Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняДепартамент соціального захисту населенняНовини12 січня 2011, 14:49Триває обговорення проекту Пенсійної реформи в Україні
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

ОпитуванняОпитування
Дитяча гаряча лінія

Сьогодні: п'ятниця, 22 листопада 2024
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняДепартамент соціального захисту населення12 січня 2011, 14:49

Триває обговорення проекту Пенсійної реформи в Україні

 
12 січня 2011, 14:49

Триває обговорення проекту Пенсійної реформи в Україні

 

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ
 
 
1. Яка ситуація із збалансуванням Пенсійного фонду на сьогодні?
У 2010 році дефіцит коштів Пенсійного фонду України складає 26,6 млрд. грн.
Покриття дефіциту коштів передбачено за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
2. Як пропонується вирішити проблему підвищення пенсійного віку (окремо — для жінок і окремо — для чоловіків)?
Програмою економічних реформ України на 2010 – 2014 роки передбачено, зокрема, що пенсійний вік для жінок і чоловіків має бути вирівняно (поступово, з кроком 0,5 року за рік протягом 10 років). Відповідно передбачається поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.
Це питання було найбільш дискусійним.
Головним аргументом проти підняття пенсійного віку в Україні зазвичай називають низьку тривалість життя. 
В той же час, як показують наукові дослідження, очікувана тривалість життя для чоловіків в Україні при досягненні 60 років становить 14 років, що наближається до показника інших країн. Для жінок же при досягненні 55 років тривалість життя становить 25 років, що є чи не найвищим показником серед інших країн (Великобританія – 23 роки, Італія – 24,9 років, Німеччина – 20,9 років, Словаччина – 18 років, Угорщина – 20 років).
 
3. Яку позицію ухвалено щодо скорочення надвисоких пенсій            (10 тис. грн. і вище). Чи запроваджуватиметься обмеження на рівні 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних і якої кількості громадян воно торкнеться? Чи торкнеться це тих, хто оформив пенсію до 2011 року?
Що стосується скорочення надвисоких пенсій, то пропонується встановити максимальний розмір пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на грудень 2010 року (734 грн.) це становить 8 808 грн. У 2011 році обмеження розміру пенсії стосуватиметься приблизно 400 осіб, які вийдуть на пенсію вперше.
Закон зворотної дії не має, тому обмеження пенсій максимальним розміром не стосується тих пенсіонерів, які оформили пенсію до 2011 року.
 
4. Чи є відмінність у тому, яким чином обмежуватимуть розмір спеціальних пенсій і трудових?
Обмеження пенсій максимальним розміром стосується всіх категорій пенсіонерів, незалежно від того, за нормами якого закону їм призначено пенсію.
 
5. Чи планує влада починати пенсійну реформу „з себе”? Чи зберігається в нинішньому вигляді механізм призначення спеціальних пенсій (держслужбовці, науковці, судді, прокурори, журналісти державних та комунальних ЗМІ тощо). Чи збільшується (і на скільки саме по різних категоріях) період, за який враховується заробітна плата, при визначенні спеціальних пенсій? Який коефіцієнт заміщення (зарплати пенсією) передбачається для різних категорій спецпенсіонерів?
Передбачається встановити досить суттєві обмеження для спеціальних пенсій (народні депутати, судді, працівники Національного банку України, митної служби, наукові працівники, журналісти державних та комунальних засобів масової інформації тощо), зокрема їх стосуватиметься:
- встановлення максимального розміру пенсії на рівні 12 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;
- збільшення періоду, за який їм враховується заробітна плата для обчислення пенсії;
- зниження максимального відсотка для визначення розміру пенсії (коефіцієнту заміщення);
- виплата спеціальних пенсій при продовженні роботи проводитиметься у розмірі трудової пенсії.
 
6. Як виплачуватимуть спецпенсії працюючим пенсіонерам? Чи втрачатиме працюючий пенсіонер право на спецпенсію при зміні місця роботи (йому виплачуватимуть лише трудову)?
Виплату спеціальних пенсій (державним службовцям, науковим працівникам, депутатам, працівникам органів прокуратури та суду, органів місцевого самоврядування, журналістам) за період роботи передбачається здійснювати у розмірі трудової пенсії. Після звільнення з роботи – виплата пенсій здійснюється у розмірах, визначених спеціальними Законами.
 
7. Як саме змінюється база розрахунку надбавки за понаднормовий стаж? Якою починаючи з 2011 році буде вартість одного року понаднормативного стажу при призначенні трудових пенсій? Спеціальних пенсій? Чи буде підвищено вартість одного року стажу для жінок у зв’язку з підвищенням пенсійного віку?
Доплата за понаднормовий стаж роботи встановлюється у розмірі 1 відсотка основного розміру пенсії, але не більше 1 відсотка мінімального розміру пенсії за віком.
При обчисленні спеціальних пенсій на сьогодні відсутнє таке поняття як „доплата за понаднормовий стаж”. Ця норма залишається і після 1 січня 2011 р.
Вартість одного року стажу становить 1,35 відсотка.
 
 
 
8. Які зміни торкнуться пенсійного забезпечення військово-службовців, і зокрема, як конкретно вирішено проблему визначення спеціального стажу роботи (служби) в календарному обчисленні.
Законопроектом передбачається внести певні зміни до пенсійного забезпечення військових пенсіонерів.
Основне питання яке передбачається розглянути – це питання скорочення деяких пільг для  усунення можливості виходу на пенсію у 30 - 35 річному віці, що на сьогодні сприймається як один із найбільш соціально негативних факторів.
Що стосується військових (а також і пожежників та інших службовців), які мають тривалу вислугу років, жодні зміни їх не стосуватимуться і вони отримуватимуть пенсії в тих же розмірах, що і на сьогодні.
Передбачається з 2011 року:
- запровадити календарне обчислення вислуги років при визначенні права на пенсію;
- залишити пільговий порядок обчислення вислуги років при визначенні розміру пенсії: за 20 років вислуги (з урахуванням пільгового обчислення) - 50 % заробітної плати (55 % –для звільнених у відставку) та 3 % за кожен рік вислуги понад 20 років;
- поступово, щороку на 1 рік, збільшити вислугу років для визначення права на пенсію за вислугу років з 20 до 25 років;
- обмежити пенсії максимальним розміром дванадцяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність
- зберегти механізм виплати пенсії працюючим військовим пенсіонерам без будь-яких змін – у повному розмірі незалежно від заробітної плати.
 
9. Пенсії вчителів, лікарів, працівників культури — чи будуть зміни?
На сьогоднішній день працівники бюджетної сфери (працівники освіти, охорони здоров’я, культури) мають право на призначення пенсії за вислугу років за наявності вислуги від 25 до 30 років, незалежно від віку.
В той же час через низький розмір заробітної плати (а відповідно і пенсії) переважна більшість таких працівників сьогодні продовжує працювати і після досягнення загальновстановленого пенсійного віку та отримують пенсію і заробітну плату одночасно.
Зважаючи на такі обставини, передбачається підвищити престижність роботи працівників бюджетної сфери шляхом виплати їм одноразової грошової допомоги при виході на пенсію як державним службовцям у розмірі 10 призначених місячних пенсій;
Всі запропоновані зміни для працівників бюджетної сфери жодним чином не стосуються вже призначених пенсій. Пенсії, що були призначені до набрання чинності законопроектом виплачуватимуться у тих саме розмірах, без  будь-яких змін.
Крім того, законопроектом збережено право на пенсію за вислугу років, тобто за наявності 25 років спеціального стажу призначається пенсія незалежно від віку.
 
10. Зміни пенсійного забезпечення для працюючих пенсіонерів — у чому саме вони полягатимуть для тих, хто вже на пенсії? Для тих, хто оформлюватиме пенсію в 2011 році?
Пенсії, призначені до набрання чинності законопроектом, виплачуватимуться у тих саме розмірах, без будь-яких змін.
Також не передбачено будь-яких обмежень у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам за виключенням спеціальних пенсій.
Механізм перерахунку пенсій для працюючих пенсіонерів збережено.
Пенсіонер, який після призначення пенсії продовжував працювати, через два роки матиме право на черговий перерахунок.
 
11. Чи погодився уряд із пропозицією Пенсійного фонду призначати пенсії лише із заробітку за даними системи персоніфікованого обліку?
Для обчислення пенсії передбачається враховувати заробітну плату лише за даними системи персоніфікованого обліку.
Це дасть можливість позбавити майбутніх пенсіонерів пошуку старих архівів та ліквідованих підприємств.
В той же час передбачається залишити старий порядок для тих, хто за період з 2000 року не набув достатнього страхового стажу.
 
12. За скільки років заробіток треба буде брати тим, хто виходитиме на пенсію в 2011 році? Чи зберігається правило, що майбутній пенсіонер за бажанням може виключати із розрахунку заробіток за „невдалі” роки, і в якому саме обсязі? 
Для обчислення пенсії враховуватиметься заробітна плата за весь період за даними персоніфікації.
При цьому передбачається зберегти нині існуючі правила „оптимізації” заробітку і навіть деяким чином розширити їх.
 
13. Які компенсуючі заходи запропонував уряд, аби зменшити суспільний опір упровадженню пенсійної реформи і підвищити довіру до своїх дій? Як буде налагоджене інформування громадян?
Реформування пенсійної системи передбачає розпочати запровадження обов’язкової накопичувальної системи пенсійного страхування. Це в перспективі дасть можливість диверсифікувати джерела доходів пенсіонерів і забезпечити накопичувальні пенсійні рахунки при яких кожна працююча особа буде бачити свої пенсійні накопичення. Це підвищить зацікавленість кожної особи у легальній сплаті внесків та приведе до зниження рівня тінізації доходів.
У солідарній системі передбачається застосувати ряд  компенсуючих заходів, які стосуватимуться збільшення розмірів пенсій жінок, працівників бюджетної сфери.
Передбачається створити робочі групи для проведення роз’яснювальної роботи та роботи з громадськістю.
 
14. З якої дати планується розпочати нарахування і виплату пенсій за новими правилами?
Законопроектом передбачається введення його в дію з початку 2011 року. Запровадження деяких норм здійснюватиметься поетапно.
 
15. Яку суму економії очікується отримати в 2011 році у випадку схвалення парламентом усіх запропонованих заходів пенсійної реформи? Яким очікується дефіцит Пенсійного фонду?
У випадку схвалення парламентом усіх запропонованих заходів пенсійної реформи економія коштів у 2011 року становитиме понад 1,7 млрд. гривень.
Реалізація зазначених заходів дозволить скоротити видатки Пенсійного фонду України та зменшити дефіцит його бюджету. 
 
16. Які головні особливості пенсійної системи після реформи?
В Україні передбачене існування трирівневої пенсійної системи: солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (I рівень); накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (II рівень); система недержавного пенсійного забезпечення (III рівень). З 2004 року впроваджено солідарну систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та систему недержавного пенсійного забезпечення.
Стан діючої пенсійної системи потребує невідкладного реформування.
З цією метою передбачається запровадити ІІ рівень пенсійної системи – обов’язкову накопичувальну систему пенсійного страхування та збалансувати діючу солідарну пенсійну систему.
Запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування дасть змогу урізноманітнити джерела доходів майбутніх пенсіонерів і забезпечити більш високий рівень пенсій.
В той же час збалансування бюджету Пенсійного фонду та реформування солідарної пенсійної системи надасть змогу забезпечити можливість ліквідувати існуючі проблеми - забезпечити стовідсоткову виплату пенсій із солідарної системи та ліквідувати диспропорції у розмірах пенсій призначених у різні роки.
 
17.Чому реформа не торкнеться тих, хто пішов на заслужений відпочинок, особливо хто отримує по 50 тис грн.?

Згідно із Конституцією України (стаття 22) при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Зважаючи на це, пенсії, що були призначені до набрання чинності законом, виплачуватимуться у розмірах, які не можуть бути нижче від вже встановлених.

 

У той же час передбачається, що пенсії, які перевищують встановлений максимальний розмір, не будуть індексуватися або підвищуватись у випадках, передбачених законодавством, до того часу коли їх розмір відповідатиме максимальному.
 
18.Якщо нормативний стаж для призначення пенсій за віком збільшиться на 10 років, на ці ж 10 років зменшиться понаднормовий стаж, що зумовлює виплату відповідних надбавок. Тож, розмір надбавок для пенсіонерів буде суттєво зменшено: середньому пенсіонеру не доплатять 33 грн. на місяць або 392 грн. на рік. Наскільки це справедливо?
Закон не має зворотної дії. Зазначена норма поширюватиметься лише на пенсії, які вперше будуть призначатися після набрання чинності Законом. Раніше призначені пенсії виплачуватимуться у встановлених розмірах, без будь-яких обмежень.
Крім того, слід зазначити, що нові пенсії призначаються з більш високого показника середньої заробітної плати і їх перевищення розмірів раніш призначених пенсій вже сьогодні досягає 70 відсотків.
 
19.Прожитковий мінімум, до якого дотягують мінімальну пенсію, не забезпечує існування пенсіонера, якщо він вийде на пенсію і не буде працювати. Як держава буде допомагати в цьому випадку?
За наявності мінімально необхідного стажу (для жінок – 30 років, для чоловіків – 35 років) розмір пенсії не може бути меншим прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За кожний рік страхового стажу понад 30/35 років встановлюється доплата у розмірі 1 відсотка мінімального розміру пенсії за віком.
Крім того у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму кожного разу розмір пенсії буде переглядатися в сторону збільшення.
 
20.Загострення ситуації на ринку праці у зв’язку із підвищенням пенсійного віку та нормативного страхового стажу – це звуження можливостей працевлаштування, зростання безробіття та погіршення соціального середовища (найчастіше ці проблеми пов'язують з молоддю). Як влада вирішуватиме проблему з працевлаштуванням?
За експертною оцінкою науковців приріст чисельності населення працездатного віку у зв’язку із підвищенням пенсійного віку для жінок у 2011 році може скласти до 185 тис. осіб. Тобто, враховуючи прогнозні показники рівня безробіття на ринку праці у 2011 році (7,6-8,1%), суттєвого зростання чисельності безробітного населення не має відбутися. Крім того, у цьому році ми спостерігаємо зростання економіки, яке зазвичай супроводжується створенням нових робочих місць. Це має компенсувати незначне зростання пропозиції робочої сили на ринку праці.
В умовах, коли головним довгостроковим демографічним трендом є процес старіння населення, підвищення пенсійного віку стає абсолютно природним і найбільш адекватним заходом соціально-економічних реформ, без яких вітчизняний ринок праці та пенсійна система мають сумнівні перспективи розвитку. По такому шляху йдуть всі країни, які стикаються з проблемою старіння населення.
 
21. Впровадження пенсійної реформи призведе до зниження добробуту пенсіонерів – зменшується (або втрачається) можливість одночасного одержання пенсії й зарплати. Чому ви пішли на цей крок, адже чимало людей просто вимушені працювати на пенсії?
Законопроектом не передбачено будь-яких обмежень у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам, за виключенням новопризначених спеціальних пенсій.
Виплата трудових пенсій працюючим пенсіонерам буде здійснюватися в повному обсязі, незалежно від розміру отримуваної зарплати.
 
22.Чому майбутні пенсіонери поставлені в невигідні умови порівняно з нинішніми?
Після прийняття закону раніше призначені пенсії виплачуватимуться в розмірах, які не можуть бути нижче від раніше встановлених.
Крім того, слід зазначити, що нові пенсії призначаються з більш високого показника середньої заробітної плати і вже на сьогоднішній день перевищують раніше призначені пенсії до 70 %.
 
23.Чи будуть змінені коефіцієнти нарахування? Скажімо, жінці 55 років і вона з 1-го січня оформлює собі пенсію. Вона знала наперед, що 20 років їй достатньо для того, щоб отримувати мінімальну пенсію, тому що решту часу вона доглядала за дітьми чи за онуками. Приходить, а їй кажуть, що такий стаж не передбачає отримання пенсії. Треба ще десять років попрацювати. Для більшості людей це буде шок.
Мінімально необхідний страховий стаж для набуття права на пенсію за віком згідно законопроекту - 15 років.
Розмір пенсії обчислюється в залежності від заробітної плати та тривалості страхового стажу. Ці основні принципи солідарної системи пенсійного забезпечення залишаються незмінними.
Крім того, необхідно сказати, що час догляду за дітьми до 3 років зараховується до страхового стажу.
 
 
 
 
 
 
 
24.У чому полягає суть накопичувальної системи і чи готова до неї країна? Який відсоток відрахувань буде спрямовуватися на персональні рахунки?
Накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування  базується на засадах накопичення коштів на індивідуальних пенсійних рахунках та передбачає механізм їх успадкування.
Така система пенсійного страхування дозволить урізноманітнити джерела отримання особою доходів у старості і залучити додаткові інвестиції в економіку держави.
Після збалансування бюджету Пенсійного фонду України передбачається розпочати перерахування страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду.
Розмір страхового внеску на дату впровадження системи складатиме     2 % заробітної плати із подальшим його щорічним підвищенням на один відсоток до 7%.
 
25.Які вимоги ставив МВФ щодо пенсійної реформи? Чи правда, що влада посилила їхні пропозиції досить жорсткими пунктами, які боляче вдарять по українцях?
Вимоги МВФ передбачали в першу чергу заходи, які спрямовані на зміцнення фінансового підґрунтя солідарної пенсійної системи та забезпечення бездефіцитності бюджету Пенсійного фонду.
Законопроектом, крім положень, запропонованих МВФ, передбачено також спрощення механізму призначення пенсій, встановлення деяких обмежень які стосуються пенсійного забезпечення держслужбовців, членів Кабінету Міністрів і народних депутатів, а також окремих обмежень для одержувачів спеціальних пенсій.

 




12 червня 2017, 10:10
Луганським обласним центром соціально-психологічної допомоги проведено виїзний прийом громадян
На початку червня 2017 року на базі Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги в селищі Михайлівка Кремінського району відбувся виїзний прийом громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах. Участь у прийомі взяли фахівці Кремінського бюро Сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та управління соціального захисту населення Кремінської райдержадміністрації, а також директор центру Юрій Єременко.

докладніше »



02 червня 2017, 16:10
У Новопсковському районі проведено виїзну акцію «У країні дитинства, у країні добра разом зі службою зайнятості»
Відпочинок дітей у літніх таборах – це час для розвитку та цікавих пізнань. Незамінним партнером у цій справі щороку стає служба зайнятості.   30 травня 2017 року мовний літній табір з денним перебуванням «WONDER LAND» Танюшівської ЗОШ І-ІІІ ступенів із радістю зустрів спеціалістів Новопсковського районного центру зайнятості. У цей день відбулася виїзна акція з використанням мобільного центру зайнятості з нагоди Дня захисту дітей «У країні дитинства, у країні добра разом зі службою зайнятості». Розташувався мобільний центр зайнятості на території табору. Яскраво – блакитний намет гармонійно поєднався із зеленню березового гаю та різнокольоровими барвами подвір’я школи. 

докладніше »



02 червня 2017, 15:56
Підписано Меморандум взаємодії між громадським організаціями Луганщини, які опікуються питаннями соціального захисту осіб з інвалідністю
31 травня 2017 року в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації відбулося чергове засідання «круглого столу» з питань соціального захисту осіб з інвалідністю.   У заході взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення обласної держадміністрації Елеонора Поліщук, позаштатний радник голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації з питань соціального захисту осіб з інвалідністю Микола Надулічний, представники обласних громадських організацій, що опікуються питаннями соціального захисту осіб зазначеної категорії, зокрема Луганської обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів України, Луганської обласної організації Українського товариства Сліпих та Центру підтримки інвалідів Луганщини.

докладніше »



01 червня 2017, 08:28
Робота соціальних установ щодо надання соціальних послуг дітям Луганської області
Соціальний захист дітей Луганщини здійснюється за декількома напрямками. Окрім забезпечення сімей з дітьми державною соціальною допомогою, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації координується діяльність установ та закладів, які надають соціальні послуги різним категоріям дітей. Зокрема, на Луганщині працює мережа центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Рубіжанський обласний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, центри соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю.

докладніше »



01 червня 2017, 08:21
Елеонора Поліщук поінформувала про початок літньої оздоровчої кампанії для дітей в Луганській області
30 травня 2017 року напередодні Дня захисту дітей директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук взяла участь в ефірі телепередачі «ЛОТ наживо» щодо організації літньої оздоровчої кампанії для дітей Луганщини.   Вона розповіла, що фінансування літньої оздоровчої кампанії планується із бюджетів різних рівнів: обласного, місцевих, державного. Із обласного бюджету на оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах області та перебувають на повному державному забезпеченні, заплановано фінансування у сумі 2450,2 тис. грн. На оздоровлення дітей із населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, – 2028,6 тис. грн. У місцевих бюджетах заплановано 7453,5 тис. грн.

докладніше »



31 травня 2017, 17:31
Елеонора Поліщук звітувала про підсумки роботи з надання житлових субсидій населенню Луганської області
30 травня 2017 року відбулося засідання колегії Луганської облдержадміністрації. Директор Департаменту соціального захисту населення обласної держадміністрації Елеонора Поліщук доповіла про підсумки роботи з надання житлових субсидій населенню Луганської області у 2016 році. За її словами, під час опалювального періоду 2016-2017 років житлові субсидії надавалися 153430 сім’ям області. Із них кількість субсидій на оплату житлово-комунальних послуг становить 149797, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – 3633. 

докладніше »



31 травня 2017, 11:11
В облдержадміністрації обговорено заходи впливу на керівників підприємств-боржників із виплати заробітної плати
29 травня 2017 року перший заступник голови облдержадміністрації Роман Власенко в рамках діяльності обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій стипендій та інших соціальних виплат провів робочу нараду з питань взаємодії органів виконавчої влади та правоохоронних органів щодо погашення заборгованості із заробітної плати в області.

докладніше »



31 травня 2017, 08:53
Представниця Департаменту взяла участь семінарі-нараді: «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи»
25-26 травня 2017 року в місті Одеса відбувся семінар-нарада за темою: «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи». У заході взяли участь представники об’єднаних територіальних громад Луганської області, а також долучилася начальник відділу організації надання соціальних послуг Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Фролова.

докладніше »



31 травня 2017, 08:43
Про соціальний захист дітей в Луганській області
Соціальний захист дітей Луганської області здійснюється за декількома напрямками. Одним із основних є забезпечення сімей з дітьми державною соціальною допомогою. Станом на 01 травня 2017 року в області в органах соціального захисту населення державна допомога сім’ям с дітьми виплачена 30941 отримувачам на 33142 дитини на загальну суму 230119,35 тис. грн, у тому числі:

докладніше »



30 травня 2017, 16:28
Номери «гарячих ліній» для школярів, абітурієнтів та студентів із зони АТО та Криму
З метою забезпечення рівного доступу до отримання освіти для дітей із зони АТО та Криму, ГО «Фонд «Відкрита політика» з 2015 року розпочав інформаційну та адвокаційну кампанії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством інформаційної політики України, Міністерством з тимчасово окупованих територій та ВПО України за підтримки ЮНІСЕФ. На сьогоднішній день у Фонді постійно працює консультаційна «гаряча лінія» з освітніх питань, створені і поширенні відео та аудіоролики, створена інтернет платформа «Доступна освіта» (http://dostupnaosvita.com.ua), де можна знайти відеоуроки з української мови й літератури та історії України, покрокові інструкції щодо отримання документів про освіту державного зразка, процедури здобуття вищої освіти за спрощеною процедурою тощо.

докладніше »



30 травня 2017, 12:07
Проведено семінар для заступників голів РДА та міських рад Луганщини щодо надання соціальних послуг населенню в умовах децентралізації
26-27 травня 2017 року з ініціативи Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації проведено семінар-нараду для заступників голів райдержадміністрацій, районних військово-цивільних адміністрацій та міських рад, які координують соціальну сферу, за темою: «Організація системи надання соціальних послуг в умовах децентралізації». Участь у заході взяли заступник голови обласної держадміністрації Ольга Лішик, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук, директори обласних фондів соціального страхування, обласного центру зайнятості, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, начальник Головного управління Пенсійного фонду в Луганській області. До участі у семінарі-нараді були запрошені також голови об’єднаних територіальних громад Луганської області. 

докладніше »



29 травня 2017, 12:24
170 мешканцям Луганщини призначено одноразову матеріальну допомогу із обласного бюджету
25 травня 2017 року в облдержадміністрації проведено засідання обласної комісії з надання одноразової грошової допомоги за рахунок коштів з обласного бюджету. Участь у заході взяли голова комісії, заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик, директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, заступник голови комісії Елеонора Поліщук та члени комісії.

докладніше »



29 травня 2017, 09:13
Проведено зустріч Сєвєродонецького міського товариства інвалідів «Надія»
25 травня 2017 року Сєвєродонецьким міським товариством інвалідів «Надія» проведено захід, присвячений Дню міста та Дню хіміка України.   У заході взяли участь представники облдержадміністрації та міської ради, депутатського корпусу міста Сєвєродонецька та громадських організацій.   Заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик привітала присутніх із прийдешніми святами. Вона підкреслила, що подібні заходи – це добра можливість спільного вирішення найголовніших питань соціального захисту осіб з інвалідністю.

докладніше »



29 травня 2017, 09:02
Вперше у місті Сєвєродонецьку відбувся обласний Ярмарок вакансій для студентської молоді
25 травня 2017 року з ініціативи Луганського обласного та Сєвєродонецького міського центрів зайнятості в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся широкомасштабний Ярмарок вакансій для студентів цього ВУЗу та студентів Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму.   Відкрив Ярмарок вакансій директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський, який зазначив, що проведення таких заходів сприятиме працевлаштуванню випускників університету, допоможе студентам старших курсів знайти місце проходження стажування та практики, а роботодавцям – підібрати молодих спеціалістів на існуючі вакансії.

докладніше »



26 травня 2017, 16:23
Медичних працівників Луганщини навчають допомозі жінкам, постраждалим від насильства
На Луганщині продовжується робота щодо попередження ґендерно обумовленого та домашнього насильства. 24-25 травня 2017 року в місті Сєвєродонецьку відбулася робоча зустріч для медичних працівників пунктів невідкладної допомоги для жінок і дівчат, постраждалих від насильства в умовах збройного конфлікту на сході України. Зустріч проведена в рамках реалізації проекту Фонду народонаселення ООН «Відповідь на гострі гуманітарні потреби найбільш вразливих жінок та неповнолітніх дівчат, які постраждали від збройного конфлікту на сході України. Поєднання заходів гуманітарного реагування із вирішенням довготривалих наслідків кризи» спільно із Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

докладніше »



25 травня 2017, 15:49
Елеонора Поліщук взяла участь у зустрічі щодо соціальної підтримки дітей Луганщини
24 травня 2017 року в місті Сєвєродонецьку відбулося засідання «круглого столу» за темою: «Розбудова співпраці в Луганській області» щодо захисту та підтримки прав дітей. Ініціаторами заходу стали команда проекту «Генерація UA», МБФ «Жовто-Блакитні Крила» та ChildFund Deutschland. Зустріч відбулася на базі дитячого центру соціально-психологічної підтримки, що відкрився нещодавно в Сєвєродонецьку за підтримки зазначених організацій.

докладніше »



25 травня 2017, 15:41
Продовжується соціальний захист ветеранів Великої вітчизняної війни за рахунок коштів обласного бюджету
«Комплексною обласною програмою медичного і соціального забезпечення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, ветеранів війни та прирівняних до них осіб на 2017-2019 роки», зміни до якої затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза від 26 квітня 2017 року № 258, до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні передбачені:

докладніше »



25 травня 2017, 15:21
Призначено позаштатних радників голови облдержадміністрації з питань соціального захисту осіб з інвалідністю
З метою організації роботи із соціального захисту осіб з інвалідністю та вдосконалення спільної роботи з громадським організаціями, які опікуються питанням соціального захисту громадян цієї категорії, було прийнято рішення про доцільність призначення позаштатних радників голови Луганської обласної державної адміністрації.   Розпорядженням голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза від 05 травня 2017 року № 195-к призначено позаштатних радників голови, якими стали голова Луганської обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів України Наталія Гордєєва та голова Центру підтримки інвалідів Луганщини Микола Надулічний.

докладніше »



24 травня 2017, 17:20
Вимоги безпеки при проведенні літніх спортивно-масових заходів
       З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення спортивно-масових заходів або корпоративних змагань, керівникам структурних підрозділів на підприємстві, установі, організації необхідно завчасно проводити інструктаж з безпечного проведення спортивно-масових заходів, який визначає організаційно-правові основи і порядок виконання директив учасниками змагань і уболівальниками у процесі підготовки і проведення спортивно-масових заходів.           На спортивному майданчику, де проводяться масові заходи, повинні невідлучно перебувати призначені відповідальні особи.           Починати змагання і закінчувати їх необхідно тільки по сигналу судді. Не допускається порушувати правила проведення змагань.           Перевдягання у спортивну форму необхідно проводити в спеціально відведених місцях (роздягальнях).

докладніше »



23 травня 2017, 16:24
На Луганщині проведено обласну Спартакіаду працівників соціальної сфери
19 травня 2017 року відбулася обласна Спартакіада працівників соціальної сфери Луганщини. Участь у змаганнях взяли 15 команд, до складу яких увійшли працівники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, міських і районних управлінь соцзахисту населення, обласних інтернатних установ та соціальних закладів. 

докладніше »



22 травня 2017, 11:56
Проведено обласну нараду із директорами територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
17 травня 2017 року в Департаменті соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації під керівництвом директора Департаменту Елеонори Поліщук відбулась обласна нарада із директорами територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міст і районів області.   Під час наради обговорено низку актуальних питань, зокрема, роботу територіальних центрів на сучасному етапі, стан впровадження інноваційних соціальних послуг та Державних стандартів надання соціальних послуг територіальним центрами.

докладніше »



22 травня 2017, 11:51
У місті Сєвєродонецьку презентовано інсталяцію «Грані» щодо попередження торгівлі людьми
Протидіяти фактам торгівлі людьми легше, аніж боротися з їх наслідками. Будь-хто може стати жертвою незалежно від віку, статі, соціального статусу. Проте, завжди є люди, які допоможуть і не залишать у біді. «Знай», «Розумій», «Дій» – основні тези інсталяції «ГРАНІ», що відкрилася 18 травня у Сєвєродонецьку на Майдані перемоги.   Основне завдання акції – привернути увагу до проблеми торгівлі людьми, а також залучити громадськість до попередження й боротьби із сучасним рабством. Ця національна інформаційна кампанія проводиться Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Інсталяція «ГРАНІ» вперше встановлена 2 грудня 2016 року в місті Києві.

докладніше »



18 травня 2017, 08:41
На Луганщині троє жінок отримали почесне звання України «Мати-героїня»
Відповідно до Указу Президента України від 13 травня 2017 року № 129/2017 троє жінок-мешканок Луганської області нагороджені почесним званням України «Мати-героїня».   Мешканка Кремінського району Світлана Нікуліна народила та гідно виховала 5 дітей, мешканка Новопсковського району Ніна Солдатко також є зразковою мамою 5 дітей. Мешканка Сватівського району Уляна Гарькун на момент підписання Указу була мамою 10 дітей, однак, наразі їх родина поповнилася ще трьома дітьми.

докладніше »



17 травня 2017, 17:56
Інформація щодо отримання одноразової державної грошової допомоги особами, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності у 2017 році
УРЯДОВА «гаряча лінія» - 1545; «гаряча лінія» Мінсоцполітики – (044) 289-09-45   Державна матеріальна допомога виплачується ЩОРІЧНО. Виплата у 2017 році одноразової грошової допомоги особам, які мали право на її отримання у 2014-2016 роках, але не отримали таку допомогу, здійснюється з урахуванням неотриманих сум допомоги.

докладніше »



17 травня 2017, 17:41
Фахівці Білокуракинського районного центру зайнятості провели захід до Дня матері для вихованців дитячого садка
Дошкільний заклад – перша сходинка у формуванні базових знань про професії. Саме в дитячому садку діти знайомляться з різноманіттям і широким вибором професій. Ці елементарні знання допомагають дітям розширити свої пізнання про роботу батьків, бабусь і дідусів, ближче познайомитися з робочим місцем мами і тата, дізнатися, що саме вони виконують на роботі. 

докладніше »



17 травня 2017, 17:31
Директор Департаменту соцзахисту населення Луганської ОДА Елеонора Поліщук звітувала про отримання одноразової допомоги до травневих свят
Ветерани війни, а також прирівняні до них категорії осіб, одержали з державного і обласного бюджетів одноразову соціальну допомогу до 9 травня. Про це розповіла директор Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонора Поліщук на брифінгу для представників засобів масової інформації, що відбувся 16 травня 2017 року.   Значній більшості інвалідів, учасників бойових дій, в’язнів концтаборів, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та деяким іншим категоріям населення допомога з державного бюджету була нарахована до 5 травня. Управліннями соціального захисту населення області вже видано кошти 25 400 ветеранам – загалом понад 27 млн грн.

докладніше »



16 травня 2017, 16:17
На Луганщині проведено навчання фахівців, відповідальних за попередження ґендерного та домашнього насильства
15 травня 2017 року в місті Сєвєродонецьку проведено семінар за темою: «Ґендерно обумовлене насильство: що потрібно знати організаціям, які працюють із ВПО та громадами в Луганській області». Захід відбувся з ініціативи Фонду народонаселення ООН та Ради Європи спільно із Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації.

докладніше »



16 травня 2017, 16:05
Представниця Департаменту взяла участь у навчанні щодо запобігання та протидії домашньому насильству
11-12 травня 2017 року в місті Києві Міністерством соціальної політики України проведено навчання фахівців обласних та місцевих державних адміністрацій за темою: «Запобігання та протидія домашньому насильству». Захід відбувся за підтримки Фонду народонаселення ООН та Української фундації громадського здоров'я. Долучилася до навчання і завідувач сектору сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації.

докладніше »



16 травня 2017, 15:45
Голова Луганської ОДА Юрій Гарбуз привітав жінок із Днем матері
Голова Луганської облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз привітав жінок Луганщини із Днем матері. Так, 12 травня 2017 року голова обласної держадміністрації відвідав Новопсковський район, де завітав до мами багатодітної родини Марини Козачкової, яка виховує 4 дітей. У родині Козачкових два хлопчики та дві дівчинки, найстаршій дитині – 11 років, наймолодшій – усього рік.

докладніше »



16 травня 2017, 15:37
Проведено обмін досвідом між Луганським та Донецьким обласними центрами соціально-психологічної допомоги
Із 2015 року Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації ведеться робота щодо відновлення повноцінної роботи Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги. Головною метою установи є надання тимчасового прихисту та комплексу допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах. Крім того, на базі центру заплановано надання допомоги особам, які постраждали від ґендерного, домашнього насильства або торгівлі людьми.

докладніше »




|| Наступна сторінка
Сторінки:
1234567891011121314151617181920

Архів по роках:

2008200920102011201220132014201520162017
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist

© 2006-2013 Луганська обласна державна адміністрація
91016, Україна, м. Сєвєродонецьк, пр-т.Центральний, 59
Тел. (+38 0645) 70-50-85 , Тел./Факс (+38 0645) 70-50-86
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера