерів. Професор Хіроші Танака організував і провів 10 міжнародних конгресів, симпозіумів, конференцій. Брав участь з доповідями більш ніж в 50 міжнародних наукових конгресах,симпозіумах, конференціях. Опублікував більше 100 наукових праць.
Партнером японського професора у проведенні майстер-класів буде Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедрою управління проектами Київського національного університету будівництва та архітектури, доктор технічних наук, професор Сергій Дмитрович Бушуєв, який є засновником і президентом Української асоціації управління проектами – українського відділення Міжнародної асоціації управління проектами. Професор Бушуєв С.Д. – член ради директорів, член сертифікаційного відділення, керівник сертифікаційної валідаційної панелі, перший асесор у 7 країнах світу, міжнародний валідатор сертифікаційних програм 5 країн Міжнародної асоціації управління проектами (ІРМА). Він також є професором Сіднейського технологічного університету (Австралія), професором Лільского і Паризького університету менеджменту (Франція, Директором програм та проектів, консультантом та членом місій Світового банку. Професор Сергій Бушуєв організував і провів понад 20 міжнародних конгресів, симпозіумів, конференцій, написав і видав понад 20 монографій, підручників та навчальних посібників, опублікував більш як 150 наукових статей.