Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняДепартамент соціального захисту населенняІнформація для учасників АТОСоціальний захист учасників АТОПільги учасникам бойових дій
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

ОпитуванняОпитування
Дитяча гаряча лінія

Сьогодні: п'ятниця, 03 травня 2024
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняДепартамент соціального захисту населенняІнформація для учасників АТОСоціальний захист учасників АТО
 
Пільги учасникам бойових дій

 

Відведення земельних ділянок

 

Першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва регулюється п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ст. 118 Земельного кодексу України. Учасники бойових дій можуть безоплатно отримувати земельні ділянки в такому розмірі:

 

  • для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

у селах - не більше 0,25 гектара,

в селищах - не більше 0,15 гектара,

в містах - не більше 0,10 гектара.

 

Для реалізації права на безоплатне отримання земельної ділянки учасникам бойових дій потрібно звертатись до органів влади (далі - уповноважений орган) відповідно до приналежності ділянок:

 

для отримання ділянок з земель комунальної власності - до сільських, селищних, міських рад;

для отримання ділянок з земель державної власності - до районних держадміністрацій;

для отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування для всіх потреб - до Центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин (його територіальних органів) (Державне агентство земельних ресурсів України).

 

Як отримати земельну ділянку

 

1. Звернутись до уповноваженого органу (згідно з приналежністю обраної ділянки) та подати такі документи:

клопотання довільної форми, в якому зазначаються цільове призначення земельної ділянка та її орієнтовні розміри;

графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;

погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб);

копія посвідчення УБД, або копія довідки про участь в АТО, або витяг з наказу;

копія паспорта;

копія ідентифікаційного номера.

  1. Уповноважений орган (до якого подано клопотання) приймає у місячний строк рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
  2. У випадку відмови – оскаржуємо у суді і все ж таки отримуємо дозвіл (див. пунк 2).
  3. Розробляється проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки - на замовлення УБД суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
  4. У строк до 10 днів проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується з територіальним органом Держземагентства України; у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об'єкта будівництва, - також із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури; якщо місто не входить до території певного району - із виконавчим органом міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - зі структурним підрозділом обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.
  5. Реєструємо у строк до 14 днів та вносимо дані про земельну ділянку в систему Державного земельного кадастру в територіальному відділі/управлінні Держземагентства України за місцем розташування земельної ділянки, про що надається витяг з Кадастру.
  6. У двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) відповідний уповноважений орган приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
  7. Проводимо державну реєстрацію права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

 

Питання розподілу й надання житлових приміщень регулюється Житловим кодексом Української PCP (зі змінами та доповненнями) та Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень в Українській PCP, затвердженими постановою Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 11.12.1984 р. № 470.

 

Норма жилої площі, на отримання якої має право особа, становить 13,65 кв. м на одну особу, тобто на кожного члена сім'ї (ст. 47 Житлового кодексу УРСР), але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті. Ця норма може бути перевищена, якщо, наприклад, житлове приміщення - це однокімнатна квартира або воно призначене для осіб різної статі.

 

У Державному бюджеті України на 2016 рік передбачено виділення коштів для забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в АТО та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок.

 

Відповідно до Житлового кодексу та зазначених Правил громадянам, які перебувають на квартирному обліку, житлові приміщення надаються у порядку черговості. Житлова черга розподіляється на загальну, першочергову та позачергову.

 

Учасники бойовий дій, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на першочергове отримання житла. Тобто для отримання житла учасник бойових дій повинен належати до однієї з категорій «осіб, що потребують поліпшення житлових умов». При цьому, якщо такий учасник бойових дій дістав поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов'язків військової служби, то він першочергово забезпечується жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.

 

Як отримати житло учаснику бойових дій

  1. Звернутися до місцевих органів влади (виконкомів сільських, селищних, міських рад) із заявою щодо взяття на квартирний облік, у якій зазначити про право першочергового одержання жилих приміщень. До заяви повинні додаватися такі документи (перелік орієнтовний):

копія паспортів всіх повнолітніх членів сім'ї, які стають на квартоблік;

копія свідоцтва про одруження або про розірвання шлюбу;

копи свідоцтв про народження дітей;

довідка ЖЕО про склад сім'ї;

довідка з місця роботи (місце роботи, займана посада);

копія посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни;

якщо хтось із членів сім'ї, який виявив бажання стати на квартирний облік, мав чи має квартиру або будинок, що належить йому на праві приватної власності, - копія правовстановлюючого документа (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування тощо);

у разі проживання у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам, - довідка (виписка з рішення виконавчого комітету місцевої ради) про невідповідність жилого приміщення встановленим санітарним і технічним вимогам;

у разі проживання за договором піднайму жилого приміщення - копія договору піднайму між основним наймачем і піднаймачем, засвідчена в ЖЕО;

у разі наявної тяжкої форми хронічного захворювання (згідно із затвердженим переліком) - оригінал медичного висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

  1. Отримати рішення щодо взяття на квартирний облік, яке повинно бути винесене у місячний строк з дня подання особою всіх необхідних документів.
  2. Дочекатися своєї черги серед осіб, що мають право на першочергове отримання житла (не більш ніж 2 роки для учасника бойових дій, який дістав поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях).
  3. Отримати ордер на жиле приміщення. Житло надається у безстрокове користування.

 

Урядом затверджено виплату грошової компенсації вартості проїзду учасників АТО для проходження психологічної реабілітації

 

Сьогодні одним із пріоритетних напрямків державної соціальної політики є всебічна підтримка учасників антитерористичної операції. Зокрема, важливим є надання послуг із психологічної реабілітації зазначеній категорії громадян.

 

На даний час Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції укладено договори із 12 реабілітаційними установами.

 

З метою охоплення якомога більшої кількості учасників АТО послугами із психологічної реабілітації, Урядом постановою від 23 серпня 2016 року № 539 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції.

 

Згідно зі змінами, бюджетні кошти спрямовуються на здійснення реабілітаційних заходів учасників АТО, у тому числі, на проживання та харчування під час проведення цих заходів у разі потреби, особам, яким встановлено один із наступних статусів: учасник бойових дій, інвалід війни, учасник війни.

 

Органи соціального захисту населення організовують направлення учасників антитерористичної операції до підприємств, установ, організацій та закладів будь-якої форми власності, що здійснюють реабілітаційні заходи.

 

Для отримання послуг із психологічної реабілітації необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 

Крім того, постановою КМУ від 23 серпня 2016 року № 528 затверджено Порядок виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад.

 

Дія цього Порядку поширюється на учасників антитерористичної операції із числа осіб, яким установлено статус учасника бойових дій, інваліда війни, учасника війни, які безпосередньо брали участь в АТО, а також на осіб, які супроводжують інваліда війни I групи.

 

Грошова компенсація вартості проїзду учасників АТО до реабілітаційних установ та назад виплачується органами соціального захисту населення у разі користування міжміським транспортом:

 

залізничним – у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами, але не більше вартості проїзду в плацкартному/купейному вагоні швидкого поїзда та вагоні другого класу швидкісного поїзда;

 

автомобільним загального користування (крім таксі) – у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами.

Витрати на проїзд транспортом міського та приміського сполучення відшкодуванню не підлягають.

 

Для відшкодування вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад учаснику АТО необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) не пізніше ніж через 90 календарних днів із зазначеної в проїзному документі дати закінчення поїздки. Для відшкодування необхідно подати такі документи:

 

1) заяву про надання грошової компенсації із зазначенням рахунку, відкритого в банківській установі, та адреси для надіслання органом соціального захисту населення повідомлення про прийняте рішення (електронною поштою або на паперовому носії);

 

2) копію паспорта або іншого документа, що засвідчує особу заявника та місце його проживання;

 

3) заповнений реабілітаційною установою відривний корінець направлення на психологічну реабілітацію із зазначенням строків перебування в реабілітаційній установі;

 

4) оригінали проїзних документів, що підтверджують витрати на оплату проїзду (на проїзному документі повинні бути зазначені дата проїзду та його вартість).

 

Виплата коштів проводиться через банківські установи та Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта».

 

 

Працевлаштування демобілізованих учасників антитерористичної операції

 

Луганською обласною службою зайнятості на постійній основі проводиться співпраця з військкоматами щодо передбаченої кількості демобілізованих військовослужбовців та їх професійно-кваліфікаційного рівня для оперативного підбору роботи.

 

У січні-червні 2016 року перебували на обліку в базових центрах зайнятості області як безробітні 83 особи з числа військовослужбовців, які брали участь у АТО.

 

Станом на 01.07.2016 59 безробітних із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у АТО, залишились перебувати на обліку: у Луганському МЦЗ – 2, у Лисичанському МЦЗ – 5, у Сєвєродонецькому МЦЗ – 5, у Рубіжанському МЦЗ – 4, у Біловодському РЦЗ – 14, у Новоайдарському РЦЗ – 24, у Сватівському РЦЗ – 4, у Старобільському РЦЗ – 1.

 

Зі всіма особами проводиться індивідуальна робота з наданням рекомендацій щодо вибору цивільної професії, можливості зайняття підприємницькою діяльністю, навичок самопрезентації та актуалізації адаптаційного потенціалу клієнта. З метою мотивування до здобуття професій, що потрібні роботодавцям регіону, та з метою виявлення схильності для зайняття підприємницькою діяльністю всі особи були охоплені профорієнтаційними послугами. Також складено резюме та розміщено на Інтернет-порталі «Труд», роз’яснені питання чинного законодавства. Особи, які звернулися за послугами до служби зайнятості, скористались інформацією у профінформаційному секторі, де розміщена корисна інформація як з питань зайнятості, відкриття власної справи, так і нормативна документація з даних питань.

 

Безробітні взяли участь у інформаційних та консультаційних семінарах різної тематики, які сприяють працевлаштуванню осіб.

 

Особи даної категорії залучаються до усіх групових та масових заходів, у тому числі, тренінгів та семінарів, що проводяться як в приміщенні центру зайнятості, так і під час виїзних акцій.

 

У всіх центрах зайнятості в профінформаційному секторі існують інформаційні куточки для військовослужбовців, матеріали яких постійно оновлюються. У роботі з цією категорією безробітних постійно застосовуються матеріали тематичного семінару для демобілізованих учасників АТО.

 

З метою мотивування до здобуття професій, що потрібні роботодавцям регіону, та з метою виявлення схильності для зайняття підприємницькою діяльністю всі особи були охоплені профорієнтаційними послугами.

 

З початку року 7 осіб отримали одноразову допомогу на підприємницьку діяльність та започаткували власну справу, це в Луганському (перереєстрований на підконтрольній українському Уряду території), Лисичанському, Сєвєродонецькому міських, Марківському, Міловському, Новопсковському, Старобільському районних центрах зайнятості, а саме: один зайнявся роздрібною торгівлею продуктами харчування в неспеціалізованих магазинах (Міловський РЦЗ), організував міні-ферму в домогосподарстві (Луганський МЦЗ), виданням книг зайнявся у Лисичанському МЦЗ, надання послуг таксі (Сєвєродонецький МЦЗ), ще один учасник АТО зайнявся ремонтом і технічним обслуговуванням інших машин і устаткування (Старобільський РЦЗ), роздрібною торгівлею з лотка на ринку - текстильними виробами, одягом і взуттям у Марківському РЦЗ, започаткував діяльність і забезпечення фізичного комфорту у Новопсковському РЦЗ.

 

Усім демобілізованим учасникам бойових дій, які звернулися до центрів зайнятості області, на семінарах та під час індивідуальних консультацій надана вичерпна інформація про весь спектр послуг із професійного навчання, у тому числі, про можливість отримання ваучера для підвищення конкурентоздатності на ринку праці та можливості навчання на базі центрів професійно-технічної освіти ДСЗ України.

 

На підприємствах, в установах, організаціях Луганської області, перевірених протягом першого півріччя 2016 року, не дотримання соціальних гарантій військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період, виявлено не було.

 

 

 

Медичне забезпечення учасників антитерористичної операції

 

Відповідно до Регіональної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2016 роки, яка була затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації від 26.08.2015 № 368, створено реєстр учасників АТО для забезпечення диспансерного нагляду.

 

Здійснюється постійний контроль за станом здоров’я учасників АТО шляхом проведення щорічної диспансеризації та планового лікування.

 

Станом на 01.08.2016 на стаціонарне обстеження у заклади охорони здоров’я були направлені 64 демобілізованих військовослужбовців, у яких виявлені порушення у стані здоров’я.

 

Згідно затверджених у кожному ЛПЗ індивідуальних планів диспансеризації учасників АТО проводиться медичне супроводження демобілізованих військовослужбовців шляхом проведення періодичних медичних оглядів, надання всебічної допомоги даній категорії осіб у проходженні медико-соціальних експертних комісій.

 

Протягом першого півріччя проведено 257 періодичних медичних оглядів демобілізованих військовослужбовців та направлено на медико-соціальну експертну комісію – 8.

 

Робота в даному напрямку триває та знаходиться на постійному контролі.

 

З метою надання психологічної допомоги та реабілітації учасників АТО та членів їх сімей, у містах та районах області створено 7 Центрів психічного здоров’я, які укомплектовані посадами медичних психологів. У термін з 8 по 13 липня в м. Києві було проведено семінар-навчання по запобіганню та лікуванню посттравматичного стресового розгляду, на який делеговано 5 практичних психологів. Протягом січня-червня пройшли стажування 3 психолога. Головним позаштатним наркологом і психіатром Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації було проведено 5 семінарів-тренінгів «Організаційні та технологічні аспекти психологічної реабілітації учасників АТО» на базі Новоайдарської, Марківської, Кремінської, Сватівської ЦРЛ та Рубіжанської ЦМЛ за участю всіх лікарів первинної ланки (105 осіб).

 

Проведено інвентаризацію фахівців із фізичної реабілітації для їх подальшого залучення до реабілітаційного процесу в медичних закладах області, в яких буде надаватися медична допомога учасникам АТО (перелік медичних закладів затверджений Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації).

 

Станом на 01.08.2016 сім військовослужбовців направлено до фахівців із фізичної реабілітації та 43 військовослужбовця направлено до фахівців із психологічної реабілітації.

 

Вжиті заходи до створення регіональних центрів психологічної реабілітації і лікування, служб соціально-психологічного відновлення учасників антитерористичної операції на базі діючих установ і закладів охорони здоров’я та соціального захисту із залученням до їх роботи висококваліфікованих спеціалістів, волонтерів, запровадження в таких центрах сучасних апробованих методик відновлення здоров’я та позбавлення демобілізованих військовослужбовців посттравматичного синдрому.

 

У 2016 році залучено позабюджетних коштів у сумі 703 тис. грн. для зміцнення матеріально-технічної бази центрів, закладів та установ, що надають учасникам антитерористичної операції послуги з реабілітації, лікування та адаптації, зокрема, із залученням міжнародної допомоги для створення загальнодержавної системи реабілітації та адаптації учасників антитерористичної операції згідно із Регіональною цільовою програмою медичної, соціально-трудової реабілітації та адаптації учасників антитерористичної операції на 2015-2016 роки.

Інформація про діючі державні програми для учасників антитерористичної операції

 

Станом на 01.08.2016 існують наступні бюджетні програми для учасників АТО:

 

1. Постанова КМУ від 20.05.2015 № 348 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов». На даний час в області зазначена категорія на квартирному обліку для поліпшення житлових умов не перебуває;

 

2. Постанова КМУ від 17.06.2015 № 407 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок». На даний час в області відсутня дана категорія громадян згідно з даними органів соціального захисту населення області;

 

3. КПКВК 2501570 «Виплата матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби». У 2016 році надана матеріальна допомога 2 особам на загальну суму 2,294 тис. грн;

 

4. КПКВК 2505150 «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням»:

 

Заходи з психологічної реабілітації.

 

У 2016 році виділені кошти станом на 01.08.2016 – 311,570 тис. грн., 198,318 тис. грн направлено до управління соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації (укладено договір на суму 133,718 тис. грн - 54 учасника антитерористичної операції пройшли навчання за напрямом «Водії категорії В»).

 

Заходи із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

 

У 2016 році Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції уклала договори з 13 реабілітаційними установами України.

 

Станом на 01.08.2016 отримали послуги з психологічної реабілітації 20 осіб.

 

В області постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота через ЗМІ, офіційні сайти та обласні, районні і міські наради щодо заходів з психологічної реабілітації для учасників АТО та членів їх сімей.

 

Заходи із забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням.

 

Організовано інформаційно-роз’яснювальну роботу серед постраждалих учасників антитерористичної операції щодо порядку забезпечення їх санаторно-курортним лікуванням.

 

Станом на 01.08.2016 на обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками в органах соціального захисту населення області перебуває 177 постраждалих учасників АТО. У 2016 році Держслужбою України у справах ветеранів війни та учасників АТО на Луганську область розподілені 68 путівок. За перше півріччя оздоровлено 7 осіб.

 

Забезпечення учасників АТО технічними засобами реабілітації

 

Станом на 01.08.2016 до управлінь соціального захисту населення області з питання оформлення необхідних документів для подальшого протезування (ортезування), забезпечення іншими видами технічних та інших засобів реабілітації звернулося 2 учасника антитерористичної операції (місто Сєвєродонецьк та Старобільський район), які на даний час забезпечені необхідними ТЗР.

 

Таким чином, в області зазначеній категорії громадян надаються соціальні гарантії та компенсації відповідно до діючого законодавства України.

Забезпечення соціальних гарантій учасників антитерористичної операції

 

Станом на 01.08.2016 на обліку в органах соціального захисту населення області перебуває:

 

- 3601 учасник бойових дій, який безпосередньо приймав участь в АТО;

- 12 інвалідів війни, інвалідність яких пов’язана із проходженням військової служби на території проведення АТО;

- 33 члена сімей загиблого військовослужбовця, який приймав участь в АТО.

 

На виконання Указу Президента України від 18.03.2015 № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників АТО» розпорядженням голови облдержадміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації від 26.08.2015 № 368-р затверджено Регіональну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2016 роки (далі – Програма), також розроблені відповідні районі та місцеві програми.

 

З метою вирішення нагальних питань соціального захисту і реабілітації учасників антитерористичної операції та членів його сім’ї, родин загиблого військовослужбовця, який приймав безпосередню участь в антитерористичній операції розроблено форму соціального паспорту учасника антитерористичної операції та членів його сім’ї, родини загиблого військовослужбовця, який приймав безпосередню участь в антитерористичній операції, та ведеться реєстр учасників АТО. Також, створено Центр допомоги учасникам АТО при облдержадміністрації.

 

Із початку року з метою соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей надано матеріальну допомогу за рахунок коштів обласного бюджету 12 особам даної категорії на загальну суму 55 тис. грн.

 

Для ефективного вирішення проблем сімей демобілізованих учасників антитерористичної операції, надання їм всебічної соціальної підтримки спеціалістами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області ведеться цілеспрямована робота, направлена на допомогу даній категорії сімей.

 

Центрами постійно здійснюється соціальне інспектування виявлених військовослужбовців та членів їх сімей і надання їм соціального супроводу.

 

Станом на 01.08.2016 дев’ять сімей учасників АТО знаходяться під соціальним супроводом, у тому числі, 2 особи з інвалідністю.

 

Протягом першого півріччя до центрів звернулося 105 сімей учасників АТО (в них виховується 121 дитина), у яких здійснено оцінку потреб, а саме:

отримали психологічну допомогу – 94 сім’ї;

працевлаштовано – 2 особи;

отримали юридичну допомогу – 36 сімей;

поставлено на квартирний облік – 2 сім’ї;

отримали земельну ділянку – 3 сім’ї;

влаштовано дітей до дошкільних та шкільних закладів освіти – 7 сімей;

отримали гуманітарну допомогу – 39 сімей;

отримали матеріальну допомогу – 7 сімей;

та інше.

 

В області організовано надання учасникам АТО та членам їх сімей відповідних інформаційно-консультативних послуг за принципом «єдиного вікна». Визначені відповідальні особи з питання взаємодії та сприяння діяльності Центру допомоги учасникам антитерористичної операції при облдержадміністрації.

 

Організовано перевезення учасників антитерористичної операції, які мають поранення, до закладів охорони здоров’я, протезно-ортопедичних підприємств та установ області, що надають послуги з реабілітації, лікування та адаптації, шляхом залучення до цього спеціалізованих транспортних служб для безкоштовного та пільгового перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та ліжко хворих громадян похилого віку, зокрема, «Соціального таксі».

 

За інформацією, наданою райдержадміністраціями та міськвиконкомами, кількість дітей учасників АТО складає 653 особи. Планується охопити оздоровленням та відпочинком 356 дітей зазначеної категорії. Крім того, відповідно до змін до Порядку направлення дітей до Українського дитячого центру «Молода гвардія», діти загиблих та постраждалих учасників АТО та діти учасників бойових дій можуть отримати оздоровлення в зазначеному закладі.

 

Станом на 01.08.2016 оздоровлено та відпочило 246 дітей учасників АТО й 3 дитини загиблих учасників АТО.

 

Для інформування ветеранів війни з числа учасників антитерористичної операції щодо актуальних питань їх соціального захисту розроблено та виготовлено 15 тисяч пам’яток для учасників бойових дій та інвалідів війни з-поміж учасників антитерористичної операції, в яких міститься інформація щодо отримання ними статусу учасника бойових дій та механізму надання відповідних пільг, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня даній категорії громадян тощо.

 

Пам’ятку-довідник для демобілізованих військовослужбовців з метою комунікативного зв’язку та надання інформації щодо їх подальшої адаптації в суспільстві розповсюджено в електронному вигляді в містах та районах області серед зацікавлених органів державної влади та місцевого самоврядування.

||
||
||
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
||
||

Інші матеріали розділу Соціальний захист учасників АТО

© 2006-2013 Луганська обласна державна адміністрація
91016, Україна, м. Сєвєродонецьк, пр-т.Центральний, 59
Тел. (+38 0645) 70-50-85 , Тел./Факс (+38 0645) 70-50-86
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера