16 березня 2012, 18:17

Розвиток кардіологічної служби на Луганщині

Луганська область відноситься до тих регіонів України, в яких внаслідок цілого ряду причин реєструється висока захворюваність дорослого населення ішемічною хворобою серця.
В області понад 10% дорослого населення (і чоловіків і жінок) страждає нападами стенокардії, а це більше 180 тис. чоловік. Щороку реєструється близько 8 тис. нових випадків звернень до лікувальних установ області людей з нападами стенокардії, щорічно реєструється 3 тис. випадків гострих інфарктів міокарда.
Керівництво Луганської області та управління охорони здоров'я приділяє особливу увагу розвитку кардіологічної служби на Луганщині. Голова облдержадміністрації Володимир Пристюк, голова обласної Ради Валерій Голенко та начальник управління охорони здоров'я Павло Малиш відвідали Луганський обласний кардіологічний диспансер в день 20-річчя незалежності України, де відкрили кабінет комп'ютерної томографії, на закупівлю якого витрачено 14 млн. грн,
Встановлений у Луганському обласному кардіологічному диспансері мультіспіральний 64 зрізовий комп'ютерний томограф є томографом 4-го покоління. До сьогоднішнього дня таких томографів в Україну було всього три - у м. Донецьку, м. Києві та м. Харкові.
Діагностичні можливості цього апарату унікальні. Всього за 5 секунд сканування він здатний виявити найдрібніші зміни органів і тканин з точністю до 0,5 мм.
Даний комп'ютерний томограф дозволяє виконувати дослідження всіх органів і систем при будь патології. Але найголовнішою його перевагою є можливість дослідження серцево-судинної системи. Тільки на такому томографі можна виконати не інвазивну контрастну коронарографію та визначити стан прохідності артерій, що постачають кров у серце. При цьому дана методика є абсолютно безболісною, безпечною та доступною, не вимагає хірургічного втручання і анестезіологічного забезпечення. Дана методика в комплексі з уже наявним ангіографом обласної клінічної лікарні дозволить більш точно і диференційовано виявляти серцево-судинну патологію і проводити динамічне спостереження за хворими, яким уже виконано стентування.

Зав. організаційним відділом ЛОКД                                                                  С.А. Кочетов