На цьому Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова наголосила, виступаючи на 65-ій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, яка проходила цими днями в Женеві. Основну увагу в своєму виступі Віце-прем’єр-міністр приділила проблемі профілактики неінфекційних захворювань та боротьби з ними, зазначивши при цьому, що левова частка передчасної смертності в нашій країні пов’язана із хворобами сердечно-судинної системи, онкологічними захворюваннями і травмами.
«Уряд України усвідомлює, що цій смертності можна запобігти, та здійснює кроки для її зниження», – зауважила Раїса Богатирьова. Вона нагадала учасникам Асамблеї, що у своєму виступі на Засіданні високого рівня Генеральної асамблеї ООН з профілактики неінфекційних захворювань та боротьби з ними Президент України Віктор Янукович оголосив напрямки широкомасштабних реформ в галузі охорони здоров’я України, основний акцент в яких робиться на модернізації системи первинної медико-санітарної допомоги та профілактиці неінфекційних захворювань. Результатами дій, які вживаються, стане покращення справедливого доступу населення до медичних послуг та підвищення рівня профілактики й раннього виявлення неінфекційних хвороб, підкреслила Міністр охорони здоров’я України.
Раїса Богатирьова повідомила учасникам 65-ої сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я про те, що в Україні, крім цього, реалізується ряд національних проектів: В рамках Проекту «Нове життя» в найближчі роки планується відкрити мережу перинатальних центрів, а в результаті здійснення Проекту «Своєчасна допомога» буде створено єдину диспетчерську службу для зменшення часу прибуття до пацієнтів бригад швидкої медичної допомоги.
Віце-прем’єр-міністр України висловила впевненість в тому, що заходи, які Уряд України здійснює в сфері охорони здоров’я, призведуть до зниження смертності та захворюваності в найближчі роки.
Раїса Богатирьова акцентувала увагу на тому, що задекларовані в доповіді Секретаріату за підсумками Засідання Генеральної асамблеї ООН цілі щодо скорочення смертності від серцево-судинних захворювань, діабету, раку, а також щодо факторів ризику стануть новим вектором розвитку світової системи охорони здоров’я на найближчі роки і будуть доповненням до Цілей розвитку тисячоліття ООН. «Без сумніву, прогрес в боротьбі з неінфекційними захворюваннями неможливий без відповідних заходів з боку національних систем охорони здоров’я, і зараз наші спеціалісти розробляють національну Програму «Здоров’я-2020: Український вимір», – сказала Міністр охорони здоров’я України. Основними пріоритетами цієї Програми, за її словами, є профілактичні заходи – формування умов здорового середовища та відповідального ставлення людей до свого здоров’я. В системі охорони здоров’я України відбудеться переорієнтація первинної ланки медичної допомоги на профілактичні принципи, наголосила Віце-прем’єр-міністр України.
Прес-служба МОЗ України
|