Серед цілей тисячоліття в області розвитку Організації Об’єднаних Націй, зазначених в Декларації тисячоліття, про яку домовилась 191 країна члени ООН, значиться: зменшення смертності дітей у віці до 5 років за період 1990 – 2015 р.р. на 2/3. Інфекційні захворювання суттєво впливають на дитячу смертність, тому насьогодні у всьому світі зростає актуальність імунопрофілактики, яка є одним з найдієвіших заходів попередження інфекційних захворювань та керування інфекціями. Про це повідомив головний педіатр МОЗ України В’ячеслав Бережний на семінарі «Головні питання іммунопрофілактикаи та лікування інфекційних та соматичних хвороб», який пройшов на Луганщині в рамках спільного проекту Міністерства охорони здоров’я України та групи компаній “МЕД-ЕКСПЕРТ».
«Саме з приводу питання імунопрофілактики виказує велике занепокоєння Віце-прем’єр-міністр – міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова. Раїса Василівна пославила перед медиками завдання довести охоплення імунопрофілактикою до 90%. Це нелегке завдання, але ми маємо його виконати», - зазначив головний педіатр МОЗ України, звертаючись до своїх колег – педіатрів та лікарів первинної ланки Луганської області.
Як повідомила заступник начальника управління по організації надання медичної допомоги дітям та матерям ГУОЗ Луганської ОДА Тетяна Тиць, завдяки програмі імунопрофілактики, яка впроваджується в Луганській області, вже вдалось досягти суттєвих результатів: випадки захворюваності на гепатит В знизились серед дітей в 7 разів, серед дорослих – в 10 разів; виявлено всього 4 випадки краснухи, 2 випадки – паратиту, поодинокі випадкі захворюваності на кор.
Тетяна Тиць повідомила, що за останній час була суттєво покращена матеріально-технічна база лікувальних закладів Луганської області. «Насьогодні ведеться реконструкція обласної клінічної лікарні і до кінця року планується відкрити перинатальний центр ІІІ рівня, - зазначила вона. - Але професіоналів, без висококваліфікованих лікарів наші зусилля зійдуть нанівець. Бо саме від фахівців залежить здоров’я наших луганчан. І сьогодні своїм досвідом з педіатрами та сімейними лікарями Луганщини поділяться метри педіатричної служби». Від імені Головного управління охорони здоров'я Луганської області Тетяна Тиць щиро подякувала лекторів, та організаторів семінару.
Інформаційно
Семінари семінарі «Головні питання іммунопрофілактикаи та лікування інфекційних та соматичних хвороб» вже 3 роки поспіль проводяться спільно Міністерством охорони здоров'я України та группою кампаній «МЕДЕКСПЕРТ» в усіх обласних центрах України. Вони дозволяють лікарям первинної ланки з най віддалених районів отримати інформацію по актуальним питанням профілактики,діагностики та лікування, що дає можливість покращити медичну допомогу.
На даних семінарах з колегами діляться досвідом провідні фахівці МОЗ України: головний педіатр МОЗ України, професор В. В. Бережний, головний дитячий інфекціоніст МОЗ України, професора С. А. Крамарев, головний дитячий імунолог МОЗ України Л. И. Чернишова та ін..
|