Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняДепартамент соціального захисту населенняДіяльністьСоціальні гарантії і компенсаціїПроект удосконалення системи соціальної допомоги
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

ОпитуванняОпитування
Дитяча гаряча лінія

Сьогодні: четвер, 21 листопада 2024
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняДепартамент соціального захисту населенняДіяльністьСоціальні гарантії і компенсації
 
Проект удосконалення системи соціальної допомоги

 

Допомога знайде адресата
Для посилення адресності всієї системи надання соціальних виплат населенню в рамках Проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги в Україні» за рахунок коштів Гранту, наданого Шведською агенцією міжнародного розвитку (SIDA) та з метою запровадження єдиних критеріїв оцінки майнового стану сімей при визначенні права на призначення всіх видів допомоги Урядом України запроваджується новий пілотний проект «Використання непрямого методу визначення матеріального стану домогосподарств» у п’яти областях. Протягом квітня-серпня 2009 року в Луганській, Миколаївській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях пройдуть експерименти щодо запровадження нових методів.
В Луганській області для запровадження за поданням Луганської обласної державної адміністрації відібрано управління праці та соціального захисту населення Кам’янобрідської районної у місті Луганську ради. Зазначене управління вже неодноразово приймало участь у впровадженні державних проектів з соціального захисту населення. У 1996-1997 роках на базі цього управління проводився експеримент з питань впровадження програмного комплексу АСОПД/КОМТЕХ. В 2004 році керівництво Кам’янобрідського району м. Луганська дало згоду на участь районного управління у впровадженні проекту «Підвищення ефективності управління реформою системи соціального захисту в Україні». Колектив управління успішно виконав поставлені завдання. У теперішній час здійснюється впровадження нових технологій в управліннях праці та соціального захисту населення всієї області.
В Україні визначення ступеня нужденності в більшості випадків зводиться до оцінювання матеріального стану на основі розміру доходу на одного члена домогосподарства. Однак точність оцінювання доходів нерідко ставиться під сумнів (через помилки, обман, проблеми із звітуванням про доходи тощо). Застосування непрямого методу оцінювання матеріального стану дозволить одержати більш точні оцінки розміру доходів, а відтак і поліпшити адресність соціальної допомоги.
Експеримент проводиться в короткі строки з квітня по серпень 2009 р. та включає наступні етапи:
1 етап – Підготовча: розробка основних положень експерименту, програмного забезпечення та методики, складання анкети, навчання спеціалістів, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи;
2 етап – Збір даних: заповнення анкети з наданням заявником всіх даних, на підставі яких формуються показники доходів;
3 етап – Формування бази даних: програмна обробка даних, використовуючи коефіцієнти и формули дооцінки доходу;
4 етап – Перевірка доходів: порівняння заповнених декларацій та анкети, вибіркова перевірка соціальними інспекторами;
5 етап – Аналіз результатів експерименту: визначення доцільності та корисності непрямого методу оцінки у у порівнянні з діючими на сьогодні методами оцінки ступеню нужденності заявника.
Запропонований підхід дозволить з’ясувати дійсний матеріальний стан сім’ї  порівняти задекларований заявником сукупний дохід із сукупним доходом, обчисленим із застосуванням непрямого методу оцінювання матеріального стану. Наявність великої різниці між задекларованим та оціненим (методом дооцінки) доходом є сигналом про необхідність перевірки справи заявника соціальним інспектором.
Від впровадження проекту «Використання непрямого методу визначення матеріального стану домогосподарств» очікується посилення адресності надання всіх видів соціальної допомоги , вивільнення державних коштів, які можуть бути використані на збільшення розмірів допомоги тим сім’ям, які її найбільше потребують.
Управління праці та соціального захисту населення Кам’янобрідської районної у м. Луганську ради
 
 

||
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist

Інші матеріали розділу Соціальні гарантії і компенсації

© 2006-2013 Луганська обласна державна адміністрація
91016, Україна, м. Сєвєродонецьк, пр-т.Центральний, 59
Тел. (+38 0645) 70-50-85 , Тел./Факс (+38 0645) 70-50-86
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера